Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 07 06

Stream už je opravdu tu

Datum a čas úterý 6. března 2007, 00:24
Tagy stream_cz televize
Komentáře 11 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 9772×
Popis Včera odstartoval oficiální provoz Stream a myslím, že nejsem jediný, kdo je mile překvapen :). 24 „hudebních kanálů“, přenosy z klubů (zatím dva) a možná (!) ani nezapočítávání do FUPu.

Myslím, že označení internetová televize teď ke Streamu docela sedí. Samotný vlastní obsah je přibližně stále stejný (pěkně sedí popis Šoust z rozhovoru na Lupě :)), ale ty reportáže jsou nyní alespoň přehledně srovnané (takže některým se lze vyhnout rovnout :)). Přiznávám, že po shlednutí reklamy na úvodní stránce ((…) Reportáže (…), které jinde neuvidíte!) mě napadlo něco jako „v to doufám“.

=Uvodní stránka Stream.cz

Nahrávání videa

Očekávanou funkcí, díky které je Stream označován jako české YouTube, je nahrávání vlastních videií. Limit je 100 MB a Stream podporuje i poměrně exotické formáty. Zkoušel jsem nahrát video z mobilu (3gp) a bez větších problémů se podařilo – videa jsou ale kontrolována před samotným vypuštěním (ne zpětně tj. dodatečné smazání), takže link zatím není (UPDATE: teď už jo).

Co se mi líbí, je možnost alespoň trochu ovlivnit náhled videa – Stream nabídne několik obrázků, ze kterých si vyberete ten nejvýstižnější.

=Stream.cz - Upload videa

Live přenosy z klubů

Přes Stream můžete sledovat přenos z klubů (zatím dva) a části Václavského náměstí. Přenos z Lucerna Music Baru se bude možná někdy hodit.

Hudební streamy

Perfektní služba, o které jsem v souvislosti se Streamem zatím neslyšel a pravděpodobně pro mě bude dobrým důvodem, proč Stream navštěvovat. Fakticky jde jen o proud videoklipů, ale jsou rozděleny podle žánru (celkem 24 „kanálů“). Pokud se navíc nebude Stream počítat do přenesených dat u ISP (viz níže), má u mě reálnou šanci počítat s ním jako s hudební televizí (když si podobně pustím Očko, tak se mi pět klipů líbí a pak příjde něco jako madhouse – to tady nehrozí). Jen jde o Flash (ne Windows Media), takže asi nepůjde roztáhnout na fullscreen.

=Uvodní stránka Stream.cz

Co datové limity?

Nyní důležitá otázka: budou se data ze Streamu počítat do přenesených dat? Nejsem úplný bloud, normálně bych v něco takového nedoufal, ale Stream rozdává providerům cache servery (každý zákazník si netáhá z NIXu stream Streamu, ale tahá se pro celý ISP jen jednou). A třeba O2 prý nepočítá provoz v rámci své sítě (proto také byly/jsou nějaké pokusy o čistě O2 torrent nebo DC nebo co…). Takže třeba by se minimálně u O2 nemusel provoz ze Streamu počítat do FUPu. Je to tak? Pokud někdo víte víc, napište prosím do komentářů.

Reklamy v MHD

Dneska jsem také viděl první reklamu na Stream „v reálném světě“ – některé dveře v pražském metru jsou polepeny reklamou.

=Stream.cz - Reklama v MHD

Závěr

Teď začínám věřit, že Stream opravdu má reálnou šanci na úspěch. Sice skoro všechny ty reportáže jdou nějak hodně mimo mě (slušně řečeno), ale po technologické (a finanční) stránce realizátory obdivuji. No a po stránce obsahové, nechť rozhodne cílová skupina :)…

Odkazy

čtvrtek 6. března 2007, 00:24 - 9772× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: stream_cz televize?>


Nepřehlédněte

zvo - úterý 6. března 2007, 12:20 - #

Je mi 15, takže asi jsem „cílová skupina“ Streamu. Zatím mě ale jeho obsah vůbec neoslovil. 90% videí na Streamu mi připadají velmi trapné. Trochu mě šokoval jejich seriál Gynekologie 2. Obsazení seriálu by mohlo napovídat o tom, že to bude dobré. Čtrvrtníček, Polášek, Lábus.., ale zatím nic. Včera jsem se díval na 2 díl tohoto seriálu a je to opravdu o ničem. Zatím.

Možná jsem na to ještě moc mladý…

zvo.

Standa - úterý 6. března 2007, 13:16 - #

Rekl bych, ze nejses typickej reprezentant „cilove skupiny“, sice je ti 15, ale pises spisovne a bez chyb :-)… holt tohle nebude web pro tebe.

Vreco - úterý 6. března 2007, 13:20 - #

Stream by se neměl počítat do FUPu u UPC, jak je to u O2 těžko říct, v tomto případě jsou všechno domluvy jen „per huba“, smluvně to ošetřit nejde, okamžitě by na operátory vlítnuli např. poskytovatelé porna a chtěli po nich tu samou službu…

Michal - úterý 6. března 2007, 17:03 - web - #

To Standa: Mimořádně trefný komentář :)

kajinek32 - úterý 6. března 2007, 18:23 - web - #

technicky provedeno asi skvěle, taky nejsem cílovka a u Gyndy jsem očekával mnohem lepší Čtvrtníčkův humor, nicméně streamy jsou fajn.. škoda jen, že se to nedá dát do winampu jako radio :(

zvo - úterý 6. března 2007, 18:34 - #

2 Standa: No jo, hned jsem si říkal, že to asi není pro mě, ale v ten věk by seděl ;-)

2 kajinek32: Mám rád Čtvrtníčkův humor, ale Gynekoligie 2 je opravdu (zatím) nuda.

zvo.

Digi - středa 7. března 2007, 11:35 - web - #

Stream se uz vice priblizil tomu, co bych ocekaval, ale porad pokulhava obsah a dokonce i prehlednest je podle me mizerna.

Imb - pátek 9. března 2007, 01:10 - #

Chlape, co máš proti Madhouse? Spolu se Smrští je to jedinej dobrej pořad na Óčku ;)

Mascha - čtvrtek 15. března 2007, 08:35 - #

Cau! Pisu clanek o Streamu a potrebuju tam nejakou fotku. Mohla bych pouzit tu tvoji z metra? Diky moc!

elfineer - čtvrtek 15. března 2007, 17:51 - web - #

Ahoj, jasne, akorat uz ji asi nemam ve vetsim rozliseni.

Sikus - sobota 5. dubna 2008, 18:36 - #

Ahoj, snažím se na streamu najít ten proud videoklipů, ale marně. Asi ho zrušili což?

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz