Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


srp 09 25

Test nové verze vtelevizi.cz

Datum a čas úterý 25. srpna 2009, 12:12
Tagy televize
Komentáře 6 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 4696×
Popis Chcete si zkusit nové funkce, Windows aplikaci...?

Za prvé děkuji za zájem :).

Za druhé – co už funguje a dá se zkoušet, resp. co se změnilo:

Nový design

Nejde o žádný extrémní redesign, web vypadá podobně, ale dostal rozumnější menu, řádky s programem se zmenšily, aby se jich vešlo více a podobně. Také si můžete vyzkoušet kontextové menu (pravým tlačítkem kliknout na pořad), i když zatím má omezené možnosti.

Nová

Nový osobní program

Osobní program již není jen okno, ale samostatná stránka, myslím, že teď skoro nejdůležitější z celého webu. Změnilo se i přidávání do něj – nyní je možné kromě všech vysílání (+) přidat jen jedno vysílání pořadu (!). Také můžete vyhledávat klíčové slovo a to i v popisu (jméno herce, „Kriminálka“…). Stránku jde také snadno vytisknout, zmizí z ní údaje typu za 6h25m a místo toho se objeví datumy.

Nová

Připomínání pořadů

Nová

To je asi největší změna celého webu. Aktuální verze umí exportovat osobní program přes iCal do kalendáře. Nová podporuje také RSS (ačkoliv to vypadá, že se pro tyto účely nehodí, mít lehce přístupný program v Firefoxu je velmi užitečné – ozkoušeno).

Nová

Ale hlavně: Můžete si zapnout posílání připomínacích e-mailů (a ty si například přesměrovat na mobil). Ty lze rozšířit Windows aplikací (v .NET frameworku), která ukazuje připomínací bubliny u hodin. Pokud jste u počítače, objeví se jenom bublina a e-mail nepřijde. E-maily lze také omezit například jen na noc nebo na večer (aby nechodily v době, kdy jste v práci). Pokud nemáte .NET framework, práva pro instalaci nebo si aplikaci prostě instalovat nechcete, stačí nechat zmenšený prohlížeč – místo bublin vyskočí alert okno, výsledek je stejný, e-mail nepřijde. V titulku stránky běží odpočítávání do nejbližšího pořadu.

Nový detail

Nový detail pořadů – větší, přehlednější… Odkaz na pořad lze (konečně) poslat po ICQ atd. Vyzkoušet můžete také vložení do profilu na Facebooku či na Twitter.

Co bude dál?

Tato verze ještě není kompletní, chybí nové mobilní verze, chybí nový iGoogle gadget, chybí WebSlices, chybí veřejné profily a také slibované nové kanály… Ale jako autor webu budu moct vděčný, pokud se vám bude chtít otestovat nový osobní program – jak přidávání (chodí-li všechno jak má (určitě nebude :)), tak připomínání – ideálně i s aplikací :).

Další informace

Loginy má tato beta jiné než aktuální verze – je nutné se zaregistrovat. Po skončení testu budou všechny loginy smazány (místo nich budou převedeny ze staré verze).

http://vtelevizi.cz/beta

PS: Explorer 6 zatím ne (ale pak půjde)

čtvrtek 25. srpna 2009, 12:12 - 4696× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: televize?>


Nepřehlédněte

kk - středa 26. srpna 2009, 09:29 - web - #

Na tv se koukám v podstatě jen o Vánocích, takže se těším, že tou dobou už bude nová verze vychytaná a já si budu moct zvolit, na co se koukat :)

ERT - středa 26. srpna 2009, 16:27 - #

a bude export do ical konečně s připomenutím či furt bez upozornění?

elfineer - středa 26. srpna 2009, 18:25 - web - #

@ERT: máš na mysli VALARM (http://tools­.ietf.org/html/rfc24­45)? To by možná šlo, že by šel zapnout v nastavení.

elfineer - středa 26. srpna 2009, 19:54 - web - #

Drobný problém s diakritikou opraven.

elfineer - středa 26. srpna 2009, 23:34 - web - #

Díky odezvě testujícího uživatele byly zesvětleny ovládací prvky nahoře – i takovéhle tipy se hodí, díky :).

Misa - čtvrtek 17. září 2009, 10:51 - web - #

Moc se mi líbí tenhle program a hlavně export do ical a google kalendáře je to super a zatím jsem nenašel u nás nic jiného co by takhle fungovalo. Chybí už jen nabídka více kanálů hlavně sportovních a přidávání oblíbených pořadů podle klíčového slova.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz