Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 07 11

Nejde vždy jen o délku, šířku...

Datum a čas čtvrtek 11. ledna 2007, 22:47
Tagy apple pda itunes webdesign
Komentáře 29 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 36808×
Popis Trochu o webdesignu, trochu o iPhonu, Apple TV a tak obecně.

K napsaní tohoto článku mě inspiroval až iPhone, ale platí to obecněji.

iPhone by měl být jenom nablýskaný šmejd – nemá to videohovory, nemá to 3G, vlastně to nemá nic moc. Nepřineslo to žádnou novinku ze světa mobilních technologií, ale stejně na to skoro všichni koukali s obdivem.

iPhone

Pokud si vzpomenete na Mobility kolem roku 2000, skoro vždy tam byla dvoustránka s mobily v deštníku, bundě atd. – designová studie Alcatel, Nokia. Nebo normální mobil jako jeden velký displej – přesně jako iPhone.

Jako aplikace se slibovaly mapy, stahování hudby, sledování televize, placení v hypermarketech + ty videhovory. V podstatě nic z toho ale není zavislé na UMTS.

Apple iPhone Co přinesl iPhone? První rozumné chytré zařízení. Něco, co může oproti všemožným PDA s mobil-modulem (jako T-Mobile MDA Vario) používat skoro každý. A proč? Protože ovládání není jenom libivé, ale i intuitivní. A funkce, které „přinesl“, tu už byly, ale až teď jsou použitelné pro každého, kdo bude ochotný si na ně zvyknout.

Apple přinesl pravé mapy. Ne webový prohlížeč, se kterým se stěží dostanete na Google Maps. Mapy.

Apple přinesl hudbu stylem iPod. Já osobně pochybuji, že někdy přejdu na takovýto způsob manipulace s daty (přenáším film, ne .AVI…), ale většině lidí to asi vyhovuje.

A Apple má nápady. Příklad: když chci zamknout klávesnici na PDA (tzn. zabránit náhodným stiskům displeje), musím použít šoupátko na boku. Kdybych jen přiložil prst/pero a přejel s ním po vyhražené plošce, bylo by to lehčí. Nebo třeba přejel prstem/perem po úhlopříčce přes displej, nemusel by se tak ani rozsvěcet.

PDA používám často na šířku. Nemyslím jen videa, ty se obrací samy, ale například webový prohlížeč. Pro přetočení displeje o 90 stupňů slouží ikonka na Today obrazovce. Myslel jsem si, jak jsem chytrý, když jsem si toto přetočení nastavil na tlačítko Kontakty, takže jen pootočím PDA a „mimochodem“ stisknu kontakty a přetočí se displej. Apple ale myslel dál.

Osel ze ShrekaZkuste si porovnat klávesnice. Klávesnice na mém PDA je mnohem lepší, protože má více tlačítek, můžu kdykoliv napsat paragraf i jakékoliv číslo. Ten debiní ajfoun má jen QWERTY. To si může koupit jen blbeček, co neví, že kvůli paragrafu musí zmáčknout víc tlačítek! Takže podle objektivního parametru – počtu tlačítek – má moje PDA více tlačítek, takže je lepší, ne? E?…. e?…. eee? (výraz osla ze Shreka). Takto nesmyslně totiž porovnává vetšina odborníků. Jako by šlo jen o pár hvězdiček do srovnání (videohovory – +5bodů), ale ne, jak se to používá.

Porovnání klávesnice PDA s Windows Mobile a Apple iPhone

V tomto duchu se nese celý iPhone. Nechci se přesně pouštět do diskuze nad technickými detaily – na to, že se iPhone neprodává, tak vzbuzuje emocí docela dost.

Apple TV

Je to samé. Žádný TV-out, žádný počítač pro přehrávání. Koupili jste si film na iTunes, sice jste ho koupili přes počítač, ale jinak je váš. Máte ho v televizi, v kapse… Hudbu a seriály samozřejmě taky. Tady přiznávám, že Apple TV bych asi nikdy nebyl ochoten používat – chyběl by mi DVB-T tuner s nahráváním, vracením (ne, že bych to teď měl, ale když už něco takového, tak ne ATV) a opět ta práce nikoliv se soubory, ale s položkami v iTunes.

Webdesign

Pravděpodobně už jste se někdy na internetu setkaly s nějakým webem od 37signals. Nejjednoduším příkladem je Writeboard – chytrá nástěnka, vracíte se zpátky jako ve Wikipedii, spolupráce víc lidí – pár screenshotů. K tomu pár hezkých efektů, jednoduché ovládání, které po vás nechce nějakou dlouhou registraci…

Screenshot Writeboard

Nebo Gmail. Ano, 1GB schránka byla velmi působivá, ale na Gmail jsem přešel díky promyšlenostem, jako rychlá odpověď na mail (formulářem pod zprávou) a podobné věci.

A přesně to je iPhone :). Jestliže se Microsoftu (nebo spíš jiným firmám a Microsoft to pak využije) podaří obejít patent Applu a zvládat třeba kombinaci „stylus a prst“ nebo rovnou dva prsty, budou se obrázky zoomovat takto (pokud jste neviděli prezentaci iPhonu – přiložíte dva prsty, odsunete je od sebe a obrázek se zvětší). Detaily, které rozhodují. A to má na klávesnici méně tlačítek, křáp!!

neděle 11. ledna 2007, 22:47 - 36808× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: apple pda itunes webdesign?>


Nepřehlédněte

Jindra - pátek 12. ledna 2007, 00:27 - #

Jo, mluvis mi z duse. Presne na tohle jsem myslel kdyz jsem cet prvni reportaze o iPhone – ze presne tyhle detaily zpusobujou ze bych to moc a moc chtel :-)

Bochi - pátek 12. ledna 2007, 03:19 - web - #

No tak zrovna třeba to ovládání dvěma prsty není rozhodně vynález Apple. To jen tak mimochodem. Každopádně věřím, že by iPhone mohl být dost úspěšný. Produkty Apple byly vždycky doprovázeny emocemi, působením na stádní reflexy a na iracionální složky našich myslí ;-), takže myslím, že by se to uchytit mohlo.

gwh - pátek 12. ledna 2007, 05:26 - web - #

Moc se těším, jak to s ním bude s odstupem času vypadat. Velice se mi líbí a jsem zvědavý na nějaké srovnávací testy a dojmy „uživatelů“.

elfineer - pátek 12. ledna 2007, 07:24 - web - #

Jojo, to ovládání dvěma prsty od někoho koupili (odsuď?), ale je zajímavé, že je napadlo to použít, k tomu přidat takový blbosti jako rozpoznání otočení a tak :).

vfb - pátek 12. ledna 2007, 07:51 - web - #

jasně že se MS bude snažit zkopírovat iPhone pod jiným jménem, ale obávám se, že to bude zase paskvil, krásný příklad je OsX a Win XP, prostě když dva dělají totéž může jednomu z toho vyjít něco extra a jinému kýč jak bitch

ds - pátek 12. ledna 2007, 08:58 - #

vfb: no tak OsX a kyc jak bitch je trosku silne slovo ne? :)

Jaro - pátek 12. ledna 2007, 10:21 - #

Videohovory samozrejme na UMTS zavisle su.

Lukáš Chadraba - pátek 12. ledna 2007, 10:51 - web - #

To Jaro: Videohovory jsou závislé na UMTS u českého O2. V zahraničí a hlavně v japonsku je to mu už dlouho jinak. Stačí jaká koliv technologie umožňující vysokorychlostí přenos dat (WiFi, WiMax) což už jsou technologie označované jako 4G a mají podle vizí nahradit 2G (GSM), 2,5G (GPRS, EDGE, CDMA,…) a 3G (UMTS). Bude se přes ně v budoucnu (u nás tak deset let výhledově) běžně streemovat DVB-H (mobilní TV), hudba, videohovory, data i hlas. Prý by v budoucnu mělo dokonce být zajištěno 99,9 procentní pokrytí díky bezpilotových letounů, které by létali nad pokrývaným územím, sami by si vyráběli elektřinu, létali by nad bouřkovými mraky (nehorzí poškození) a fungovali by jako WiMax hotspoty. Pro ČR by prý stačilo jedno letadlo (létalo by jich více – záložní). Nezdá se Vám to jako scifi? Mně ano, ale je to pravdo. Japončíci to začnou testovat do 10 let.

Jirka - pátek 12. ledna 2007, 11:12 - web - #

Přesně tak. iPhone je představován jako multimediální přístroj, ne work-bijec. iPhone je o detailech a pohodlnosti, kráse a jednoduchosti, zábavě a užitkovosti. Tak to vidím já

Jaro - pátek 12. ledna 2007, 11:57 - #

Lukáš, samozrejme, že technológie s vyššou kapacitou na prenos dát ako 3G sú schopné prenášať videohovory. Mal som na mysli, že 3G je minimum. V článku sa spomína, že iPhone má wifi, takže 3G nepotrebuje. Ale cez wifi sa dá videotelefonovať akurát tak na letisku a v pár kaviarňach v centre mesta.

Cerrv - pátek 12. ledna 2007, 18:13 - #

Tohle je první rozumný článek o iPhonu a to jsem jich přečetl hodně. Naprosto souhlasím,.. chtěl jsem něco takového taky napsat ale jaksi nemám blog :-)

elfineer - pátek 12. ledna 2007, 18:37 - web - #

2Lukáš Chadraba… Děkuji za komentář, jen si nejsem úplně jistý – řekl bych, že DVB-H musí být vysílání TV přes pozemní vysílače, stejně jako je jinak DVB-T (zem), -S (satelit), -C (kabel) – prostě žádný stream. Jinak ale dostanete TV do smartfounu přes GPRS (to je spíš blbost, ale EDGE apod. už ano) – je to pak ale věcí poskytovatele obsahu (Windows Media stream od ČT) než operátora – ten vlastně jenom dodal linku.

UMTS je takové přináší jen větší přenosové rychlosti (hlavně s HDSPA), to všechno ostatní, co se k tomu naslibovalo, s vyšší rychlostí většinou jen počítá (a často ani to ne – platby…).

Ze seznamu chyb, co RH zveřejnil na svém blogu, by mi více vadila třeba nevyměnitelná baterie, ale 3G je takové… IT hračičku zamrzí, ale fakticky vám asi chybět nebude. I když u takto drahého přístroje by tam být opravdu mohlo.

Stanley - sobota 13. ledna 2007, 11:41 - #

Vynikajici clanek, par technickych zaslepencu si neuvedomuje, ze to neni telefon pro ne, ale pro lidi. A ty nezajima, ze telefon neobsahuje tamhleto a tohle (stejne tomu nerozumi), ale ze dobre vypada a dobre se pouziva.

Sob - pondělí 15. ledna 2007, 13:52 - web - #

Zajimave je, jak tady vsichni argumentuji skvelou pouzitelnosti a a jak dobre to vypada, kdyz ten telefon nikdo nevidel, natoz aby ho drzel v ruce. Nadseni mozna vzbudil u lidi, kteri tzv. inteligentni telefony doted nepozivaji a predstava takoveho telefonu se jim zalibila. Ovsem ze za stejnou cenu existuji daleko lepsi alternativy (do kterych se daji instalovat vlastni aplikace, pripojit se pres ne z notebooku k internetu a dokonce se v nich da i vymenit baterie, atd…) nevedi.

Vetsina argumentace pro iPhone mi pripada, ze se telefon (resp. fotky, prezentace) pisateli napred zalibil a nasledne hleda duvody, jak si to zduvodnit – tohle ale prece nepotrebuju… tohle by se mozna hodilo, ale neni to nejdulezitejsi… stejne je ten telefon peknej… telefonovat se s nim da….

Srovnani s alternativami treba: http://blogs.zdnet­.com/…e-gadgeteer/?…

kakakaoo - pondělí 23. července 2018, 04:59 - #

harden vol 1 ralph lauren ecco outlet air jordans nike free run coach outlet online michael kors handbags ralph lauren sale nike air max 95 nike zoom coach factory outlet supra shoes cheap jordans pandora jewelry converse outlet store fred perry polo lebron james shoes canada goose outlet coach outlet san diego padres jerseys christian louboutin shoes coach factory outlet christian louboutin nike air max 1 milwaukee brewers jerseys coach outlet kate spade outlet coach outlet store online coach outlet adidas yeezy boost tory burch outlet timberland boots kate spade outlet canada goose sale adidas nmd pandora outlet michael kors outlet jordan shoes ugg outlet valentino shoes ray ban sunglasses arizona diamondbacks jerseys jordan shoes chicago white sox jerseys canada goose outlet kate spade outlet store dansko shoes coach outlet kate spade bags kevin durant shoes louboutin shoes nike air max outlet kyrie 4 shoes canada goose jackets cheap oakley sunglasses michael kors outlet online coach factory outlet birkenstocks michael kors outlet rolex watches kansas city royals jerseys coach outlet hermes handbags longchamp handbags oakland athletics jerseys canada goose outlet coach factorty outlet air jordans nike air max zero moncler outlet ugg outlet timberland boots outlet mlb jerseys mbt shoes moncler outlet red bottom shoes cheap jordans birkenstock shoes philipp plein outlet michael kors handbags yeezy boost pandora jewelry official site michael kors outlet fitflops sale clearance pandora charms coach outlet michael kors outlet online cheap oakley sunglasses swarovski crystal coach outlet ralph lauren sale clearance tiffany and co burberry outlet kate spade outlet store birkenstock sandals birkenstock shoes cheap ray bans longchamp handbags pandora charms 180723yueqin

liuchunkai - pondělí 8. října 2018, 05:20 - #

20181008lck

tory burch outlet

coach outlet

michael kors outlet

michael kors outlet clearance

fitflops sale clearance

chrome hearts outlet

canada goose outlet

fitflops shoes

ray ban sunglasses

denver broncos jerseys

uggs

michael kors outlet clearance

balenciaga sneakers

ugg boots

moncler outlet

ferragamo outlet

mishka clothing

76ers jerseys

oakley sunglasses

ugg outlet

puma outlet

pandora charms

fred perry polo shirts

michael kors outlet

polo ralph lauren

oakley sunglasses

celine outlet

true religion jeans

coach outlet

ralph lauren polo

chrome hearts sunglasses

barcelona jersey

coach outlet online

michael kors

hermes outlet

scarpe mbt

pandora charms

cazal sunglasses

supreme clothing

indianapolis colts jerseys

michael kors outlet

coach outlet online

swarovski outlet

wellensteyn jackets

yeezy boost

red bottom shoes

mbt shoes

oakley sunglasses

pistons jerseys

canada goose outlet

michael kors

nike revolution

coach canada

pandora jewelry

mulberry outlet

suicoke sandals

raptors jerseys

pandora

michael kors outlet

nike air max 2015

mulberry outlet

ray ban sunglasses

true religion jeans

ferragamo outlet

mcm outlet

coach outlet online

stephen curry shoes

nets jerseys

ray ban sunglasses

red bottom shoes

ugg boots

true religion jeans

christian louboutin outlet

christian louboutin outlet

longchamp solde

moncler jackets

canada goose outlet

longchamp outlet

ecco shoes

tory burch outlet

coach outlet online

san antonio spurs jerseys

air huarache

coach outlet

uggs outlet

fila shoes

bulls jerseys

air max

moncler outlet

air force 1

ugg boots

mavericks jerseys

coach outlet

cartier jewelry

yeezy boost

michael kors outlet

oakley sunglasses

kate spade outlet

north face jackets

coach outlet

christian louboutin boutique

balenciaga sneakers

michael kors outlet

polo ralph lauren

canada goose jackets

coach outlet store online

light up shoes

polo shirts

fitflops

tory burch outlet

saucony shoes

coach outlet

ray ban sunglasses

michael kors

nhl jerseys

new york knicks jersey

swarovski crystal

moncler outlet

polo outlet

michael kors outlet

burberry outlet

oakley sunglasses

lacoste soldes

canada goose jackets

fitflops sale

true religion jeans

kate spade outlet

prada sunglasses

coach outlet

cheap snapbacks

longchamp solde

canada goose outlet

giuseppe zanotti outlet

adidas wings

michael kors outlet

cheap jordans

jazz jerseys

ubiq shoes

michael kors outlet

michael kors outlet

red bottom shoes

ugg outlet

ralph lauren polo shirts

air max 1

coach outlet

chelsea jersey

kings jerseys

grizzlies jerseys

jordan shoes

nobis outlet

canada goose coats

cheap jordans

air jordan shoes

christian louboutin outlet

jordan shoes

polo ralph lauren

kevin durant shoes

ugg boots

kate spade outlet

canada goose outlet

kate spade outlet

canada goose jackets

polo ralph lauren

fitflops

nike revolution

ugg outlet

michael kors handbags

y3 shoes

michael kors

longchamp bags

coach outlet online

jordan shoes

polo ralph lauren

lakers jerseys

soccer jerseys

cheap football shirts

nba jerseys

oakley sunglasses

coach outlet

canada goose outlet

mulberry bags

swarovski crystal

pandora charms

christian louboutin outlet

camel shoes

pandora charms

birkenstock sandals

kobe 9

pandora outlet

coach factory outlet

nike air force 1

michael kors outlet

michael kors outlet

true religion jeans

canada goose coats

longchamp handbags

tory burch outlet

ferragamo outlet

nfl jersey wholesale

kate spade outlet

ugg outlet

ralph lauren polo shirts

polo outlet

canada goose outlet

ferragamo shoes

five fingers shoes

ugg outlet

air max 97

coach outlet

ferragamo outlet

michael kors outlet

longchamp pliage

ugg boots

ugg boots

columbia sportswear

coach handbags

ugg boots

jordan shoes

canada goose outlet

pelicans jerseys

miu miu handbags

toms shoes

nike store uk

christian louboutin outlet

cheap jerseys

coach outlet

magic jerseys

ferragamo shoes

uggs outlet

michael kors outlet

burberry outlet

birkenstock outlet

jimmy choo shoes

bucks jerseys

coach outlet

michael kors outlet

true religion outlet

uggs outlet

cheap mlb jerseys

coach outlet online

true religion jeans

bottega veneta outlet

fitflops sale

michael kors outlet

pacers jerseys

michael kors handbags

ugg outlet

nike dunks

ysl outlet

canada goose outlet

jeep shoes

reebok trainers

nike shoes

pandora charms sale clearance

canada goose outlet

hermes birkin

under armour outlet

canada goose outlet

prada outlet

polo ralph lauren

uggs outlet

ray ban sunglasses

cheap jordans

barbour jackets

wizards jerseys

mulberry handbags

yeezy boost

michael kors outlet

canada goose outlet

mulberry handbags

ugg outlet

jordan shoes

yeezy boost 350

cleveland cavaliers jersey

ugg outlet

michael kors wallets

polo ralph lauren

canada goose outlet

air jordan 3

air max 90

adidas uk

christian louboutin outlet

salomon shoes

canada goose jackets

ugg outlet

off white

michael kors outlet

coach outlet

air max 90

air jordan release dates

kobe shoes

mulberry handbags

louboutin pas cher

denver broncos jerseys

adidas nmd

christian louboutin shoes

uggs outlet

canada goose coats

cheap jordans

ralph lauren pas cher

20181008lck

xiaoou - čtvrtek 11. října 2018, 04:06 - #

20181011 xiaoou

foamposite shoes

michael kors outlet online

michael kors outlet online

canada goose jackets

nike shoes outlet

adidas yeezy boost

michael kors outlet clearance

ugg boots

north face outlet

christian louboutin shoes

cheap jerseys wholesale

uggs outlet

canada goose outlet

canada goose outlet

chrome hearts online store

mcm backpacks

michael kors outlet clearance

ugg boots clearance

nike air huarache

supreme t shirts

true religion outlet

ralph lauren outlet

nike air max

jimmy choo shoes

pandora jewelry

christian louboutin shoes

pandora charms sale clearance

fila sneakers

pandora outlet

ugg boots clearance

christian louboutin outlet

2018 world cup jerseys

ugg boots clearance

cheap oakley sunglasses

canada goose jackets

tory burch outlet online

birkenstock shoes

canada goose outlet store

ray ban sunglasses outlet

stussy hoodie

moncler coats

kate spade outlet online

true religion outlet

moncler outlet online

barbour women jackets

michael kors uk

nike revolution

ugg outlet

swarovski uk

cheap ugg boots

ralph lauren shirts

ecco outlet

moncler outlet online

ugg boots clearance

jordan shoes

cazal outlet

football shirts

herve leger dresses

polo ralph lauren outlet

oakley sunglasses wholesale

true religion outlet uk

fitflops sale clearance

true religion outlet store

soccer cleats

ralph lauren polo

christian louboutin shoes

uggs outlet

coach outlet online

air jordan shoes

jordan 4

ugg boots

air jordan shoes

canada goose jackets

marc jacobs sale

michael kors outlet

gucci outlet online

michael kors outlet online

moncler jackets

coach outlet

michael kors outlet online

ugg boots clearance

adidas nmd r1

pandora charms sale clearance

toms outlet

los angeles lakers jerseys

coach outlet store online

fitflops

michael kors outlet clearance

burberry outlet online

nike air huarache

cheap ray ban sunglasses

mbt

ralph lauren polo

mlb jerseys

soccer jerseys wholesale

canada goose outlet online

ralph lauren uk

coach outlet online

nike air max 90

air max 90

canada goose outlet store

mulberry handbags

uggs outlet

ugg outlet

christian louboutin shoes

nfl jerseys

supreme clothing uk

pandora charms

coach outlet

canada goose jackets

pandora jewelry

lacoste shirts

cheap ray ban sunglasses

tory burch outlet online

ray ban sunglasses

michael kors factory outlet

coach outlet

canada goose jackets

canada goose outlet store

moncler jackets

pandora outlet

canada goose jackets

kobe shoes

polo ralph lauren outlet

coach outlet online

canada goose jackets

ugg outlet

kobe bryants shoes

michael kors outlet online

nike uk store

true religion uk

off white clothing

polo ralph lauren shirts

cheap ugg boots

coach handbags on sale

prada sunglasses for women

ralph lauren femme

canada goose jackets sale

jordan shoes

coach outlet

true religion outlet

christian louboutin shoes

adidas y3 shoes

supreme t shirts

cheap jerseys wholesale

canada goose outlet

swarovski outlet store

cheap oakley sunglasses

adidas shoes

canada goose outlet store

nfl jersey wholesale

polo outlet factory store

jordan shoes

jordan shoes

michael kors outlet clearance

canada goose outlet store

ravens jerseys

coach outlet

moncler outlet store

nike air max 90

cheap nhl jerseys

michael kors handbags

mbt outlet

kate spade handbags

michael kors outlet online

pandora outlet

polo ralph lauren

uggs outlet

new balance outlet

gucci outlet store

true religion outlet

canada goose jackets outlet

kobe 9 elite

michael kors outlet

christian louboutin shoes

michael?kors?ou­tlet?online

polo ralph lauren outlet

air max 2015

coach outlet online

air jordan shoes

coach factory outlet

longchamp handbags

undefeated shoes

michael kors outlet

hermes birkin bag

michael kors outlet

cheap jordan shoes

cheap jordan shoes

coach factory outlet

polo ralph lauren

michael kors

uggs outlet

bottega veneta outlet online

ugg canada

swarovski jewelry

pandora charms sale clearance

fitflops sale clearance

swarovski jewellery

ugg boots clearance

swarovski outlet store

ugg outlet

uggs outlet

polo outlet online

ugg boots

michael kors outlet clearance

longchamp handbags

pandora charms sale clearance

polo ralph lauren shirts

cheap nba jerseys

snapbacks wholesale

uggs outlet

jordan 12

jordan 4

cheap oakley sunglasses

pandora outlet

pandora charms sale clearance

air force 1 shoes

nike outlet online

hermes outlet store

michael kors wallets for women

tods outlet online

canada goose outlet store

cheap jordans for sale

true religion jeans

tory burch outlet stores

michael kors outlet

true religion outlet

air jordan shoes

nfl jerseys

cheap jordan shoes

true religion jeans sale

coach factory outlet

reebok shoes

cheap ugg boots

cheap ray ban sunglasses

michael kors outlet online

toms outlet

coach outlet clearance

fitflops sale clearance

canada goose outlet

pandora charms sale clearance

lebron shoes

coach outlet

longchamp outlet store

polo ralph lauren outlet

kate spade handbags

adidas outlet online

coach outlet online

ferragamo outlet

camisetas futbol baratas

moncler coats

coach outlet online

hermes belts

cleveland cavaliers jerseys

nike shoes outlet

moncler jackets

blackhawks jerseys

ugg outlet

tory burch handbags

michael kors outlet online

michael kors outlet online

michael kors outlet online

polo ralph lauren

canada goose coats

dongdong8 - čtvrtek 8. listopadu 2018, 07:43 - web - #

polo outlet

tiffany jewelry

tods shoes

coach handbags outlet

vapormax

ralph lauren

mac cosmetics

ugg australia

coach purse

adidas outlet store

miu miu shoes

swarovski crystal

skechers sandals

nine west shoes

ugg clearance

visconti pens

oakley sunglasses

woolrich jackets

lululemon sale

nike outlet

manolo blahnik

air max

mont blanc pens

mcm bags

burberry canada

nike outlet

nike outlet store

barcelona jersey

hermes belt

nike blazer

juicy couture

balenciaga triple s

kate spade handbags

birkenstock sandals

vibram fivefingers

longchamp handbags

canada goose jackets

fitflops sale clearance

hermes bags

ambassador 10

ray bans

timberland boots

hollister outlet

nike presto

mbt shoes

adidas flip flops

vans shoes

hermes belt

marc jacobs handbags

tom brady jersey

michael kors handbags

converse

montblanc

tory burch bags

longchamp outlet

versace sunglasses

michael kors handbags

canada goose sale

under armour shoes

monster headphones

malone souliers shoes

nike free

kate spade

air jordan 3

longchamp handbags

pandora jewelry

kate spade outlet

michael kors handbags

cheap soccer jerseys

canada goose jackets

baseball jersey

yoga pants

prada outlet online

christian louboutin

nike cortez

harden vol 2

moncler outlet

pandora charms

christian louboutin shoes

ugg outlet

lebron 15

marcelo burlon

adidas football boots

ugg sale

russell westbrook shoes

cheap jordan shoes

tommy hilfiger polo shirts

ralph lauren

michael kors handbags

oakley vault

nike dunks

lebron 13

oakley sunglasses

true religion jeans

flipflops

tory burch shoes

ray ban sunglasses

201811.8wengdon­gdong

kakakaoo - středa 20. března 2019, 04:47 - #

coach outlet

nike revolution 3

jordan shoes

canada goose jackets

nike factory

asics shoes

miu miu

uggs outlet

ugg boots

canada goose jackets

ugg boots

ugg outlet

jordan shoes

nike outlet

jordan 12

philadelphia eagles jerseys

fitflops sale clearance

fitflop sandals

toms shoes

uggs

asics shoes

denver broncos jerseys

giuseppe zanotti outlet

coach outlet

oakley sunglasses

mbt outlet

canada goose parka

coach outlet store online

pandora jewelry

fitflops

cristiano ronaldo jerseys

david yurman sale

basketball shoes

nike outlet

toronto blue jays jerseys

coach outlet

persol sunglasses

ecco shoes

kevin durant shoes

ugg boots

christian louboutin outlet

kate spade outlet

texas rangers jersey

louboutin outlet

valentino outlet

coach outlet

vans shoes

ray ban sunglasses

suicoke sandals

coach handbags

ferragamo belt

jordan retro

coach outlet online

nike tn pas cher

ralph lauren outlet

coach outlet online

red bottom shoes

nike shoes

kobe 11

coach outlet

louis vuitton outlet

under armour outlet

fred perry polo shirts

cheap jordans

hydro flask

kendra scott bracelet

ferragamo outlet

kate spade outlet store

timberland boots

moncler jackets

christian louboutin

air jordan

pandora charms sale clearance

true religion outlet

ugg schweiz

detroit tigers jerseys

los angeles angels jerseys

polo ralph lauren outlet online

nike air max pas cher

air jordan

nike outlet store

mcm store

soccer shoes

coach factory outlet

mac makeup

adidas shoes

pandora

denver broncos jerseys

nobis outlet

adidas nmd r1

the north face outlet

nike kyrie 2

nike factory

air jordans

ralph lauren outlet

coach factory outlet online

true religion outlet

coach outlet

qqq

nonton bola live - sobota 7. března 2020, 19:52 - #

http://vysoci­na.rodinnepasy­.cz/cs/gallery­/1–6-2011-den-otevrenych-dveri-na-krajskem-urade-jihlava.php
http://vysoci­na.rodinnepasy­.cz/cs/gallery­/4–12–2010-prvni-bitesske-vanocni-trhy.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/mezinarod­ni-den-rodiny.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/treti-semifinale-olympia-hleda-talenty-iii-s-rodinnymi-pasy-4-kvetna-2013.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/cendovo-vanocni-prani-2015.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/druhe-semifinale-olympia-hleda-talenty-iii-s-rodinnymi-pasy-27-dubna-2013.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/prvni-semifinale-olympia-hleda-talenty-iii-s-rodinnymi-pasy-20-dubna-2013.php
http://info.ro­dinnepasy.cz/cs/ga­llery/finale-olympia-hleda-talenty-iii-s-rodinnymi-pasy-12–5-2013.php
http://www.in­flow.cz/uz-jste-si-nekdy-z-knihovny-odnesli-domu-obraz
http://www.in­flow.cz/google-maps
http://www.in­flow.cz/ntk-nove-pojmy-v-oboru
https://www.vi­dlakovykydy.cz/clan­ky/vystacime-si-i-bez-islamistu
https://www.vi­dlakovykydy.cz/clan­ky/babis-nam-svobody-nevezme#comment-1883769
 https­://www.vidlako­vykydy.cz/clan­ky/slysite-ticho#comment-1883771
 https­://www.pantow­n.com/board.php?id=4869­&area=&name=bo­ard13&topic=181&ac­tion=view
https://www.pan­town.com/boar­d.php?id=1794­9&area=4&name­=board20&topic=1010&ac­tion=view
http://www.in­nerdesign.com/blog/In­ner-Ideas/kitchens-interior-
http://www.in­nerdesign.com/blog/ar­chitecture/Con­tainer-art-school-by-LOT-EK-Studio-in-Korea
http://www.in­nerdesign.com/blog/e­vents/london-design-festival-the-most-popular#_
http://www.in­nerdesign.com/blog/ar­chitecture/He­althcare-Center-for-Cancer-Patients-in-Copenhagen-Denmark11#_
http://www.in­nerdesign.com/blog/pr­oducts/Bai-dining-chair#_
http://www.in­flow.cz/jak-bude-vypadat-elektronicke-cteni-v-budoucnu#comment-94322
 http://­www.inflow.cz/si­nikka-sipila-strong-libraries-strong-societies#comment-94323
 http://­www.inflow.cz/zvu­kove-zpravodajstvi-z-konference-inforum-2012#comment-94324
 http://­lolengine.net/blog/20­12/02/08/selec­tively-restrict-implicit-conversions#comment-543
 http://lo­lengine.net/blog/20­11/3/2/load-pngs-using-android-ndk#comment-640
 http://lo­lengine.net/blog/20­11/12/14/under­standing-motion-in-games#comment-1659
 http://l­olengine.net/blog/20­12/10/21/the-stolen-bytes#comment-746
 http://lo­lengine.net/blog/20­11/12/21/better-function-approximation­s#comment-1314
 http://l­olengine.net/blog/20­12/4/3/beyond-de-bruijn#comment-678
 https://w­ww.unprompted­.com/projects/blog/a­bout#comment-27
 http://lolen­gine.net/blog/20­11/12/20/cpp-constant-string-hash#comment-1453
 http://l­olengine.net/blog/20­11/6/28/fuck-you-microsoft-reloading-projects-in-visual-studio#comment-235

yanmaneee - úterý 24. listopadu 2020, 21:15 - #

jordan shoes

golden goose sneakers

supreme

golden goose sneakers

canada goose outlet

supreme new york

jordans shoes

longchamp bags

longchamp outlet

kyrie irving shoes

moncler outlet

stephen curry shoes

lebron shoes

off white

supreme hoodie

lebron 15

curry 7 shoes

yeezy shoes

cheap jordans

lebron 17

yeezy

supreme clothing

golden goose outlet

supreme clothing

jordan shoes

kyrie spongebob

yeezy boost

supreme new york

kyrie 4

kyrie 4 shoes

kyrie shoes

yeezy

yeezy boost

goyard handbags

pandora jewelry

michael jordan shoes

jordan retro

golden goose

cheap jordans

100% real jordans for cheap

curry 6 shoes

jordan 13

yeezy shoes

supreme

lebron james shoes

longchamp

yeezys

giannis antetokounmpo shoes

jordans

longchamp handbags

supreme

golden goose sneakers

westbrook shoes

air jordan

kd shoes

longchamp

yeezy

yeezy boost 350

golden goose outlet

off white jordan 1

jordan 4

retro jordans

kd13

off-white

jordan 12

yeezy shoes

nike react

golden goose

yeezy 350

yeezy

longchamp outlet

bape

jordan shoes

retro jordans

yeezy boost 350

supreme t shirt

moncler outlet

jordan shoes

off white

jordan sneakers

canada goose outlet

golden goose

curry 7 sour patch

curry 7

canada goose

yeezy boost 350 v2

bape

yeezy boost 350

birkin bag

supreme clothing

golden goose

jordans

steph curry shoes

bape outlet

yeezy boost 350 v2

balenciaga

kevin durant shoes

longchamp

pg 4

jordan shoes

hermes

supreme

yeezy 350 v2

supreme outlet

lebron shoes

off white hoodie

off white hoodie

nike off white

yeezy boost 350 v2

nike x off white

hermes online

bape hoodie

jordan 11

moncler

curry 6

kyrie 5

bape clothing

air jordan

adidas yeezy

supreme clothing

off white clothing

yeezy boost 350

stone island

longchamp

yeezy

pandora bracelet

golden goose

golden goose

curry 6

golden goose sneakers

supreme clothing

yeezy boost 350

moncler coat

bape hoodie

moncler

lebron 17 shoes

adidas yeezy

supreme new york

pandora

kobe shoes

offwhite

yeezy sneakers

yeezy shoes

yeezy

golden goose

yeezy supply

yeezy boost 350 v2

yeezy shoes

yeezy boost 380

ggdb

canada goose jacket

nike lebron 16

supreme outlet

moncler jackets

golden goose sneakers

supreme clothing

kenzo clothing

golden goose sneakers

supreme clothing

jordan shoes

cheap jordans

nike shox

longchamp bags

supreme clothing

kenzo clothing

pandora

off white shoes

jordan shoes

supreme new york

golden goose

hermes

retro jordans

pandora

yeezy boost

yeezy boost 350

a bathing ape

moncler outlet

off white

supreme hoodie

jordan retro

stone island

stone island sale

kd shoes

paul george shoes

yeezy

off white hoodie

supreme clothing

kenzo

supreme t shirt

moncler

cheap jordans

supreme clothing

kd shoes

jordan shoes

golden goose sneakers

nike off white

a bathing ape

balenciaga shoes

yeezy 500

supreme hoodie

russell westbrook shoes

balenciaga triple s

chrome hearts outlet

moncler

kobe sneakers

golden goose outlet

kobe shoes

kevin durant shoes

kd 12

kd 10

yeezy 700

kobe shoes

canada goose

calvin klein outlet

pandora jewelry

giannis shoes

supreme clothing

yeezy boost 350 v2

birkin bag

kenzo

golden goose sneakers

pandora jewelry

bape

off white

hermes birkin

hermes belt

canada goose outlet

cheap jordans

golden goose

yeezy boost 700

kd shoes

yeezy 350

curry 6 shoes

supreme clothing

golden goose

yeezy shoes

pandora

yeezy boost 500

golden goose

yeezy boost 350 v2

yeezy

supreme

kyrie irving shoes

yeezy boost 350

kobe basketball shoes

golden goose outlet

yeezy 350

golden goose outlet

a bathing ape

jordan shoes

jordan shoes

canada goose jacket

cheap jordans

off white shoes

supreme clothing

yeezy shoes

supreme

pandora jewelry official site

birkin bag

kd 12

supreme hoodie

lebron shoes

air yeezy

adidsas yeezy

air jordan

yeezy supply

golden goose outlet

yeezys

yeezy boost

golden goose sneakers

yeezy shoes

moncler jackets

pandora charms

off white clothing

lebron 16

kobe 9

retro jordans

yeezy boost 350 v2

hermes handbags

balenciaga shoes

moncler

chrome hearts online store

off white clothing

supreme hoodie

yeezys

yeezy boost 350 v2

longchamp handbags

off white jordan 1

supreme hoodie

pandora charms

supreme clothing

off white

moncler jackets

kd 12 shoes

air jordan

jordans

yeezy boost 350 v2

kyrie 5 spongebob

yeezy boost 350 v2

kobe byrant shoes

yeezy

golden goose

kyrie 6 shoes

stephen curry shoes

cheap jordans

kyrie 6

steph curry shoes

bape hoodie

kobe 11

moncler jackets

supreme

supreme shirt

longchamp

nike shox for men

yeezy shoes

goyard

supreme new york

supreme clothing

curry shoes

stone island outlet

moncler jacket

off white hoodie

yeezy shoes

cheap jordans

lebron 15 shoes

kyrie 5 shoes

golden goose shoes

supreme outlet

steph curry shoes

lebron james shoes

supreme

off white shoes

yeezy 700

curry shoes

kyrie 6 shoes

yeezy 380

jordan 6

golden goose shoes

off white x jordan 1

yeezys

adidas yeezy

golden goose

nike epic react

off white nike

supreme

supreme clothing

kyrie shoes

jordan 1 off white

golden goose

jordan shoes

pandora

off white nike

kd shoes

hermes birkin

yeezy

supreme clothing

pandora outlet

kawhi leonard shoes

golden goose sale

off white outlet

longchamp handbags

balenciaga

calvin klein underwear

jordan shoes

yeezy boost 350

off white

yeezy boost 350 v2

yeezy boost

yeezys

curry 6

longchamp handbags

air jordans

kyrie 6

yeezy

pandora

hermes handbags

yeezy supply

moncler

moncler

golden goose sneakers

yeezy

curry 7

yeezy

curry 6 shoes

jordan shoes

bape

pandora jewelry

McauleyHanna - pátek 26. března, 10:52 - #

Thanks for sharing this. Looking forward for more interesting post. baccarat

McauleyHanna - čtvrtek 8. dubna, 10:22 - #

This blog is providing valuable and unique information, Great job! บาคาร่า ออนไลน์

bestsaw - středa 16. června, 11:38 - #

This post was very helpful to me cordles circular saw Visit Click here click here Visit Visit Visit

top rated saws - čtvrtek 17. června, 10:13 - #

Thanks for sharing your blog with me! I stumbled upon your blog by chance. Your post was extremely informative and inspired me to dig out a blog I run that may be helpful check this cordles circular saw Visit Click here click here Visit Visit Visit

yanmaneee - úterý 22. června, 15:34 - #

golden goose sneakers

offwhite

off white x jordan 1

off white jordan 1

hermes birkin

jordan shoes

a bathing ape

supreme clothing

yeezy

nike off white

kyrie irving shoes

hermes birkin

kawhi leonard shoes

russell westbrook shoes

yeezy boost 350 v2

curry 6 shoes

supreme new york

lebron shoes

yeezy boost 350

adidas yeezy

lebron 18

kd shoes

curry shoes

lebron james shoes

yeezy 350

curry 7

supreme clothing

golden goose

kobe shoes

yeezy

nike lebron 16

curry shoes

kyrie irving shoes

100% real jordans for cheap

a bathing ape

off white hoodie

air jordan

stephen curry shoes

golden goose

curry shoes

off white shoes

paul george shoes

birkin bag

a bathing ape

jordan 1

curry shoes

curry 5

supreme clothing

cheap jordans

lebron james shoes

air jordan

kyrie shoes

supreme clothing

supreme t shirt

kd shoes

golden goose sneakers

off white

yeezy 380

air jordan 1

kyrie spongebob

moncler

bape clothing

curry 8

steph curry shoes

goyard

hermes online

golden goose shoes

supreme

moncler

kobe 11

curry

lebron james shoes

kd shoes

supreme t shirt

golden goose sneakers

golden goose

birkin bag

supreme clothing

golden goose

yeezy

retro jordans

kd 10

pg 1

off white

bape

nike dunks

stone island

jordan 6

off white clothing

kobe byrant shoes

supreme clothing

kd 12

yeezy boost

kyrie irving shoes

golden goose shoes

yeezys

supreme clothing

golden goose sneakers

jordans shoes

kyrie 5 shoes

yeezy boost 500

supreme clothing

lebron shoes

kyrie 5

stephen curry shoes

stone island sale

bape hoodie

golden goose sneakers

curry 8 shoes

chrome hearts outlet

yeezy boost 350

birkin bag

kobe shoes

kevin durant shoes

jordan 11

hermes

jordan shoes

jordan shoes

golden goose outlet

yeezys

yeezy

cheap jordans

jordan shoes

kyrie 7 shoes

kevin durant shoes

supreme

yeezy

yeezy shoes

pg 4

retro jordans

kyrie 4 shoes

jordan 4

lebron 17

cheap jordans

jordan shoes

off white nike

kyrie 7

golden goose

off white shoes

yeezy 700

lebron shoes

kyrie 5 spongebob

yeezy shoes

supreme

supreme

westbrook shoes

moncler

curry 7 sour patch

golden goose outlet

yeezy

chrome hearts online store

kyrie 7

supreme hoodie

kobe

golden goose sale

kd shoes

golden goose sneakers

bape

kobe 9

stephen curry shoes

giannis antetokounmpo shoes

yeezy supply

golden goose sneakers

ggdb

off white shoes

golden goose sneakers

jordan 12

moncler jackets

air jordan

kyrie 6 shoes

paul george shoes

bape hoodie

hermes handbags

golden goose

yeezy boost 700

golden goose sneakers

yeezy boost 350 v2

hermes

supreme

supreme clothing

hermes belt

yeezy

curry 6

jordans

supreme clothing

off white

kobe shoes

kyrie 4

moncler jackets

jordan shoes

giannis shoes

curry 7

bape hoodie

off-white

yeezy

kd shoes

goyard handbags

kd 12 shoes

nike sb dunks

kd 12

steph curry shoes

golden goose

stone island outlet

supreme clothing

jordan shoes

supreme hoodie

air jordan

kevin durant

supreme new york

bape outlet

bape

golden goose outlet

supreme

kobe sneakers

yeezy boost 350 v2

curry 6 shoes

lebron james shoes

golden goose

golden goose outlet

kobe shoes

lebron james shoes

yeezy boost 350

yeezy 350

paul george

kyrie 6

kd shoes

yeezy

jordan 13

kyrie shoes

yeezy 700

yeezy

curry 5 shoes

off white outlet

supreme new york

nike x off white

moncler jacket

kevin durant shoes

steph curry shoes

yeezy 500

moncler jackets

curry shoes

golden goose

yeezy supply

curry 7 shoes

nike off white

supreme outlet

jordan shoes

lebron 18

supreme clothing

jordan shoes

jordan shoes

bape

yeezy shoes

off white hoodie

jordan retro

yeezy shoes

kyrie shoes

moncler

supreme outlet

golden goose

golden goose

off white hoodie

stone island

golden goose

kyrie 6 shoes

moncler

kobe basketball shoes

supreme clothing

supreme hoodie

moncler coat

off white

moncler outlet

yeezy 350

golden goose

nike sb

kyrie 7 shoes

jordans

curry 8

yeezy boost 350 v2

cheap jordans

supreme outlet

yeezy 350

kobe byrant shoes

supreme shirt

air jordan

golden goose outlet

supreme hoodie

off white nike

lebron 17 shoes

yeezy boost 350 v2

supreme

curry 6

golden goose outlet

kd13

lebron 16

off white

supreme new york

kyrie 6

supreme clothing

lebron 18

air jordans

jordan shoes

jordan shoes

michael jordan shoes

kyrie 7

lebron shoes

hermes handbags

cheap jordans

jordan sneakers

Merziuziy - úterý 29. června, 09:22 - web - #

OsLBD9 https://xnxxx­.web.fc2.com/ xnxx

Patrick - čtvrtek 8. července, 09:16 - #

I must say, I thought this was a pretty interesting read when it comes to this topic. chips999

johnansog - pátek 23. července, 00:16 - web - #

write my essays writemypaper.online

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz