Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


črc 07 13

O2 začíná testovat HDTV už teď?

Datum a čas pátek 13. července 2007, 00:48
Tagy televize o2
Komentáře 1 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7487×
Popis O2 začíná vysílat ČT1 v HDTV a mně o tom nikdo neřekl? :)

Náhodou jsem kouknul do odpadnějšího mailu, kam si nechávám posílat různé newslettery a překvapila mě tisková zpráva od O2: Digitální televize O2TV nabízí program České televize v HD kvalitě.

Sice je ta zpráva trochu divná (ze začátku se tváří, že HDTV je hotová věc a postupně z ní vyplývá, že jde stále o test, i když už mnohem nadějnější než třeba na Invexu), ale divím se, že se o tom někde viditelněji nemluvilo/nepsalo (kromě odbornějších médií jako radioTV nebo MaM; když třeba MF Dnes věnuje dvě stránky iPhonu).

I v DVB-T?

Zajímavé je, že se test netýká jen O2TV (tedy televizi po ADSL), kde si můžou víceméně dělat, co chtějí, ale také DVB-T (multiplexu C, který O2 provozuje – viz pokrytí). Pravděpodobně to půjde naladit jen se set-top-boxem od O2TV (jde použít i pro vysílání ze vzduchu) a asi jen po aktualizaci firmwaru (jen odhaduju, ale napovídaly by tomu parametry: 1080i, MPEG-4).

Nemáte někdo s O2TV funkční HDTV :)? (Ale teď je na to ještě asi moc brzo.) Jsem docela zvědavý, jestli bude ČT schopná dodávat aspoň část vlastního obsahu v HD (z českých televizí je technologicky určitě nejdál).

Sice se mi zdá stále divné tahat televizi bez jakékoliv přidané hodnoty přes ADSL; HDTV nebo pokusy o 3D filmy začínají vypadat dobře (Video on Demand je rozumné využití ADSL, to nikomu neberu) a pokud se to O2 podaří co nejdříve, bude mít proti UPC zajímavou výhodu (lepší pokrytí, VoD, HDTV). Jen to připojení k internetu je za UPC stále tři kroky pozadu (naposled zrušení datových limitů).

O2TV

pondělí 13. července 2007, 00:48 - 7487× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: televize o2?>


Nepřehlédněte

johnanz - úterý 19. dubna, 04:21 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz