Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


lis 07 22

SMS jízdenka a zastávky v Google Maps

Datum a čas čtvrtek 22. listopadu 2007, 20:43
Tagy google dpp webdesign
Komentáře 4 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 9511×
Popis Ode dneška jde v pražské MHD platit SMSkou a zastávky jsou v Google Maps (a ještě něco málo k Google News).
SMS jízdenka

SMS jízdenka (DPP)

Kde se vzalo, tu se vzalo, najednou si můžete koupit přestupní jízdenku SMSkou. Co já vím, tak to DPP nikde dopředu nesliboval, poprvé jsem o tom slyšel v poledních zprávách na ČT a odpoledne při cestě metrem už na to viděl reklamu v metru. Pošlete SMSku na DPT na číslo 902 06 20, přijde vám nějaké potvrzení a můžete nastoupit do MHD. Asi se Dopravní podnik snaží zlepšit si image kvůli dalšímu výraznému zdražení. Více na webu DPP.

Jen trochu nechápu, proč zavádět tuto službu měsíc před plánovaným zdražením, které přinese změnu telefonního čísla. Taky jestli DPP doplácí nějakou výraznou provizi… (cestující platí stejných 20 korun, jinak by to asi ani moc nešlo). Myslím, že až budete revizorovi ukazovat mobil a on bude vytahovat svoje MDA pro kontrolu, tak bude podobně nadšený, jako když jsem v knihovně místo normální karty s čárovým kódem použil opencard a paní knihovnice musela odněkud z pod stolu vyndat čtečku na RFID karty :).

Ale určitě si DPP body za snahu zaslouží, navíc jestli fungují Premium SMS pro roaming, tak je to užitečná služba pro turisty – obzvlášť kdyby jim o tom třeba přišla SMS při zapnutí mobilu na letišti nebo prvním příjezdu do Prahy.

Zastávky v Google Maps

Zastávky MHD (i s linkami) najdete nyní v Google Maps. Taky pěkné, jen by bylo o mnoho lepší, kdyby byly v Google Maps nahrané i časy linek a šla vyhledávat cesta i s informací, kdy to jede. Můžete si to zkusit třeba na příkladu Portlandu (OR, USA).

Zastávky pražské MHD v Google Maps MHD v Portlandu

Ale taky je to užitečné :). Kromě toho jsou nyní v mapách i obrysy budov. Je to všechno pěkné, ale stále u mě vítězí Mapy Seznamu.

Google News

A jen krátce k novým českým Google News – je fajn, že jsou, používat je asi moc nebudu (myslím, že nemám problém s nedostatkem zpráv; RSS čtečka a u „normálních“ mi stačí kanál Aktuálně a iDnesu na iGoogle), ale kdybych je chtěl používat, tak ocením možnost volby, které zdroje jsou pro mě nejdůležitější. Nevím, jestli teď dostává přednost ten, kdo přišel se zprávou první, ale třeba já bych si nastavil, aby hlavní odkaz vedl na Aktuálně, související na iDnes a třeba až pak by byl zbytek jako Tiscali, České Noviny nebo web ČT24.

Google News v češtině

Jazyky v Google

Jak u Google Maps, tak u Google News mám trochu problém s jazykem – kvůli Gmailu mám nastavenou angličtinu (nové funkce rychleji, „Inbox“ je kratší než „Doručená pošta“), takže třeba i když chci české Google News, tak mi někdy vyskočí anglické apod. Škoda, že nejde nastavit, že jsem z ČR, ale chci mluvit anglicky :) (teda nastavit to jde, ale asi se to nastavení moc neprojevuje).

neděle 22. listopadu 2007, 20:43 - 9511× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: google dpp webdesign?>


Nepřehlédněte

Sob - pátek 23. listopadu 2007, 15:59 - #

Na co je ta opencard? Stojí to něco? Pro koho to je? Kliknul jsem na odkaz a tak dlouhý text abych se to dozvěděl fakt číst nebudu…

elfineer - sobota 24. listopadu 2007, 15:16 - web - #

Opencard má být do budoucna kouzelná karta na pražskou MHD, parkování a knihovnu a všechno… :)

Dan - pondělí 26. listopadu 2007, 09:44 - web - #

SMS jízdenku jsem zatím neměl odvahu vyzkoušet, mnohem víc se těším, až půjde jezdit na předplacený kredit na čipovce.

Webkoktejl - čtvrtek 6. prosince 2007, 13:05 - web - #

Je pravda, že služba má ještě nějaké mouchy, ale určitě je to posun vpřed a doufejme, že se dopravnímu podniku podaří vychytat službu ke spokojenosti cestujících.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz