Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


lis 06 05

První měsíc s prvním PDA

Datum a čas neděle 5. listopadu 2006, 11:21
Tagy pda
Komentáře 11 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 11559×
Popis Tak jsem si pořídil PDA – kapesní počítač. Zkušený uživatel PDA se ode mě asi nic moc nedozví, ale tento článek by mohl být zajímavý pro ty, kteří o koupi PDA uvažují.

Porovnání PDA s DVD obalem

Po PDA jsem pokukoval už docela dlouho - sice nepotřebuji plánování času, ani mít všude s sebou svoje e-maily, ale už docela dlouho se mi líbilo spojení velmi chytrého poznámkového bloku, MP3 + video přehrávače. Navíc, když si porovnáte cenu např. s iPodem, tak máte sice o mnoho menší kapacitu, ale video jako bonus :) (ale já vím, třeba na sport to není).

Nakonec jsem si vybral Acera n311 – hezký design, VGA displej, poměrně kladné recenze, cena kolem deseti a možnost připojení USB zařízení (hlavně zmiňovaná klávesnice, i když pravda, jen přes kolébku). VGA displej můžu jen doporučit, oproti standardnímu 320×240 na něm vypadá písmo skoro jako natisklé (žádné viditelné hrany pixelů ani při malém fontu).

MP3 + Video

Pro MP3 zatím používám vestavěný Windows Media Player, ale časem přejdu na něco šikovnějšího. Umí všechny základní věci (filtrovat podle interpreta, žánru, alba), jen se místy chová trochu podivně. Například Knihovna ukazuje zvlášť data na SD kartě a v paměti. Pro někoho to je možná lepší, já ale používám SD jako uložiště „normálních“ MP3 (pár alb, které měním jednou za čas), zatímco do RAM paměti PDA nahrávám dočasné písničky (co zaznělo v superstar, v reklamách a tak :)).

Nebo například poskládat si playlist MP3 napříč složkami dá docela práci. Průzkumník by mohl umět pravé tlačítko s významem Přidej do fronty. Taky se WMP chová divně při přehrávání videa (viz níže).

Grafický výkon vytýkali v recenzích Acerovi docela často. Displej je sice VGA, ale video se netrhá jen při 320×240. Tohle pro mě bylo asi nejvěřší minus při rozhodování, zda n311 ano nebo ne, ale moc jiných VGA PDA v této cenové relaci není, tak jsem si řekl, že je lepší „mít horší displej“ jen při videiích než vždycky.

Není to žádná tragédie - přesně, jak psali v recenzích, na Futuramu/Simpso­ny/ČTrpaslíka­/Sex ve městě/Ženatého se závazky/Přátele apod. stačí dostatečně. Jen nečekejte, že zkopírujete 700MB film na paměťovou kartu a koukáte. Dál jsem s videem ani moc neexperimentoval, v recenzi na Mobilmanii používali TCPMP, tak ho používám taky :). Videa komprimuju do XviDu (tak nějak byl po ruce) s bitratem kolem 100–120kbps. Dvacetiminutový díl seriálu pak vyjde na 20 MB.

Jedna zajímavost: WMV si samozřejmě přehrajete, ale… Pokud má video rozměry 640×480, tak se trhá. A když má polovinu (resp. čtvrtinu), tak to Windows Media Player odmítne zvětšit na fullscreen. Prostě to neumí. Řešením je opět TCPMP, zvládne otevřít i WMV a zvětšit ho na celý displej. Dobře je vidět na fotkách (testovací video pochází z t-musicu, ale nejde o stream, ale již uložené WMV). Zamrzí to ale při streamu Óčka/ČT24.

Přehrávání videa na PDA Přehrávání videa na PDA

Příslušenství

Jako příslušenství jsem si pořídil SD kartu (1 GB) a obyčejnou USB klávesnici (mimochodem nejlevnější za dvě stovky a píše se na ni perfektně). Jen když budete chtít použít PDA na poznámky (přednáška), tak to budete s kolébkou skládat jako James Bond :). Mimochodem, na klávesnici funguje tlačítko Start.

Lokalizace, rozpoznávání znaků

Lokalizace od Sunnysoftu byla k PDA samozřejmě přiložená (malá = jen možnost vkládat češtinu, velká = celý systém). Funguje bez problémů, při psaní radí slova, ale vyťukávat na té klávesničce delší texty není možné - rozumné jsou jen krátké poznámky jako třeba Káťa Masaryčka do kalendáře.

USB klávesnice připojená k PDA

Pak je ještě možné použít rozpoznávání písmen napsaných do obdélníků, jako měly například starší Palmy nebo psát slova v celku přes celý displej (PDA tak vteřinu čeká, jestli nebude slovo pokračovat). Navíc je nutné se trefovat do „amerického ručního fontu“ (písmena psaná přibližně tak, jak píše třeba Bill Gates na prezentacích Tablet PC).

Ukázka vkládání textu do PDA Ukázka vkládání textu do PDA Ukázka vkládání textu do PDA

Windows Mobile

Celý systém vypadá hezky, docela logicky a tak. Co mě ale jako uživatele „normálních“ Windows udivilo – na PC znamená křížek v rohu většinou uzavření bez změn (z toho vyplávající tradiční přístup „jé, kde to jsem, kde je křížek, budu dělat, že jsem tu nebyl“ :)). Tady to znamená uložit a zavřít (resp. schovat – viz dále). Takže když třeba zapomenete použít šoupátko HOLD a dostanete se až k vložení nové údalosti do kalendáře, nemůžete to křížkem pozavírat, ale musíte nad návratem do původního stavu víc přemýšlet.

A druhá nová vlastnost: křížek aplikace nezavírá, ale jen schovává. Některé aplikace (Skype, TPCMP) jdou vypnout v menu, většina (kalendář, maily) vypnout nelze a když potřebujete, aby nezabíraly místo v paměti (třeba pro to video), musíte je vypnout v Nastavení / Paměť. Mezi spuštěnými aplikacemi nemůžete nijak alt-tabovat, takže zvolíte v menu, co chcete a někdy zjístite, že to tu je vlastně o pár pater programů níž spušteno.

Pro nového uživatele je také docela zajímavé, jak WM řeší pravé tlačíko. Pokud na soubor kliknete jednou, otevře se. Pokud ale podržíte pero déle, začně kolem něj postupně vyskakovat takové kolečko ve směru hodinových ručiček. Pokud opíše celý kruh, rozbalí se místo otevření souboru menu.

Myslím, že je vidět, že Microsoft má poměrně dlouhé zkušenosti s vývojem PDA OS. Příklad: pokud máte nastavené vypnutí PDA po 2 minutách nečinnosti, ale posloucháte MP3 z playlistu, tak se PDA nevypne, ale počká, až vše dohraje a až pak běží ty dvě minuty. To znamená, že pokud spěcháte, tak jen vyndáte sluchátka z uší, hodíte PDA do batohu a nemusíte se bát, že pak už budou vybité baterky. Dává to smysl, ale většinou bývají produkty MS nedotažené zrovna v takovýchto drobnostech.

Synchronizace, čtení článků, podcasty

Synchronizace s Outlookem funguje bez problémů. Sice mi při první spuštění ActiveSync vždy shodí Outlook, pak už jde ale všechno bez problémů. Soubory (pokud je neukládáte do přímo do Tento Počítač / Mobilní zařízení), tak lze ukládat do složky, která se automaticky synchronizuje s PDA. Takle si například ukládám delší články z některých blogů na jindy a pak si je čtu třeba v MHD.

Co se týče novin – zatím jsem nic jako AvantGo nezkoušel, ale World Off-line od Sunnysoftu vypadá docela zajímavě (= program stahující přímo z PDA weby pro off-line čtení). Zatím mi stačí podcasty. Zkoušel jsem nějaký ppcPodcast, který ale zahodil pracně nastavený seznam mých kanálů, tak jsem na něj zanevřel a raději používám svůj program, který má jako cílovou složku nastavenou podsložku té autosynchronizační. Sice má můj program k dokonalosti docela daleko (třeba že stahuje jen poslední soubor z kanálu a nemaže předchozí), ale zatím mi to stačí).

Detail VGA displeje

Závěr

No jsem spokojen :). Má hračka splnila očekávání – poznámkový blok, MP3, videopřehrávač… :). Jen bych neměl odvahu PDA doporučit každému (teda to určitě ne, ale řekněme každému IT spíš-profíkovi v mém okolí).

Ještě přidávám odkaz na zajimavé vyšperkování Windows Mobile na blogu RH. Na první pohled mi to přišlo zajímavé, ale zase satelitní snímek na Today obrazovce mi trochu zavání zbytečnými gadgety.

Mimochodem, od pátku jsem bez počítače (na notebooku už počet trvale svítích subpixelů překročil jak normy trpělivosti, tak i ASUS normy), tak jsem zvědav, jak se dá přežít jen se školními počítači a PDA.

Zapomněl jsem na nějaké užitečné využití PDA :)?

sobota 5. listopadu 2006, 11:21 - 11559× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: pda?>


Nepřehlédněte

stibi - neděle 5. listopadu 2006, 12:19 - #

Dá se do toho nacpat Linux ?

elfineer - neděle 5. listopadu 2006, 12:22 - web - #

To nevím, řekl bych, že spíš ne… Do iPaqu to šlo.

Pavel Bureš - sobota 18. listopadu 2006, 09:59 - web - #

Dobrý den, krom již zmíněného TCPMP se na muziku hodí i Mortplayer, viz recenze kolegy Nývlta na http://www.svet­pda.cz/…7132007­9056b?… Běžící aplikace nemusíte zavírat tak složitě přes Nastavení-Paměť, ale lze používat některý z mnoha task managerů, doporučuji Magic Button nebo vBar, oboje freeware.

ExiMoR - sobota 26. dubna 2008, 16:34 - #

Ahoj. Prosímtě, co je to za model, a co jsi použil za soft, abys tam narval klavu? PS: Skoušel si i USB potkana?

elfineer - sobota 26. dubna 2008, 19:33 - web - #

Klavesnice snad sla tak nejak sama. Mys sem myslim zkousel a nedela nic, mozna je na niejaky firmware. A je to Acer n311, i kdyz pochybuju, ze se jeste dneska prodava :)

martlin - středa 21. května 2008, 17:27 - #

ti microsofťáci si cpou ten software všude. Ale tak zas je to dobry pro kompatibilitu mobilu s pc

martlin - středa 21. května 2008, 17:27 - #

ti microsofťáci si cpou ten software všude. Ale tak zas je to dobry pro kompatibilitu mobilu s pc

yanmaneee - úterý 24. listopadu 2020, 21:07 - #

jordan shoes

golden goose sneakers

supreme

golden goose sneakers

canada goose outlet

supreme new york

jordans shoes

longchamp bags

longchamp outlet

kyrie irving shoes

moncler outlet

stephen curry shoes

lebron shoes

off white

supreme hoodie

lebron 15

curry 7 shoes

yeezy shoes

cheap jordans

lebron 17

yeezy

supreme clothing

golden goose outlet

supreme clothing

jordan shoes

kyrie spongebob

yeezy boost

supreme new york

kyrie 4

kyrie 4 shoes

kyrie shoes

yeezy

yeezy boost

goyard handbags

pandora jewelry

michael jordan shoes

jordan retro

golden goose

cheap jordans

100% real jordans for cheap

curry 6 shoes

jordan 13

yeezy shoes

supreme

lebron james shoes

longchamp

yeezys

giannis antetokounmpo shoes

jordans

longchamp handbags

supreme

golden goose sneakers

westbrook shoes

air jordan

kd shoes

longchamp

yeezy

yeezy boost 350

golden goose outlet

off white jordan 1

jordan 4

retro jordans

kd13

off-white

jordan 12

yeezy shoes

nike react

golden goose

yeezy 350

yeezy

longchamp outlet

bape

jordan shoes

retro jordans

yeezy boost 350

supreme t shirt

moncler outlet

jordan shoes

off white

jordan sneakers

canada goose outlet

golden goose

curry 7 sour patch

curry 7

canada goose

yeezy boost 350 v2

bape

yeezy boost 350

birkin bag

supreme clothing

golden goose

jordans

steph curry shoes

bape outlet

yeezy boost 350 v2

balenciaga

kevin durant shoes

longchamp

pg 4

jordan shoes

hermes

supreme

yeezy 350 v2

supreme outlet

lebron shoes

off white hoodie

off white hoodie

nike off white

yeezy boost 350 v2

nike x off white

hermes online

bape hoodie

jordan 11

moncler

curry 6

kyrie 5

bape clothing

air jordan

adidas yeezy

supreme clothing

off white clothing

yeezy boost 350

stone island

longchamp

yeezy

pandora bracelet

golden goose

golden goose

curry 6

golden goose sneakers

supreme clothing

yeezy boost 350

moncler coat

bape hoodie

moncler

lebron 17 shoes

adidas yeezy

supreme new york

pandora

kobe shoes

offwhite

yeezy sneakers

yeezy shoes

yeezy

golden goose

yeezy supply

yeezy boost 350 v2

yeezy shoes

yeezy boost 380

ggdb

canada goose jacket

nike lebron 16

supreme outlet

moncler jackets

golden goose sneakers

supreme clothing

kenzo clothing

golden goose sneakers

supreme clothing

jordan shoes

cheap jordans

nike shox

longchamp bags

supreme clothing

kenzo clothing

pandora

off white shoes

jordan shoes

supreme new york

golden goose

hermes

retro jordans

pandora

yeezy boost

yeezy boost 350

a bathing ape

moncler outlet

off white

supreme hoodie

jordan retro

stone island

stone island sale

kd shoes

paul george shoes

yeezy

off white hoodie

supreme clothing

kenzo

supreme t shirt

moncler

cheap jordans

supreme clothing

kd shoes

jordan shoes

golden goose sneakers

nike off white

a bathing ape

balenciaga shoes

yeezy 500

supreme hoodie

russell westbrook shoes

balenciaga triple s

chrome hearts outlet

moncler

kobe sneakers

golden goose outlet

kobe shoes

kevin durant shoes

kd 12

kd 10

yeezy 700

kobe shoes

canada goose

calvin klein outlet

pandora jewelry

giannis shoes

supreme clothing

yeezy boost 350 v2

birkin bag

kenzo

golden goose sneakers

pandora jewelry

bape

off white

hermes birkin

hermes belt

canada goose outlet

cheap jordans

golden goose

yeezy boost 700

kd shoes

yeezy 350

curry 6 shoes

supreme clothing

golden goose

yeezy shoes

pandora

yeezy boost 500

golden goose

yeezy boost 350 v2

yeezy

supreme

kyrie irving shoes

yeezy boost 350

kobe basketball shoes

golden goose outlet

yeezy 350

golden goose outlet

a bathing ape

jordan shoes

jordan shoes

canada goose jacket

cheap jordans

off white shoes

supreme clothing

yeezy shoes

supreme

pandora jewelry official site

birkin bag

kd 12

supreme hoodie

lebron shoes

air yeezy

adidsas yeezy

air jordan

yeezy supply

golden goose outlet

yeezys

yeezy boost

golden goose sneakers

yeezy shoes

moncler jackets

pandora charms

off white clothing

lebron 16

kobe 9

retro jordans

yeezy boost 350 v2

hermes handbags

balenciaga shoes

moncler

chrome hearts online store

off white clothing

supreme hoodie

yeezys

yeezy boost 350 v2

longchamp handbags

off white jordan 1

supreme hoodie

pandora charms

supreme clothing

off white

moncler jackets

kd 12 shoes

air jordan

jordans

yeezy boost 350 v2

kyrie 5 spongebob

yeezy boost 350 v2

kobe byrant shoes

yeezy

golden goose

kyrie 6 shoes

stephen curry shoes

cheap jordans

kyrie 6

steph curry shoes

bape hoodie

kobe 11

moncler jackets

supreme

supreme shirt

longchamp

nike shox for men

yeezy shoes

goyard

supreme new york

supreme clothing

curry shoes

stone island outlet

moncler jacket

off white hoodie

yeezy shoes

cheap jordans

lebron 15 shoes

kyrie 5 shoes

golden goose shoes

supreme outlet

steph curry shoes

lebron james shoes

supreme

off white shoes

yeezy 700

curry shoes

kyrie 6 shoes

yeezy 380

jordan 6

golden goose shoes

off white x jordan 1

yeezys

adidas yeezy

golden goose

nike epic react

off white nike

supreme

supreme clothing

kyrie shoes

jordan 1 off white

golden goose

jordan shoes

pandora

off white nike

kd shoes

hermes birkin

yeezy

supreme clothing

pandora outlet

kawhi leonard shoes

golden goose sale

off white outlet

longchamp handbags

balenciaga

calvin klein underwear

jordan shoes

yeezy boost 350

off white

yeezy boost 350 v2

yeezy boost

yeezys

curry 6

longchamp handbags

air jordans

kyrie 6

yeezy

pandora

hermes handbags

yeezy supply

moncler

moncler

golden goose sneakers

yeezy

curry 7

yeezy

curry 6 shoes

jordan shoes

bape

pandora jewelry

yanmaneee - pondělí 8. listopadu 2021, 08:54 - #

supreme clothing

yeezy 350

off white nike

supreme clothing

supreme new york

giannis shoes

curry shoes

yeezy

air jordan

golden goose outlet

stephen curry shoes

curry 5

supreme clothing

supreme

supreme clothing

kobe basketball shoes

kevin durant shoes

golden goose

curry shoes

hermes

yeezy 700

bape

giannis antetokounmpo shoes

birkin bag

off white outlet

kd 10

kobe shoes

off white shoes

off white hoodie

golden goose outlet

kyrie shoes

curry 7

hermes handbags

supreme clothing

golden goose outlet

cheap jordans

jordan shoes

golden goose

air jordan

golden goose sneakers

kyrie 5 spongebob

kobe

kd13

lebron james shoes

golden goose sneakers

cheap jordans

off white hoodie

supreme t shirt

golden goose

bape

nike sb

lebron 18

supreme new york

kevin durant

moncler jackets

goyard

lebron shoes

kevin durant shoes

paul george shoes

golden goose sneakers

supreme

yeezy 700

bape

kyrie shoes

nike off white

kobe byrant shoes

golden goose

jordan shoes

chrome hearts online store

kobe shoes

yeezy boost 700

retro jordans

jordan 13

jordans shoes

yeezy boost 350 v2

moncler

nike dunks

air jordans

air jordan

jordan retro

yeezy 350

stone island

yeezy boost 350

stone island sale

lebron 17

kyrie 7

jordan shoes

hermes belt

off white

lebron shoes

yeezy

curry shoes

moncler

off white

yeezy supply

yeezy

hermes birkin

curry 7 shoes

yeezy 350

yeezy

kobe byrant shoes

curry 6 shoes

curry 8

kyrie 4 shoes

paul george shoes

kd 12 shoes

supreme outlet

curry

retro jordans

kyrie 6

kyrie 6 shoes

birkin bag

kyrie 7

steph curry shoes

golden goose

bape hoodie

off white shoes

kyrie shoes

yeezys

kevin durant shoes

yeezy

pg 4

curry 6 shoes

goyard handbags

kd 12

bape hoodie

hermes

yeezy boost

golden goose

golden goose sneakers

cheap jordans

kyrie irving shoes

yeezy boost 350 v2

air jordan

a bathing ape

birkin bag

off white jordan 1

curry 6

off white shoes

golden goose sneakers

nike off white

supreme hoodie

kyrie 7 shoes

curry 8

air jordan 1

lebron james shoes

kyrie irving shoes

jordan shoes

jordans

jordan sneakers

kyrie spongebob

yeezy shoes

kyrie 4

supreme shirt

supreme

steph curry shoes

golden goose sneakers

golden goose outlet

lebron 18

golden goose sneakers

yeezy

off white

supreme hoodie

pg 1

curry 7

hermes birkin

supreme clothing

supreme new york

cheap jordans

yeezy supply

golden goose sale

yeezy shoes

nike x off white

yeezy boost 350 v2

jordan shoes

supreme clothing

cheap jordans

supreme clothing

supreme

jordan 12

nike sb dunks

supreme

off white x jordan 1

yeezys

supreme clothing

lebron 18

yeezy

supreme outlet

kobe 9

jordan shoes

golden goose outlet

kd shoes

paul george

supreme clothing

kobe 11

yeezy shoes

kd shoes

yeezy boost 350

curry shoes

yeezy

kd shoes

yeezy 500

jordan shoes

supreme clothing

jordan shoes

lebron shoes

stephen curry shoes

kyrie 5

lebron shoes

yeezy shoes

moncler jackets

golden goose outlet

yeezy boost 350 v2

kyrie 7

yeezy

curry 7 sour patch

jordan 11

stephen curry shoes

kobe shoes

off white nike

adidas yeezy

air jordan

moncler

stone island

supreme

curry 8 shoes

golden goose sneakers

off-white

jordan shoes

kobe sneakers

kawhi leonard shoes

a bathing ape

jordan shoes

moncler jacket

golden goose

kyrie 6

yeezy boost 500

golden goose shoes

supreme hoodie

curry 5 shoes

off white hoodie

jordan 1

supreme clothing

moncler jackets

curry 6

supreme

jordan 4

bape hoodie

bape outlet

bape

off white

golden goose shoes

100% real jordans for cheap

a bathing ape

moncler

supreme clothing

off white

lebron 17 shoes

jordan shoes

lebron james shoes

kyrie irving shoes

chrome hearts outlet

kyrie 7 shoes

offwhite

michael jordan shoes

moncler

westbrook shoes

golden goose sneakers

nike lebron 16

hermes handbags

yeezy 380

kyrie 5 shoes

supreme new york

supreme outlet

lebron james shoes

kd shoes

supreme t shirt

yeezy

kd 12

kd shoes

golden goose

moncler outlet

kobe shoes

lebron 16

yeezy boost 350 v2

russell westbrook shoes

curry shoes

golden goose

supreme hoodie

yeezy boost 350

lebron james shoes

kyrie 6 shoes

yeezy 350

hermes online

off white clothing

kd shoes

jordan shoes

golden goose

ggdb

golden goose

moncler coat

jordan 6

golden goose

supreme clothing

steph curry shoes

stone island outlet

golden goose

bape clothing

jordans

yanmaneee - pátek 28. ledna, 05:58 - #

kyrie 7

jordan shoes

yeezy

yeezy

off white shoes

air jordan

curry 7 shoes

nike kyrie 7

air jordan

golden goose outlet

off white outlet

supreme clothing

cheap jordans

moncler

moncler outlet

curry shoes

off white shoes

off-white

curry 7

supreme

hermes

yeezy 500 blush

golden goose sale

supreme outlet

hermes belt

hermes online

alexander mcqueen outlet

yeezy wave runner 700

goyard

yeezy shoes

kyrie 7 shoes

jordan shoes

jordan shoes

hermes birkin

hermes

supreme t shirt

lebron james shoes

pg shoes

birkin bag

spongebob kyrie 5

golden goose sneakers

yeezy 350

jordan 12

jordan 13

kd 12

golden goose

hermes belts

kyrie irving shoes

kawhi leonard shoes

lebron james shoes

yeezy shoes

bape

chrome hearts store

paul george

golden goose superstar

off white jordan 1

golden goose mid star

giannis shoes

jordan 1 off white

yeezy boost 700

kyrie 6

kd13

yeezy supply

off white

golden goose francy

kd 13

jordan shoes

alexander mcqueen

golden goose

jordan 4

adidas yeezy

lebron 18

nike kyrie 5

golden goose

lebron 17

off white outlet

steph curry shoes

hermes birkin bag

steph curry shoes

off white clothing

golden goose

bape

kyrie 5 spongebob

off white outlet

kevin durant shoes

a bathing ape

yeezy supply

hermes handbags

supreme

moncler

yeezy boost 350

golden goose outlet

kd shoes

supreme hoodie

yeezy

kd shoes

off white nike

supreme

yeezy

golden goose shoes

supreme hoodie

bathing ape

kd shoes

kobe 9

golden goose

off white nike

birkin bag

golden goose sneakers

supreme outlet

golden goose starter

nike sb dunk high

supreme clothing

nike sb

air jordan

yeezy

off white hoodie

yeezy

kyrie 4

kyrie 6

birkin bag

bape clothing

moncler outlet

curry shoes

kobe

supreme clothing

bape clothing

supreme hoodie

kd 10

yeezy 350

moncler jackets

air jordan shoes

supreme outlet

paul george shoes

curry shoes

kyrie irving shoes

paul george shoes

yeezy 700

kyrie irving shoes

golden goose slide

russell westbrook shoes

yeezy 380

kobe basketball shoes

hermes birkin

authentic jordans

off white jordan 1

golden goose shoes

curry 7 shoes

kevin durant shoes

kyrie 7

lebron shoes

yeezy

off white

yeezy 700

off white

lebron 16 shoes

moncler coat

goyard handbags

lebron 16

curry 8

supreme clothing

off white shoes

ggdb

golden goose shoes

yeezy 500

nike sb dunk low

retro jordans

supreme clothing

lebron 18

yeezys

curry shoes

yeezy boost 350

supreme sweatshirt

adidas yeezy

moncler

bape

air jordans

supreme

jordan shoes

yeezy 350

stephen curry shoes

supreme clothing

jordan shoes

golden goose outlet

curry 8

kyrie irving

curry shoes

golden goose sneakers

jordan retro

bape

supreme clothing

kyrie irving shoes

golden goose outlet

off white

off white x nike

off white clothing

air jordan

lebron 18

golden goose sneakers

kobe shoes

supreme new york

moncler

golden goose outlet

moncler outlet

off white

jordan retro

irving shoes

kobe sneakers

supreme clothing

kyrie 6 shoes

adidas yeezy

kyrie 5 spongebob

jordans shoes

lebron shoes

curry 6

golden goose outlet

kd 12

steph curry shoes

yeezy 700

kevin durant shoes

golden goose outlet

jordans

supreme clothing

bape hoodie

lebron james shoes

kd12

curry 6

kobe shoes

yeezy 500

supreme outlet

supreme hoodie

kobe shoes

supreme clothing

chrome hearts online store

yeezy 350

golden goose

yeezy boost 350

lebron shoes

cheap jordans

moncler

birkin bag

curry shoes

supreme hoodie

off white shoes

curry shoes

lebron shoes

supreme shirt

jordan 6

curry 7

kobe byrant shoes

kyrie 7

yeezy shoes

bape outlet

jordan 1 low

off-white

nike lebron shoes

jordan 1 high

golden goose

golden goose

yeezy

bape clothing

yeezy boost 350

pg 1

nike off white

jordan 11

off white clothing

jordan 1

giannis antetokounmpo shoes

yeezy boost 380

golden goose

yeezy shoes

supreme new york

cheap jordans

off white jordan 1

golden goose

moncler outlet

supreme shirt

kevin durant shoes

golden goose

lebron james shoes

jordan shoes

off white jordan 1

kobe 11

off white hoodie

supreme

jordan 1 mid

johnanz - úterý 19. dubna, 07:10 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz