Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


kvě 08 06

Prezentace Google map

Datum a čas úterý 6. května 2008, 16:51
Tagy google webdesign
Komentáře 3 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 19214×
Popis Google dnes odpoledne ve Slovanském domě prezentoval české mapy.


První část prezentace

V první části prezentace Jaroslav Bengl ze švýcarského Googlu představil, co je na českých mapách nového:

Lokalizace

Kromě „samozřejmé“ lokalizace (pojmy jako ulice, trasa…) je pěkné, že mapy chápou dotazy, které se mi v americké verzi zdály velmi efektní. Mám na mysli např. hotely v Praze, hospody v Brně… Chcete-li najít cestu z Prahy do Brna, stačí jen zadat „z prahy do brna“. Také mimochodem funguje adresa mapy.google.cz

Mashupy

Vrstvy s informacemi třetích stran (známé hlavně z Google Earth) používají nyní i české mapy. Funguje hledání firem (většina informací od Mediatelu – Zlaté Stránky), samozřejmostí jsou také informace z normálního vyhledávání.

Jako takovou vrstvu s informacemi lze přidat např. mapu kriminální činnosti od Deníku nebo YouTube videa či fotky z Panoramia.


Mobilní aplikace

Google Maps Mobile zvládají určovat polohu podle BTS – stačí podržet 0 (+ případně GPS, zvládá-li mobil). Funkčnost z reklam na iPhone (najdi nejbližší kino), jen myslím, že tomu furt chybí ta lehkost, aby to používali všichni :) (spouštění java aplikace…)

Druhá část

V druhé části dva pánové (jedním z nich byl Jean-Laurent Wotton, bylo to napsané na prezentaci :)) z londýnského googlu v angličtině předváděli, jak mapy používat z pohledu programátora (a například embedovat do svých stránek apod). Prezentace zajímavá, všechny tyto věci jako event listenery jsem se před pár lety učil stylem pokus-chyba :)). Určitě tyto informace jsou/budou někde v Google Maps API.

Mimochodem Google umí tzv. geocoding – na základě adresy vrátí souřadnice. (Užitečná informace: geocoding lze provádět pomocí HTTP dotazu.) Java mapy umí také pracovat s KML podobně jako Google Earth.

Kromě map je možné do svých stránek vkládat i např. trasu od A do B (driving directions) a StreetView (panoramatické pohledy na ulice, u nás zatim ne).

Zajímavá byla ukázka aplikace Image Cutter, která umí rozkouskovovat obrázek na hromadu menších, které se použijí jako mapový podklad (ale nemusí jít o mapu, typicky panoramatická fotografie).

Třetí část a soutěž

V třetí části vystoupil Alexis Manach z Bezrealitky.cz – o Google mapách nic moc nového, spíš ukázka, jak je jejich server používá.

Nakonec byla představena soutěž Moje mapyvíce na blogu Google ČR.

Šlapací Google Earth:


---
Pak jeste pridam par fotek z mobilu, prezentace ale moc hezka, google dekuji za pozvani :)

neděle 6. května 2008, 16:51 - 19214× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: google webdesign?>


Nepřehlédněte

Martin - úterý 6. května 2008, 18:59 - #

Bezrealitky byl dobrý web (ovšem pomalý), ale nakonec tu implementaci totálně zprasili. Viz dnešní stav. Pryč je minulá jednoduchost. Jak to má vypadat viz třeba http://www.zi­llow.com

codeas - úterý 6. května 2008, 20:09 - web - #

Ty na Google Developer Dnu byl ?? kde jsi se o tom dozvěděl ?? škoda vědět to a mít čas /nepsat z matiky/ zašel bych taky :-(

MarekSKL - čtvrtek 7. června, 10:38 - #

Reakce na Martin – úterý 6. května 2008 Máš pravdu, bohužel už moc nefunguje, my jsme ho dříve používali, teďka jsme kupovali nemovitost tak jsme museli prohledávat internet a najít jiné realitky, nakonec jsme našli něco podobného a jednání bylo super „odkaz“http://w­ww.eurobydleni­.cz/

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz