Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


lis 07 04

Zachrání O2 s Centrem WAP?

Datum a čas neděle 4. listopadu 2007, 01:14
Tagy o2 mobil
Komentáře 1 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7173×
Popis Wapový portál se všemi užitečnými službami zdarma - geniální krok.

„Zachrání“ v titulku zní možná přehnaně – když nebude WAP skoro nikdo používat, tak se toho tak moc neděje. Je to jen další cesta, jak přistoupit ke službám, které stejně existují v normální internetové verzi.

Stále mě ale udivuje, jaké množství lidí na mě kouká jako na mluvící opici, když jsem schopný najít třeba jízdní řád v mobilu. Samozřejmě, každý den to nepoužívám, ale když už WAP otevírám, tak mi ta informace za těch pár korun stojí.

O to je lepší, že O2 má svůj wapový portál (O2 Active) nyní zdarma (až na výjimky jako tapety a erotika) a jde o trvalou akci a ne nějaké „zkuste si na měsíc“. Skoro mě až udivuje, co všechno zadarmo je – nic, co by mi v mobilu chybělo, mě nenapadá, spíš naopak. Ruku na srdce – kdo si potřebuje číst každou chvíli, co se právě stalo vě světě? Tak při hodně dlouhém čekání na zastávce (zadarmo to ale je taky). Ale…

 • jízdní řady (MHD i standardní) – super
 • mapy – dokonce i s obrázky a nějakým základním plánovačem
 • telefonní seznam – nepamatuji, kdy jsem ho využil naposled, ale určitě to je stále užitečná služba
 • firmy – sice stále chybí lákavé pohodlí třeba iPhonu, ale spolu s mapami je to přesně to, co se tak slibovalo od UMTS a co tiše přišlo a teď to jen čeká na slávu (najdi nejbližší pizzerii u ulice XY). Mimochodem, hlavně od toho si slibuje O2, že to WAP zaplatí.
 • dopravní zpravodajství – když je to zdarma, proč se nekouknout :)
 • slovníky – každodenní využití ne, ale je fajn vědět, že to tam je a je to zdarma
 • programy kin – nevím, jak moc potřebujete vy mít program kin v mobilu, ale může se to hodit, jak slovníky
 • e-mail – na posledním místě je proto, že zdarma je jen od Centra. Ale moct napsat mobilu e-mail a k tomu zadarmo, taky bezva :)

Naopak služby, u kterých mě překvapilo, že vůbec na WAPu jsou a ještě k tomu zdarma:

 • seznamky (proč na WAPu?)
 • Lidé.cz (navíc od Seznamu)
 • Xchat
 • vtipy
 • TV program

O2 Active na Motorola Razr V3i

Myslím, že je škoda, že většina uživatelů má pravděpodobně WAP spojený jen se zbytečným tlačítkem, které, když se zmáčkne, začnou nabíhat peníze.

Kdyby přišlo O2 s nějakými krátkými „příběhovými“ reklamami, kterými by úspěšně vysvětlilo, že to je zdarma a opravdu užitečné (Člověk kouká na anglické slovo, nerozumí, vytahuje mobil, hned ví – Slovníky v kapse. Zdarma jen v síti O2) - podobných příkladů by byly desítky a opravdu by mohly zaujmout a vysvětlit, že takle WAP smysl má.

Ne jako v době, kdy WAP začínal a všude byly billboardy Jsem příliš sexy na internet v počítači. a nic neříkající reklamy na juice. Přitom šlo o velmi převratnou službu, navíc v době, kdy nebyl internet tak moc rozšířený.

Myslím, že zbývající operátoři na to asi nějak reagovat budou - třeba pro mě by byl WAP zdarma dobrým důvodem, proč si při jinak stejných cenách zvolit toho operátora.

středa 4. listopadu 2007, 01:14 - 7173× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: o2 mobil?>


Nepřehlédněte

Misha - pondělí 5. listopadu 2007, 09:46 - web - #

Wap zdarma je jediná možná cesta k tomu, aby se wap neztratil ze světa docela. Protože pokud by měl být placený, tak nevidím jediný důvod, proč platit za kriplovanou a omezenou nabídku wapu, když 95% dnes prodávaných mobilu dražších 2000 kč dokáže bez problémů zobrazovat běžné webové stránky.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz