Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 07 09

Prezentace Windows Vista a Office 2007 na VŠ

Datum a čas pátek 9. března 2007, 19:41
Tagy vista microsoft matfyz programovani
Komentáře 2 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 9354×
Popis Microsoft včera spustil své „turné“ po vysokých školách – představení Windows Vista a Office 2007 (převážně z uživatelského hlediska) + ukázka programování ve Windows Presentation Foundation.

Akademické uvedení Windows Vista a Office 2007, jak se celá akce jmenuje, proběhne na deseti VŠ – v Praze kromě UK MFF (včera) ještě FEL ČVUT a VŠE, dále Brno (VUT), Univerzita Hradec Kr., ZČU Plzeň, UTB Zlíň a technika v Ostravě (přesný popis na stránkách Microsoftu, resp. jeho portálu Netstudent.cz).

Akademické uvedení Windows Vista a Office 2007

Windows Vista

Přiznávám, že jsem se toho o Vistě moc nového nedozvěděl (a to nejsem nějaký velký fanoušek :)), ale bylo fajn vidět nové Windows alespoň trochu „naživo“ – mám pocit, že všemožné animace ani moc nezdržují, ale nevím, až (jestli) na Vistu někdy přejdu, tak jestli je nevypnu.

Jen tak ve zkratce, co mi přišlo zajímavé:

  • rodičovská kontrola nejen, že děti omezuje, ale i sleduje a ukládá činnost.
  • Vista umí poznat, že nějaký program to se svými nároky přehání a nabídne možnost ho vypnout (pěkný příklad s nějakou aplikací, co asi prováděla nějaké výpočty a stále spouštěla své další kopie).
  • Potvrzování práv UAC (se ztmavnutím obrazu a dotazem) se muselo psát v zobrazovacím jádru nějak zvlášť, aby podezřelá aplikace nemohla sama za uživatele potvrdit (nebo jen překrýt).
  • OEM Vista je vázána na základní desku, takže když si koupíte jinou, tak vám aktivace projde (snad tři pokusy), ale už to není legální.
  • Poškozování příliš kvalitního videa provádí Vista „jen“ pokud si to přeje tvůrce
Office 2007

Celý „Ribbon“, jak se celý ovládací panel jmenuje, mi příjde jako strašný nesmysl, ale kdo chce kam… :) Možná škoda, že se nepředvádělo, co je nového v Outlooku; ve Wordu/Excelu/Po­werpointu jde hlavně o vychytání některých drobných chyb (například vylepšení editoru rovnic, stylování dokumentu…) a přidání nových efektů (kromě typickýckého kýče jsou některé i poměrně pěkné, ale až ho uvidíte všude od nabídky CA až po školním referátu, tak nevím…).

WPF

Pánové z Microsoftu předváděli také programování ve Windows Presentation Foundation, hlavně celé oddělení designu od čistého programování. Design se tvoří v programech sady Microsoft Expression, z nichž vylézá XAML kód (upravené XML), který se pak použije ve Visual Studiu. Web. aplikace WPF/E (WPF/Everywhere) fungují ve Firefoxu, Opeře, Safari (+ samozřejmě v IE7).

Akademické uvedení Windows Vista a Office 2007

středa 9. března 2007, 19:41 - 9354× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: vista microsoft matfyz programovani?>


Nepřehlédněte

kajinek32 - čtvrtek 12. dubna 2007, 13:49 - web - #

„fungují ve Firefoxu, Opeře, Safari (+ samozřejmě v IE7)“…

jen při nainstalování pluginu, který je jen pro browsery na platformě Win…

Co mě spíš zarazilo, byla velikost Xamlu, který ten designer vygeneroval… Kvůli jednomu gradientovýmu tlačítku skoro 2 obrazovky kodu…

missing dose of strattera - čtvrtek 12. ledna 2012, 18:52 - web - #

4jumVz i mostly dont agree

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz