Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 07 06

Streamuju, streamuješ, streamujeme...

Datum a čas sobota 6. ledna 2007, 19:05
Tagy stream_cz televize webdesign
Komentáře 5 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 14245×
Popis Stream.cz funguje v beta verzi už pár týdnů, včera jeho existenci „vhodně objevil“ iDnes článkem o tom, jak internetová televize nabízela "pirátsky" koncert Anety Langerové.

Možná je to jen můj pocit, ale řekl bych, že jde o vhodně udělanou reklamu na Stream. Jen nevím, jestli iDnes ví o tom, že to je reklama (a šlo třeba o přátelskou službičku) nebo jim to někdo ze Streamu vhodně poradil, že se o nich napíše a pak se řekne, že to bylo nedopatřením a že se Stream i vydavatelství mají rádi. Nebo všem křivdím a někdo chtěl udělat naschvál a musel napráskat iDnesu takovou „super kauzu“.

Hlavní stránka Stream.cz

Můj názor na Stream je velmi rozporuplný. Obdivuji, že někdo realizuje tak velký nápad – velké množství peněz za techniku, asi dost peněz práce programátorů, něco stálo vytvoření těch „reportáží“…

Ale když jsem četl o Streamu poprvé, očekával jsem nějakou hezkou „bílou navoněnou“ službu, asi něco jako YouTube, ale s dalšími vlastními nápady a tak. Jenže je to celé takové „cool“. Lebka v rohu, ve Flashi musí být i menu, aby se hýbalo…

Ale hlavně ty „reportáže“… Kromě standardního příjemně tupého bulváru (Simonka křtila kalendář) je tam pár studentských filmů, trocha hudby... A spousta věcí, u kterých je záměr, aby si to lidé posílali po ICQ, vidět tak moc, že ani nemá cenu to otvírat.

Reportáž o tom, že když si někdo lehne Na Příkopech na zem a nikdo se ho neptá, jestli je mu dobře, by se možná hodila do Víkendu na Nově. Asi i tím, že nevypadá nijak autenticky, protože je něco jiného vidět, jak se člověk, co jde vedle vás, začne dusit a padá k zemi, než když si někdo pohodlně lehá tak, aby ho to moc nestudilo. A navíc by měl IMHO za podobné pokusy dostat někdo přes držku.

Poslední reportáže o pornoherci apod., to je tak strašně stupidní, ale tak hodně moc… Mám pocit, že to snad může bavit jen děti 10–12 let, které budou vzrušené, jak koukají na adult materiál. Nebo video, jak si někdo, jehož ideálním povoláním by byl dárce orgánů, rozbíjí talíře o hlavu. A korunu tomu dává pravděpobně velmi tupá holčina, které někdo možná slíbil pár stovek za to, že si nebude měsíc mýt hlavu a na internetu budou moci lidi tipovat, za jak dlouho chytne vši.

Stream reportáž Z celého Streamu mě zaujal jeden pořad – Na slovíčko. Nečekejte nic inteligentního, herec Robert Nebřenský (mimochodem ne Richard, jak na Streamu, ale to je jen drobnost) si vezme paruku a celé je to vtipem na úrovni Kopečkovic z TELE TELE. Ale místy by to mohlo být docela vtipné a mít nápad.

Nechci dělat unáhlené zavěry jako RH (+ jeho komentářoví nohsledi), ale jestli se bude Stream snažit o toto, tak to skončí jako web pro děti 10–14 let, co nemají co dělat a jejich rodiče platí rozumné připojení k internetu. Z pohledu internetu je Stream velký projekt, který má reportáže z večírků, talkshow s hosty jako Tereza Pergnerová nebo kabátí Vojtek, ale z pohledu televize je to spíš bída.

…a malé zamyšlení mimo

Čekal bych, že tímto směrem se vydají nové digitální kanály. Nebudou bez peněz, ale nebudou jich mít zbytečně moc na velké estrády, velké akce, velké reality show. Tak dají pár tisíc jednoduchému dítěti, co si nebude mýt hlavu a podobně.

sobota 6. ledna 2007, 19:05 - 14245× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: stream_cz televize webdesign?>


Nepřehlédněte

kajinek32 - sobota 6. ledna 2007, 19:51 - web - #

původně jsem chtěl po svých několika obdivných „očekávajících“ článcích napsat něco podobného, jako ty, ale napsat to sem jako komentář dá míň práce:

(každý z těchto bodů by měl začínat „zatím to tak vypadá, že..“)

  1. jako beta je to nic moc, a nevím, jestli upgrade dělaj někde mimo, ale moc jich zatím není vidět
  2. RH má pravdu v tom, že cílová skupina (jak to tak vypadá) budou vylízaní teenageři (ne, nám je už 20/21!), a ne ti, kteří mají rádi inteligentní humor Čtvrtníčka (ve stylu Ivánku, kamaráde)
  3. obvykle bych podle článku na streamu čekal ve videu něco jinýho: například ten talíř do hlavy – to je trapárna ještě větší než to původně vypadá, navíc říct, že mu tohle zaplatí pojišťovna, může jen vylízanec, co si mlátí talířem do hlavy…
  4. kam se poděl onen „bigDate = 5.1. 2007“, a nemáš spíš pocit, že beta verze pomalu vyšumí, a ostré spuštění bude jen tak mimochodem, ztraceno v obyčejnosti serveru?
  5. pokud není článek na idnesu reklama, tak Patrickovi jeho teorie o právně kontroverzních videích právě doklopýtala :(

no, snad nakonec nebude tak zle, a ze serverů pro stream.cz nebude hosting…

Michal - sobota 6. ledna 2007, 20:36 - web - #

Zátím bych s hodnocením počkal, je to teprve v rozběhu a mnoho obsahu tam není. Jinak naprosto souhlasím, že v současné době se na stream.cz může pobavit tak pubertální skupina okolo 10–12 let věku.

elfineer - sobota 6. ledna 2007, 20:50 - web - #

No ja se zamerne vyhybal hodnoceni technickych problemu jako prehravani videa apod. Ale myslim, ze soutezici z VyVolenych jako moderatori ukazuji smer Proudu.

Sob - sobota 6. ledna 2007, 21:28 - #

Mi to spis prijde jak nejaky umelecky dilo – ze si nekdo dal za cil vyjadrit trapnost pomoci modernich medii – ten kokot s talirema a napisem HOT je snad to nejhorsi, co jsem na netu za posledni mesic videl.

No treba se to ujme jako ceske skladiste postahovanych videi (jako youtube), ovsem puvodni cool obsah des bes.

kajinek32 - sobota 6. ledna 2007, 21:48 - web - #

Michal: jo, jenže to, že daj do provozu polorozpadlý stránky s torzem věcí ala beta IMHO sníží návštěvnost, aspoň u lidí, co to už navštívili.

elfineer: naopak, to mi přijde docela chytrý (kdyby Ti uměli moderovat – celková úroveň příspěvků je děsná). Zabiješ 2 mouchy jednou ranou: dáš těmhle nicnedělálkům práci a nalákáš lidi co na VV koukali (na VV1 koukalo celkem dost lidí, VV2 už míň…). Já jsem tu Karolinu ani nepoznal, buď proto, že nevim, jak vypadá oblečená, nebo proto, že jsem na VV2 nekoukal, jen občas četl něco na panáčkovi…

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz