Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


srp 07 14

Tip na dárek - moognety

Datum a čas úterý 14. srpna 2007, 21:30
Tagy moo darek
Komentáře 2 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 8483×
Popis Tip na dárek - kartičky Moo podlepené magnetickou páskou.

Možná jste četli u Michala Aclera článek o Moo kartičkách, pokud ne (a neznáte je odjinud) – za nemalý peníz ($20) si můžete nechat obrázky (nemusí být nutně z Flickru) natisknout na kartičky 3 × 7 cm. Tisk je velmi kvalitní, mj. se kartičky dají s úspěchem použít jako vizitky.

Stačí je ale podlepit nastříhanou magnetickou páskou a máte velmi profesionálně vypadající magnety na ledničku.

Nejde o můj nápad, poprvé jsem je viděl na Flickru na jaře (tag moognet) a když teď měli v srpnu dva kamarádi, co se navzájem znají, narozeniny, tak jsem vybral pár momentek a ozkoušel to.

Moo karty

Moo karty jsem si objednával už jednou v dubnu – sice jdou až z USA, ale od zaplacení PayPalem do doručení uplynul v obou případech týden. Samotné karty jsou uložené v tvrdé plastové krabičce, takže se cestou nemůžou poškodit. Celou obálku mi jednou úspěšně nacpali do schránky, jednou jsem našel jen lísteček, ať si je vyzvednu na poště.

To je k Moo kartám asi tak vše, možná jen poznámka, že i malé fotky ze Sony Ericssonu T610 (352×288px) vypadají přibližně použitelně (poznáte osobu, ale tisknout jen fotky z T610 by byla škoda peněz), fotky z RAZRu (1,3mpix) naprosto bez problémů. Velmi dobře vypadala i postava ze Simpsonů a to byl screenshot kvality a rozlišení obrázku z článku.

Magnetická páska

Sehnat magnetickou pásku vlastně není žádný problém, jen musíte hledat v papírnictví. Já si chytře řekl, že to budou mít v OBI (Něco takového by třeba mohlo držet dvířka u poliček, ne?), kde mi prodavač s pohledem „Ty za to nemůžeš.“ vysvětlil, že nic podobného nikdy nevedli. Takže v papírnictví, oni už budou vedět.

A poslední tip: nejlépe se mi osvědčilo nastříhat nůžkami 1cm širokou pásku na přibližně 0,5cm kousky a těmi pak kartu podlepit uprostřed. Naopak, když byly dva kusy po krajích, tak se magnety hůř sundavaly z ledničky.

Moo karty (příprava moognetů)

Reakce & cena

Co se týče mých kamarádů, tvářili se spokojeně :) – přeci jen každý nemá magnet s vlastní fotkou. Užitečnější je dávat magnety více lidem – Moo karet je v balení sto.

Cena (nakonec nebyla nižší než konvenční dárek, spíš naopak řekl bych):

Moo karty$20
Poštovné$5
Magnetická páska100 Kč (1 Kč / 1 cm)
Radost obdarovanýchK nezaplacení

úterý 14. srpna 2007, 21:30 - 8483× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: moo darek?>


Nepřehlédněte

  • (nenalezeny)

Cerrv - středa 15. srpna 2007, 00:05 - #

Zajímavé. Dají se použít i jako záložky do knihy?? Tj. jsou dostatečně odolné aby se hned nerozpadly a nebarví? Jednou jsem si vytisknul fotky na kartičky ale barvily a tak byly jako záložky nepoužitelné.

elfineer - středa 15. srpna 2007, 12:10 - web - #

Obarvit knihu by neměly, na to jsou poměrně kvalitní. A rozpadnutí – jsou natištěné na papíru o hodně tvrdším než normální čtvrtka, ale možná by se rychle rozbily (roztřepily, ohly…) rohy.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz