Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 07 01

Vraťte mi zprávy!

Datum a čas pondělí 1. ledna 2007, 20:42
Tagy televize
Komentáře 18 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 8159×
Popis Česká televize posunula hlavní zpravodajskou relaci, Události, na sedmou hodinu. Bohužel však nedošlo k nárůstů infromací, jen jsou podávány „moderněji“ a „živěji“.

Původně jsem pokládal posunutí zpráv za pozitivní věc, asi jsem se nechal nachytat na to, že bude možné se tématům věnovat více do hloubky a v souvislostech.

Bohužel, první zprávy na mě dělají spíš rozpačitý dojem. Témat je na pohled stejně (je pravda, že co chcete na Nový rok – oslavy, projev, vstup Bulharska a Rumunska do EU…). Udělat porovnání toho, jak se novorční projev za 15 let vůbec nezměnil bylo hezké, ale určitě bylo nutné, aby ho uváděl jeden z nejlepších zahraničních zpravodajů, Michal Kubal, který ve virtuálním studiu poskakoval jak neohrabaná rosnička?

Živé vstupy odkoukané od TV Nova, která se inspirovala v USA, jsou taky zbytečné. Něco jiného je, když zpravodaj ukáže něco důležitého přes půl světa nebo jde o rozhovor s nějakým politikem „jen“ z druhého konce republiky. Otázky VM mají takto často rozhovory s lidmi z Brna, Ostravy a i jiných poboček ČT po republice. Ale vstup Bulharska do EU byl komentován dvoumi moderátory živě z ulice – přitom šlo o takové živé věci, jako odchod za prací na západ nebo přechod na Euro. To vše podkreslené ulicí s auty a výzdobou. Myslím, že nejen na mě to dělalo dojem „hele, my zvládáme dva živé vstupy + moderátora najednou“.

Původně se všechno důležité řeklo v Událostech během prvních 15 minut a když mě zajímaly nějaké podrobnosti, tak v Událostech, komentářích v půl jedenácté večer byli většinou dva hosté a dva moderátoři – jeden se s hosty bavil a druhý ukazoval souvislosti a stačila mu na to jedna metrová televize a ne virtuální studio.

Nechci hodnotit celé zprávy podle prvního vydání – zprávy si stále drží objektivitu, připravují je profesionálové a rozhodně se to nedá porovnávat s konkurencí – na TV Prima zprávy jako „…a náš moderátor zjistil, že se v tramvaji nemůžete bez držení líbat…“, Nova mívá normální věci, jen trochu překroucené (víc zábavy, víc mrtvých, větší drama) + zvířatko.

Ale je vidět, že se ČT vydala dle mého názoru naprosto zbytečnou cestou za větší atraktivitou – hodně vstupů, nesmyslných grafů, které mají jen ohromit, jak je grafici vykouzlili – v hlavní relaci. Obzvlášť, když rozšiřujících pořadů (právě na souvislosti apod.) mají víc, například 168 hodin, Události, komentáře, Interview ČT24, z nových Fokus ČT24, Studio ČT24, Fenomén DNES. Digitální náves bude něco jako profesionálnější YouTube :) (aspoň podle popisu).

Tušíte, jak budou zprávy vypadat v červenci? 19:05 – v Japonsku upekli největší kremroli, která o 3 cm překonala loňský rekord z Něměcka. Nyní se ve virtuálním studiu podíváme na vývoj velikostí kremrolí za posledních 50 let. Pak se živě spojíme s panem inženýrem z VŠCHT, který nám řekne, jaké suroviny je ideální používat a pak se pana docenta z ČZU zeptáme, jestli by takovou kremroli žrala i česká prasata.

Asi přejdu na pětiminutové zprávy na ČT24, které jsou každou hodinu :). A mimochodem, ČT posunula Události, komentáře na devět večer na ČT2 (na mě moc brzo).

pondělí 1. ledna 2007, 20:42 - 8159× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: televize?>


Nepřehlédněte

gwh - pondělí 1. ledna 2007, 22:06 - web - #

Mluvíš mi z duše. Novu nesnáším, imho to je jeden velký televizní bulvár.

karieristka - úterý 2. ledna 2007, 10:27 - web - #

Hah..tak to se na to opravdu budu muset taky podívat. Imho, pokud chci sledovat publicistiku, koukám poslední dobou jen na čt24. velice zajímavý je třeba pořad před půlnocí.

kajinek32 - úterý 2. ledna 2007, 13:24 - web - #

Sice mi přijde ten nový způsob zpráv jako ‚líbivý‘ a zbytečný, ale zas ho chápu. Když si lidé najdou čas na sledování zpráv cca 40min (dříve), tak těch 55 min (teď, cca) už není o tolik víc. Já od doby co mám broadband, čtu idnes (stále méně a méně, je to fuj) a sleduju události na webu s tím, že si vyberu jen které zprávy chci vidět, a to pak trvají události tak 10 minut. Navíc ne v čas, kdy oni chtějí, ale kdy já chci :)

kajinek32 - úterý 2. ledna 2007, 13:26 - web - #

[1] (gwh): Také nemám rád Novu, ale problém je v tom, že tak 80% lidí v ČR ano :(

mike - úterý 2. ledna 2007, 15:08 - #

To je zvláštní. Nikdo nemá rád novu a přitom je to nejledovanější televize v ČR..

Imb - úterý 2. ledna 2007, 16:12 - #

Miluju Novu :D

elfineer - úterý 2. ledna 2007, 16:22 - web - #

Ale jo, ja nehodnotil Novu jako takovou, jen jeji strasny zpravy. I kdyz je fakt, ze pro me na ni neni skoro nic, mozna tak Zenaty se zavazky, kdyby byl rozumnejc. Cimz ze sebe nedelam zadneho intelektuala, koukam na Prime na manzelky :). Ale nez jejich zpravy, to uz radsi TV Noe.

karieristka - úterý 2. ledna 2007, 20:33 - web - #

Poslední dobou mám pocit, že skoro žádná televize nevysílá moc kvalitních pořadů. Alespoň svátky a silvestr pro mě byly katastrofální, opravdu nebylo na co koukat.

karieristka - úterý 2. ledna 2007, 21:19 - web - #

poslední dobou mi přijde docela úpadek televizní zábavy. Svátky a silvestr toho byly živým důkazem

Imb - úterý 2. ledna 2007, 22:55 - #

Proto skoro nekoukám na televizi

elfineer - úterý 2. ledna 2007, 23:50 - web - #

2karieristka: …Alespoň svátky a silvestr pro mě byly katastrofální……coz bylo pro me naprosto dobre, protoze jsem zatim prekonal svuj osobni rekord – snad jeste nikdy jsem se o svatcich tak moc neucil jako letos :).

kajinek32 - středa 3. ledna 2007, 00:18 - web - #

mike: tak docela to není pravda – pohybuješ se v okolí lidí, kteří jsou (alespoň trochu; odhaduji) normální. Je to podobné, jako když bych řekl, že všichni nemají rádi CSSD a mají rádi ODS (žiju v Praze a pohybuju se mezi lidmi s alespoň treochu dostačující mírou rozumu (toto není flame za pragocentrismus, to město nemá s tou inteligencí nic společného!))

karieristka - středa 3. ledna 2007, 12:15 - web - #

to elfineer: jojo, já se taky raději učila :)

Imb - středa 3. ledna 2007, 19:38 - #

Tak já se taky učil, ale fakt ne rád :)

karieristka - čtvrtek 4. ledna 2007, 08:46 - web - #

to lbm: noooo, kdo se rád učí, že? ;)

Sob - čtvrtek 4. ledna 2007, 23:13 - #

Já! já se rád učím! A estrády na nově mi přitom vůbec nechybí. Nechápu lidi, co nedokáží večer odpočívat aktivně a dělat něco užiečného.

karieristka - pátek 5. ledna 2007, 13:53 - web - #

To sob: nechceš studovat školu i za mě? ;)

johnanz - úterý 19. dubna, 06:37 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz