Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


črc 12 12

Výlet na Google I/O 2012

Datum a čas čtvrtek 12. července 2012, 11:02
Tagy chrome google weby
Komentáře 7 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 17250×
Popis Jaká byla cesta na konferenci do San Francisca.

Díky soutěži Mám padla (a mojí aplikaci – TV program pro Chrome) jsem koncem června/začátkem července jel na Googlí konferenci v San Franciscu.

Nemá smysl, abych popisoval dopodrobna, jaké novinky Google představil, to už udělali jiní a lépe (např. Lupa) – z toho důvodu jsem se také nesnažil o nějaké zpravodajství na Twitteru.

Cesta

Pro zkušeného cestovatele je to asi nuda, ale pro mě to byl docela zážitek – letadlem jsem již letěl Xkrát, ale nikdy s přestupem, natož ve Francii. Letiště obří a jako velmi slušná výzva se ukázalo dostat se z terminálu K do L. Jezdil mezi nimi vláček, který si vybral vhodnou chvíli, aby se rozbil. Sice jen na 10 minut, ale nervozita lidí byla dost výrazná a v přecpaném „metru“ se cestující trumfovali, komu letí letadlo dřív. Samozřejmě hlášení o poruše bylo jen ve francouzštině – zábava. Jinak se ale naštěstí nic zajímavého nestalo, z letiště jsem se do města dostal přes web objednanou dodávkou (vybranou postupem – dotaz „san francisco from airport to downtown“ a kliknutím na první AdWords reklamu, protože kdo si platí AdWords reklamy, ten ví, co dělá).

Konference

Z hotelu se dalo dojít do Moscone Center, kde se konference konala, do 10 minut (po menším tréninku, první cesta byla kolem půl hodiny – trochu jsem podcenil přípravu, ale keynote jsem nakonec stihnul).

Google I/O
Google I/O
Google I/O

Po keynote následovaly samotné přednášky – prakticky stejně jako na GDD, jen ve větším a s širším výběrem. Sice přeskakuji asi tak to nejdůležitější z celé konference, ale nemá smysl snažit se popisovat, co jsem si odnesl z přednášek – všechny jsou na YouTube a ačkoliv během konference se mi samozřejmě plnil Evernote tipy, které by to chtělo shlédnout dodatečně (protože se buď kryly a nebo – opravdu ale výjimečně – se na přednášku stála taková fronta, že bylo jednodušší jít na jinou), vidím to tak na tempo jednu týdně.

Google I/O

Také mě příjemně překvapilo, jak byli další účastníci přátelští – dva kamarády jsem si našel čistě tím, že vedle nich bylo místo u oběda :). Kromě večera v hospodě jsem s nimi byl i na večerní akci, kterou pořádala firma SendGrid, a také nakouknul na start-up akci v sobotu (jen na úvodní prezentace). Byl jsem mezi nimi ale jediný bez start-upu.

Pocket

Taky mě potěšilo, když jsem si během jedné přednášky všimnul pozvánky ReadItLateru/Poc­ketu, ať se fanoušci staví na stánku na I/O v třetím patře – pěkně jsem si pokecal s autorem této aplikace, kterou používám prakticky od začátku, co existuje.

Výlet

Po konferenci jsem ještě zůstal v SF pár dní, podíval se na místní významná místa jako Coit Tower, Golden Gate Bridge a Park, Chinatown apod.

Google I/O

Mimochodem kvůli nerušenému používání Google Map a Foursquare (jako deníček) jsem si pořídil na 3 dny SIMku místního T-Mobilu (AT&T žádný rozumný tarif nenabízelo a nic jiného mobil nechytal – Verizon a další jsou asi CDMA nebo prostě neměli pokrytí). Za $10 za SIM + 3×$3 nabízejí neomezený tarif včetně dat (prvních 200 MB denně bez omezování rychlosti). Pokud by vás napadlo, jak se Američané oproti nám mají, ačkoliv mobil trvale ukazoval H (jako HSPA, možná i +), ping se pohyboval kolem 700ms a rychlost 100kbps oběma směry. Ne, že by mi to na 4sq a mapy nestačilo, to spíš jen jako taková zajímavost.

Závěr

Googlu patří velký dík a pokud se bude soutěž opakovat, určitě vám doporučuji se zúčastnit, i kdyby byl úkol sebetěžší (třeba se naučit Hangout API :)) – za těch několik desítek hodin nad aplikací a učení se všech možných zákoutí Chrome aplikací (běh offline, aplikace, co se instaluje skutečně do prohlížeče, notifikace na pozadí) výlet určitě stál :). Kromě toho aplikace vypadá docela úšpěšně a stále roste, byť to zatím nevypadá, že by Chrome aplikace byly podobně populární jako třeba mobilní.

pondělí 12. července 2012, 11:02 - 17250× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: chrome google weby?>


Nepřehlédněte

Martin - pátek 3. srpna 2012, 18:32 - web - #

Také bych se někdy rád podíval do Ameriky určitě dobrý zážitek.

Pavel - pondělí 20. srpna 2012, 17:04 - web - #

Super Amerika ma veľmi láka, dúfam, že sa tam raz dostanem..

Holub - sobota 25. srpna 2012, 15:40 - web - #

Nepřipomněl ti vláček na letišti v Paříži Half-Life? Když jsem tam byl prvně, jeli jsme v něm za tmy jen dva a byl jsem skoro jako Gordon Freeman:)

Int - čtvrtek 11. října 2012, 09:45 - web - #

Pěkně sepsaný report, cesta musela být zážitek. A s tím internetem mě to ani nepřekvapilo, téměř každá země je na tom líp, než u nás.. a to se netýká jen dat, že?

M_M - sobota 20. října 2012, 10:25 - web - #

Tam bych se chtěl taky podívat. Snad příště…

Sára - sobota 3. listopadu 2012, 20:51 - web - #

Do Googlu bych si někdy nechal líbit exkurzy :)) může být zajímavé

Itl - čtvrtek 22. listopadu 2012, 17:08 - web - #

Když nemůžeme ke Google, tak Google jde úspěšně k nám :-)

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz