Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


říj 10 22

Stažení všech dat z Facebooku

Datum a čas pátek 22. října 2010, 14:11
Tagy facebook zaloha webdesign
Komentáře 5 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 12481×
Popis Jak vypadá ZIP soubor, ve kterém si můžete stáhnout všechna svoje data z Facebooku.

Tuto funkci představil Facebook před více než dvěma týdny (6. října přesněji) a umožňuje stáhnout všechny údaje, co jste do něj nacpali (fotky, videa, statusy…), jako jeden velký ZIP soubor.

Tuto funkci najdete v Nastavení profilu (pravý horní roh) a neobjeví se zatím, pokud máte Facebook v češtině. (Nevím, jestli angličtina znamená automaticky, že zde odkaz najdete, nebo jestli Facebook spouští postupně.)

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Zadáte-li, že chcete všechno stáhnout, Facebook začne vytvářet ZIP s tím, že až bude hotový, pošle vám mail. V mém případě to trvalo hodinu, výsledný soubor měl 30 MB (z toho polovina byly videa (5) a druhá fotky).

Zabezpečení

Facebook sice v nápovědě píše, že vám může poslat nějakou ověřovací SMSku nebo se zeptat, kdo je kamarád na fotografii, v mém případě nic podobného neudělal – dokonce nebylo nutné ani kliknout na odkaz v mailu, stačilo jen na Facebooku znovu zvolit stažení ZIPu v nastavení a to se zeptalo opět jen na standardní heslo.

Řekl bych, že tady by to chtělo lepší zabezpečení – mám nastavené SMSky kvůli každé pitomosti včetně přihlášení se z cizího počítače a tohle mi na mobil nepřijde.

Čekal bych, že tak dlouhá doba (hodina) je spíše prvek bezpečnosti než technická nutnost – Google vám zvládne zabalit přílohy v mailu snad okamžitě, pochybuji, že by Facebooku trvalo 30MB hodinu (pokud služba není přetížená).

Samotný soubor

Archiv po rozbalení nabízí složky s fotkami, videem a pak složku html, která obsahuje samotné texty a také umožňuje video a obrázky procházet – podobně jako když třeba v Picase zvolíte vytvoření webové galerie, kterou pak někam nakopírujete jako celek.

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Po otevření index.html se objeví vaše údaje jako datum narození, zaměstnání, vzdělání, moudro pod fotkou, skupiny, stránky…

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Zeď

Zeď je z celého ZIPu asi nejcennější – opravdu každý status, každý komentář, přání k narozeninám… – našel jsem tu i svoje začátky na Facebooku.

Jediné, co už z Facebooku nedostanete, je, kdo přesně vám dal palec (s tím se dá žít).

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

V ZIPu najdete přibalené svoje soubory (fotky…), ovšem například náhledy u odkazů se stahují z internetu – ty Facebook nepřibalí.

Fotogalerie

K fotkám se můžete samozřejmě taky proklikat přes HTML, v ZIPu jsou ale uloženy přehledně – Facebook nezvolil třeba nějakou nesmyslnou řadu čísel, které by bez přiloženého webu nedávaly smysl, ale co složka, to jedno album. Jako název je použitý název alba (jen české znaky utrpěly), podobně jsou řešeny i názvy fotek.

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Všechny fotky jsou upravené Facebookem – nejsou to ty původní soubory, které jste tam nahrávali – všechno je zmenšeno na přibližně 600px (na výšku či na šířku podle fotky). U fotek také nejsou v HTML palce, jen komentáře (možná dočasná chyba).

Videa

Videa jsou všechna ve formátu MP4.

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Další údaje

V HTML jsou také všechny vaše události (kromě odmítnutých či smazaných), poznámky (užitečné, používáte-li jako blog) a zprávy (včetně „Updates“) – dokonce i konverzace jsou spolu. A seznam kamarádů – jen jejich jména.

Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu Stažení Facebook profilu jako jednoho velkého ZIPu

Jak vypadá HTML?

HTML vypadá, že by mělo jít bez větších problémů zpracovat a využít pro import – náhled.

Závěr

Je dobře, že Facebook začal umožňovat tento export dat – opravdu to ale chce dávat si pozor na heslo. Čekal bych, že brzo se najdou služby, které budou import nějak využívat (i třeba jen na fotky).

Taky určitě nejsem sám, kdo by ocenil stejnou funkci pro zdi stránek, které mu patří.

čtvrtek 22. října 2010, 14:11 - 12481× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: facebook zaloha webdesign?>


Nepřehlédněte

Tomáš Hejda - neděle 24. října 2010, 12:58 - web - #

Mně to nefunguje. Přijde mi email, že data jsou připravena ke stažení, zadám heslo, pak identifikuju pět lidí na fotkách a pak se objeví prázdná stránka (s adresou https://regis­ter.facebook.com/…ad/a­sync.php ) a dál nic.

Tomáš Hejda - neděle 24. října 2010, 13:38 - web - #

Navíc mi to teď spamuje emailovou schránku emaily „your download is ready“. Fakt buzeranti.

travel neck pillow - čtvrtek 12. ledna 2012, 17:15 - web - #

Just about all of whatever you mention is astonishingly legitimate and it makes me ponder the reason why I had not looked at this in this light before. Your article truly did turn the light on for me personally as far as this issue goes. Nevertheless there is actually one particular point I am not necessarily too comfy with and while I attempt to reconcile that with the actual main idea of your point, let me see just what all the rest of your readers have to say.Nicely done.

excuse quotes - čtvrtek 3. května 2012, 14:42 - web - #

I discovered your web site whilst looking excuse quotes for something distinct on Bing and yahoo about topics related to movies, however I had the possibility to read this post and I found it really helpful indeed. expectation quotes

excuse quotes - čtvrtek 3. května 2012, 14:43 - web - #

Hey very nice blog!! Man .. Beautiful failure quotes .. Amazing .. I will bookmark your blog and take the feeds also…faith quotes

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz