Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 07 29

Nový prohlížeč pro PDA - a je od Microsoftu (Deepfish)

Datum a čas čtvrtek 29. března 2007, 22:40
Tagy pda microsoft webdesign
Komentáře zatím žádný (napsat)
Přečteno 11100×
Popis Microsoft uvolnil testovací verzi nového prohlížeče, který pracuje podobně jako např. prohlížeč na videiích iPhonu. (Screenshoty + video.)

Buď jde o normální proces vylepšování prohlížeče a nebo chce Microsoft dohnat Apple dříve, než bude iPhone dostupný – novinkou je totiž velmi podobný způsob procházení stránek.

Způsob procházení webu

Zatímco standardní Pocket Internet Explorer se snaží stránky ořezávat a zjednodušovat, iPhone (a Deepfish) naopak zobrazí celou stránku jako na počítač a na ní zoomujete části, co vás zajímají.

Zoomování se nastavuje joystickem. Stisknutím vyvoláte šedý obdélník, kterým najedete na zvolenou část a stisknete.

Tato verze prohlížeče je viditelně velmi vývojová, občas padá a pokud se pokusíte přibížit něco na kraji stránky, tak se objeví divné pruhy. Ale až bude prohlížeč hotový, půjde pravděpodobně o velmi pěknou aplikaci. Také jde možná jen o můj problém (Acer n311 – zkušenosti), protože některé jiné komentáře se tváří nadšeně.

Celý nový prohlížeč by mohl být problém pro Operu, která z ne úplně dokonalého PIE těží a prodává svůj browser za $24, což je podle mě několikanásobně víc, než by bylo za tak malou aplikaci přiměřené.

Screenshoty

Deepfish prohlížeč na PDA Deepfish prohlížeč na PDA

Video

Rychlost vykreslování ale za moc směrodatnou neberte, O2 FUP 128kbps :) (hold je konec měsíce). Navíc video je ve strašné kvalitě, je to nahrané Razrem - dobře ale ukazuje způsob zoomování.

Kde Deepfish stáhnout

Pokud si chcete Deepfish vyzkoušet, je to trochu problém. Microsoft sice uvolnil verzi k testování, ale jen pro omezený počet, který se rychle zaplnil. Jeden z beta testerů zkopíroval instalační CAB soubory na svůj web, ale browser se při každém spuštění připojuje k serverům MS kvůli aktivaci. Takže i když jeden funkční kód najdete v komentářích k článku na Diggu (i odkaz na instalaci), pravděpodobně moc dlouho fungovat nebude. Štěstí můžete zkusit i přímo u Microsoftu.

úterý 29. března 2007, 22:40 - 11100× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: pda microsoft webdesign?>


Nepřehlédněte

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz