Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 09 27

U:fon už chce vážně po hubě

Datum a čas pátek 27. března 2009, 22:14
Tagy ufon o2
Komentáře 5 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 8570×
Popis Podomní prodejci 2

Zase jsme měli odpoledne milou návštěvu – ale pokud by se vám zdálo podle titulku, že jsem hned rozzuřeně sednul k počítači a musel napsat o tom, co si to zas dovolili… ba ne. Nejde o výhružku, výrazem "po hubě" myslím od úřadů. Ale popořadě...

Odpoledne zazvonily dvě slečny, jedna otravovala sousedku, druhá si povídala se mnou. Její nevýhoda byla, že při otevření jsem si všimnul zelených desek U:fon, což ji dopředu diskvalifikovalo jako osobu hodnou rozhovoru (čistě z toho důvodu, že můj život by U:fon nijak neobohatil – chci mobil s tím, co mobily mají a mít mají, internet tak trochu podobně – ne, že bych se U:fona nějak dopředu štítil). Navíc bylo jasné, že v tomhle rozhovoru budu mít navrch já (zase - ne, že bych si chtěl spravovat sebevědomí nebo si něco dokazovat na někom, kdo asi jen prošel školením), jen je příjemnější vědět, o čem se mluví, a ne rozhovor po telefonu „my vám můžeme hrozně pomoct s daněma – no… já myslím, že mně asi moc ne…“.

Zatímco normální prodejci většinou řeknou firmu, ideálně i ukáží nějakou kartičku, tahle hned, jak dlouho že máme pevnou linku a jestli na ní máme internet déle než 2 roky. (Trik 1: Dělat dojem, jako že O2).

Otázka byla nejspíš úplně debilní a stejně zbytečná jako u kuchaře Svatopluka (vypadá to, že se něco stane, ale děj se nenápadně vrátí zpátky a nijak moc se to nevětví). „Tak to je dobře, protože po 2 letech se to zlevňuje, stačí když mi půjčíte fakturu.“ (Trik 2: Na tom by přece z logiky věci nemělo být špatného, obzvlášť, jestli je od toho telekomu, ne? – kromě toho, že tu trochu začíná smrdět, že kdyby byla „od toho telekomu“, tak by asi věděla, jak dlouho máme internet a vůbec by to asi byl nějaký dopis / telefon a ne chození po domě, ale dobře, takle rychle se nedá uvažovat vždycky…).

To jsem na ni pak asi 5 vteřin koukal, jestli tohle myslí vážně a přemýšlel nad úspěšností tohohle způsobu, a pak jsem ji upozornil, že je mi jasné, že je od ufona (dokonce se zmohla na ten výraz „Jak vás něco takového napadlo?“), že vím, že číslo z faktury stačí na přenos linky (nevím, jestli se dá nosit zrovna k U:fonovi, ale třeba jo, když na svých mobilech, co vypadají jak pevná, mají pražská čísla). Na chvíli ztratila řeč (asi se jí tak podrobné odpovědi, proč ji nemají lidi rádi, nedostává) a pak se zas nějak probrala a začala se tvářit nepřátelsky a oprskle a něco lehce pořvávat přes dveře a nakonec obě odtáhly.

Ale o to nejde a taková věc by stála tak možná za „tvít“ ve stylu „Ja:ufonka, uz 2:0“, kdyby to byla její soukromá lež, jak být úspěšnější – U:fon se ale takle chová už hodně, hodně dlouho (článek před rokem a půl tady na blogu, obecně o tom psali i na iDnesu), nejspíš jim takovéhle kraviny radí už na školení (Tak pár lidí bude vyhrožovat stížnostma, ale jen vyhrožovat, tak jim to tiše zrušíme zas a tím to skončí.) a vždycky se najde dost lidí, co na to skočí. Přitom za tohle chování by jim přes tlamu ÚOHS nebo ČOIka mohla dát bez problémů, ať už díky klamavé reklamě nebo parazitování na jméně nebo díky dobrým mravům (nebo nečemu takovému, nebudu si hrát na odborníka v něčem, kde nejsem, ale za hranicí zákona to je určitě).

Myslím, že U:fon/Tele2/… udělali O2 dobrou službu, protože z liberalizace trhu udělali guláš podivných obchodních praktik plný okrádání nebohých důchodců, takže většina lidí už se s tímhle odmítá bavit a zůstane, kde je.

pondělí 27. března 2009, 22:14 - 8570× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: ufon o2?>


Nepřehlédněte

Martin - sobota 28. března 2009, 06:58 - #

Tohle ale přece nedělá jen ufon. To dělají všichni a odjakživa. Ať je to UPC, T-mobile, cokoliv, první co „prodejce“ vyhrkne je „ukažte fakturu“!

elfineer - sobota 28. března 2009, 08:46 - web - #

Slušnější (TMO, UPC…) se vždycky představí (i po telefonu). U:fon a třeba ČRo ani omylem.

Imbo - sobota 28. března 2009, 09:35 - #

Jo sou to svině vyjebaný.

kk - sobota 28. března 2009, 11:39 - web - #

zas jsem si vzpomněl na můj rozhovor se slečnou od TO2, a pak jsem si vzpomněl, že jsem ho už popisoval tady: http://blog.el­fineer.cz/…mni-prodejci#…… Pěkné, no…

Marek - pátek 9. října 2009, 13:43 - #

Přesně tak, co si ten u:fon nedovolí to je otřesné. Problém je, že se takto chovají ty najaté firmy jako Rangers nebo Bavosetel, které pro ufona prodávají – prostě humus http://u-fon.hustej.net/

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz