Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


črc 11 11

Webová analytika v reálném čase (2.)

Datum a čas pondělí 11. července 2011, 10:22
Tagy analytika google_analytics weby webdesign
Komentáře 2 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 6537×
Popis Reinvigorate a novinky v SeeVolution.

Článek navazuje na předchozí Webová analytika v reálném čase (1.)

Novinky v SeeVolution

Za krátkou dobu od minulého článku stihlo SeeVolution představit pár novinek – nejvýznamnější změna je, že služba má tři cenové varianty – jednu zdarma a 2 placené ($14 a $39 za měsíc), které se liší počtem návštěvníků a dobou ukládání dat. Pokud jste se zaregistrovali před těmito změnami, dostanete automaticky vyšší placený tarif na půl roku zdarma.

Kromě toho také nástroj dostal nový panel nad stránkou (oproti plovoucímu oknu). Hlavní funkcí zůstávají stále heatmapy.

Webová analytika - nástroj SeeVoluton
Webová analytika - nástroj SeeVoluton

Reinvigorate

Dalším z nástrojů, které ukazují údaje o návštěvnosti bez zpoždění a který také generuje heatmapy, je Reinvigorate.

Webová analytika - nástroj Reinvigorate

Heatmapy jsou na celém nástroji nejpovedenější – vytváří je automaticky pro všechny stránky (resp. je zde asi omezení na 50 nejnavštěvo­vanějších stránek z webu), není ale nutné pracně nastavovat, které stránky a jak mají být měřeny – například v porovnání s CrazyEggem (nástroj čistě na heatmapy, není v této "sérii"). Stejně jako SeeVolution (výše) zobrazuje výsledné „grafy“ přes skutečnou stránku a ně nějaký vlastní náhled - dozvíte se tak informace i o stránkách, které jsou pod heslem či jiným formulářem.

Webová analytika - nástroj Reinvigorate
Webová analytika - nástroj Reinvigorate

Ze zbytku nástroje mám ale pocit, že má sice pěkný design, ale bídné UI. Oproti jiným nástrojům dá zjištění stejných dat (počty návštěv, zdroje) více práce, většina reportů je tvořena jedním typem šablony a když přejíždíte myší přes graf, musíte konkrétní hodnoty jen tipovat (nebo odrolovat do tabulky) – i když jde o flash, graf se chová jako obrázek.

Webová analytika - nástroj Reinvigorate

Je škoda, že Reinvigorate nevyužívá perfektních map v souvislosti s filtrováním dat – třeba podle refereru (opět inspirace CrazyEggem), podle prohlížeče, denní doby…

Zajímavostí je, že vás tento nástroj vysloveně vybízí, abyste sledovali konkrétní uživatele – tedy něco, co Google Analytics naopak striktně zakazují. V měřícím kódu vypíšete login/přezdívku a pak se můžete koukat, kteří uživatelé byli na jaké stránce nebo naopak jaké stránky daný uživatel navštívil. Pro otestování jsem login posílal jako kus MD5 přezdívky – A) abych měl screenshoty do článku, B) sledování konkrétních uživatelů může být užitečné a poučné, ale nemusím kvůli tomu vědět, kdo přesně to je.

Webová analytika - nástroj Reinvigorate
Webová analytika - nástroj Reinvigorate

Další funkcí je Windows/Mac aplikace, která vypisuje dění na webu na desktopu a umí i zvukové notifikace (například u přidání komentáře).

Webová analytika - nástroj Reinvigorate

Celkově je Reinvigorate zajímavá aplikace, ale všechny její funkce lze řešit i jinými službami a nebude mi chybět, až ji smažu :). Jde ale o poměrně novou službu (brzy oslaví 1 rok) a slibuje další novinky (jako měření mobilních webů) a třeba časem překvapí. Některé služby ale měla umět hned a ne je jen slibovat (pochopení kampaňových parametrů z Google Analytics třeba).

Příště

Ještě zbývají: Woopra, KISSmetrics, Piwik

neděle 11. července 2011, 10:22 - 6537× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: analytika google_analytics weby webdesign?>


Nepřehlédněte

sleapy - neděle 18. září 2011, 21:11 - #

Hezké články a zajímavé tipy na nástroje. Jinak u nástroje SeeVoltuion bych byl opatrný. Od zpoplatněné verze se všechny údaje návětěvníků webu přenášejí přímo do nástroje, přestože je k měření nevyužívá a i tvůrci nástroje prohlašují, že s daty nepracují ani k nim nemají přístup.

Faktem je, že jakmile implementujete oba kódy na web, všechny data z formulářů se v plain textu přenášejí na servery SeeVolutionu, – data, hesla aj. se dají rozklíčovat i pomocí pluginu firefoxe LiveHTTP Headers. Dokonale zabezpečeno to tedy není a i tvůrce na dotazy tohoto typu raději nereaguje.

tom - neděle 11. prosince 2011, 22:31 - web - #

Ty jo, nevěděl jsem kolik je různých web analytic. Do ted jsem znal jen GA.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz