Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


zář 06 04

Můj boj s Holanďany (update)

Datum a čas pondělí 4. září 2006, 22:55
Tagy sudoku webdesign css javascript bookmarklet programovani
Komentáře 16 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7287×
Popis Začátkem srpna jsem spustil server One-Sudoku.com – přišlo mi to jako poměrně zajímavý nápad, ne moc pracná realizace a lehce zapamatovatelná doména byla volná. Je pravda, že podobných webů pár existuje, například Sudoku League, ale svůj web jsem myslel spíš jako web, na kterém si můžete v práci zahrát sudoku a jako bonus je zde žebříček, než nějakou supersoutěž.

Náhled One-Sudoku.com

Protože tam je žebříček zemí, očekával jsem nějaké pokusy o manipulaci (jako např. u seti@home, i když samozřejmě v menší míře), ale čekal jsem spíš například SQL injection při úpravě bodů apod. Před řešením nějakého šikovného studenta (nejspíš informatiky) z Nizozemí ovšem smekám.

Maks napsal jednoduchý bookmarklet, který si stačilo přetáhnout do oblíbených, otevřít můj web a spustit. Maks je kluk šikovná, celé to má 1 kB a funguje mnohem rychleji než jiné javascriptové solvery.

Zdrojový kód první verze Maksova bookamerkletu

Asi bych si toho nevšimnul, kdybych neměl radost z nárustu návštěvnosti a ve statistikách serveru nepátral po tom, kdo na mě odkázal :-) (takový podvod mě nenapadl, naivně jsem myslel, že se o mě zmínil nějaký NL blog, takže není nic divného na tom, že NL se vyhouplo z 23. místa na 4. během jednoho dne).

Nápad to byl vážně dobrý, protože opravdu to byli hráči z různých IP adres, v různých časech a bylo vidět, že nic podezřelého se databázi nestalo.

Moje řešení bylo poněkud naivní. Bookmarklet přistupoval vždy na input 1–1, 1–2… 1–81, jak se jednotlivá políčka jmenovala. Navíc by si asi Maks v JavaScriptu neškrtl, kdyby zadání nebylo jako input se zablokovaným vstupem, ale jako obyčejný text (já zvolil radši input, protože se to pak lépe stylovalo). Změnil jsem jméno políček na -1…, přičemž dlouhý hnusný kód byl generován jako číslo obsahující datum, čas, kus IP adresy a z toho md5 otisk. Tento kód se pak v SESSION předal stránce s kontrolou, aby věděla, na jakých proměnných řešení hledat.

Náhled One-Sudoku.com

Ozkoušel jsem bookmarklet, zaradoval se, že už nejde, vymazal z databáze všechny podezřelé hráče z NL, poupravil počet bodů a šel s pocitem dobře odvedené práce koukat na ordinaci :).

Maks byl asi ten den v lepším duševním stavu, protože na jeho webu už byla při druhých reklamách odpověď (v. 1.3) a Makse rychle napadlo, že na políčka formuláře lze přistupovat nejen podle jména, ale i podle indexu.

Mojí odpovědí bylo velmi provizorní vložení

<input type="hidden" name="fuck_you_maks" />, které překonal velmi rychle (v. 1.4, 1.5), a po něm <input type="text" name="..-82" />.

Když bookmarklet v. 1.5 nefungoval, začínal jsem mít dobrý pocit, jak ho to konečně přestalo bavit a jak jsem vyhrál. Dokonce i web smazal.

Trvalo mi ‚jen‘ asi 24 hodin, než mi došlo, že smazaná stránka by měla hlásit 404 Page Not Found a ne 403 Forbidden. Chyba 403 by dávala smysl, kdyby odkaz vedl na adresář, ze kterého zmizel index.html (či obdoba), ale ne, když odkaz vedl rovnou na .html.

Makse asi napadlo, že když doména patří podle výpisu někomu z ČR a někdo z ČR se poměrně často kouká na jeho web, asi nebude špatný nápad ho v .htaccessu zablokovat.

Anonymyš prozradila existenci verze 1.6, která víceméně fungovala až do dnešního večera.

Zatím poslední řešení se mi moc nelíbí a možná se na něj najde odpověď v JS: třetí řádek je falešný, obsahuje vždy náhodně vygenerovaná čísla 1..9 a inputy se stejnými jmény jsou zde ještě jednou – při odeslání formuláře se tak odešlou ty nižší (pozdější), ale pokud bude bookmarklet přistupovat podle indexu nebo jména, dostane náhodné hodnoty z vyšších (dřívějších, falešných). Celý třetí řádek je pak pomocí CSS schován.

Vadí mi na tom, že to je poměrně nepřístupné řešení – sice nemyslím, že by někdo s hlasovou čtečkou hrál na mém webu sudoku, ale třeba PDA/mobil falešný řádek neschová.

Pokud tohle maks překoná, mám připravené ještě jedno řešením, které už je snad nepřekonatelné (alespoň ne čistě v JS). V každém řádku bude jedno falešné políčko a to, jestli se má schovat, určí CSS soubor vygenerovaný PHP skriptem (opět dostane v SESSION vědět, co zrovna tento uživatel má vidět). Nebudou se tam pak žádná jména opakovat, políček bude z pohledu HTML devadesát a bez přečtení CSS nepůjde poznat, jestli je pravé nebo falešné.

Ale doufám, že až na to nedojde :-)…

Statistiky serveru

Update (den poté)

Asi nejsem sám, kdo se umí kouknout do statistik :-). Teď je ten web zablokován nějak lépe, nedá se tam dostat ani přes anonymizéry ani přes nějaké proxy z proxy4free. Tak budu chvíli doufat :-).

úterý 4. září 2006, 22:55 - 7287× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: sudoku webdesign css javascript bookmarklet programovani?>


Nepřehlédněte

elfineer - úterý 5. září 2006, 16:13 - web - #

No ještě by šlo generovat obrázek na pozadí nebo celý ve Flashi, ale to teda nikdy :)

Fred - středa 6. září 2006, 16:23 - web - #

Díky za skvělou zábavu. Nemám tak dobré znalosti js, nicméně jsem si našel nějaké scriptíky, které jsem použil a chvíli (8 hodin) jsem si s tím hrál. Výsledek je tady http://xy.wz.cz/…ple­7/sudoku/ , není to tak elegantní jako Maksův bookmarklet, který ty data tahal rovnou ze stránky, ale dá se to s tím ošidit velmi rychle. Stačí přetáhnout přes tabulku se sudoku a vyplnit. Má to autonextfocus a na prázdné pole se používá mezerník. Asi bych měl přidat ješte nějaký resizer. Hrál jsem si s tím jen proto, že mi snaha odolat takovýmhle útokům připadala marná. Spíš by to chtělo asi nějaký text, jako Zamyslete se nad sebou a buďte poctiví. Kdyžtak mě rovnou smažte z databáze z dnešních výsledků, byl to pouhý test.

elfineer - středa 6. září 2006, 19:36 - web - #

Teda… :) Fakt dobry… No je jasny, ze prepsanim do jakyhokoliv solveru to vyresit jde, i kdyz tys to povysil na vyssi uroven :).

Nejak moc se tomu branit neda, nejak moc tu databazi procesavat nebudu, u me nejlepsi stejne nic nedostane. Jen jsem nechtel, aby to Maks a spol. resili jednim tlacitkem.

pan Cuketka - čtvrtek 7. září 2006, 00:45 - web - #

…docela ftipný. já soobně bych je zrušil natvrdo, holandsko prostě z žebřícku vyřadil + přidal nějakou pěknou provokativní formulku s holandskou vlakou „holanďanům sudoku luštit zakázáno“ ;)

Fred - čtvrtek 7. září 2006, 09:15 - web - #

Na ten web se taky nemohu dostat, ale koukám, že sem chodí docela často nějaký heaven student. zajímavé Maksův scriptík byl na hell student…, že by Jekyll & Hyde ;-)

mka - středa 20. září 2006, 16:09 - #

A co takhle zkusit to jinak – at si to klidne nekdo resi nejakym bookmarkletem, kdyz to odesle, pekne mu podekujeme a pogratulujeme, nicmene do statistik zapocteme jenom ty, kterym lusteni trvalo nejakou minimalni dobu.

elfineer - středa 20. září 2006, 17:07 - web - #

Diky, to je hodne chytrej napad :)… To zkusim a napisu, jak to jde, jeste jednou dik.

Nejgenialnejsi reseni byvaji ty nejjednodussi…

dongbei - sobota 6. května, 05:15 - #

dongbei - sobota 6. května, 05:16 - #

Coach Outlet
Coach Outlet Online
Coach Factory Outlet
Coach Outlet Online
Michael Kors Outlet
Michael Kors Outlet Stores
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Factory Outlet
michael kors online
Coach Outlet Store
Michael Kors Outlet
Coach Outlet Store
Michael Kors handbags
nike air max 90
 nike shoes
cheap Jordan shoes
Jordan shoes
Tory Burch sale
tory burch outlet
oakley outlet
oakley sungalsses
cheap ray ban sunglasses
ray ban sungalsses
Coach Outlet Store Online
the north face
Michael Kors Outlet Online
Coach Outlet Official
the north face outlet
Coach Factory Outlet
kate spade outlet
coach outlet online
Coach Outlet
Michael Kors Handbags
ralph lauren outlet
Polo Ralph Lauren Outlet
adidas yeezy boost
Christian Louboutin Shoes
adidas nmd R1
Christian Louboutin Shoes
true religion
true religion
Pandora Jewelry Outlet
Salvatore Ferragamo Outlet
North Face Outlet
Polo Outlet
kate spade handbags
Ray Ban Sunglasses Outlet
Kate Spade Handbags
Tory Burch Shoes
Coach factory Outlet
Ray Ban Sunglasses
Michael kors outlet
Coach Outlet Online
Oakley Outlet
Coach Outlet Store Online
Moncler Outlet
Fitflop Sale
Prada Handbags Outlet
Coach Factory Outlet Online
Michael Kors Outlet
Tory Burch Outlet
Ray Ban Outlet Online
Oakley Outlet Store
North Face Outlet
Burberry Outlet Store
Michael Kors Handbags
Polo Ralph Lauren Outlet
Longchamp
Swarovski Crystal
Oakley Sunglasses Outlet
Timberland Boots Outlet
longchamp handbags outlet
Cheap Ray Ban Sunglasses
Cheap Jordan Shoes
Timberland Outlet Online
Kate Spade Outlet
Oakley Sunglasses Outlet
Jordan Shoes
Michael Kors Outlet
Pandora Jewelry
Ray-Ban Sunglasses Outlet

dongbei - sobota 6. května, 05:17 - #

[url=http://www­.coachsoutlet­.us.com/][b]Co­ach Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­lines.us.org/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletstore.e­u.com/][b]Coach Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachsoutleton­line.us.com/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsmk­.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tleto.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet Stores[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsof­ficials.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletstoreoffi­cial.eu.com/][b]Mic­hael Kors Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsof­ficial.in.net/][b]mic­hael kors online[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­reonline.net/][b]Co­ach Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorson­line.eu.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletco­ach.us.com/][b]Co­ach Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.outlet-michaelkors.us/][b]Mich­ael Kors handbags[/b][/url] [url=http://www­.nikeairmax90­.us.com/][b]ni­ke air max 90[/b][/url] [url=http://www­.nikeshoes.us­.org/][b]nike shoes[/b][/url] [url=http://www­.jordancheap.us/][b]che­ap Jordan shoes[/b][/url] [url=http://www­.jordanshoe.us­.com/][b]Jordan shoes[/b][/url] [url=http://www­.outlet-toryburch.in.net/][b]To­ry Burch sale[/b][/url] [url=http://www­.tory-burch-outlet.us.com/][b]to­ry burch outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleyoutlet­.ca/][b]oakley outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleysunglas­ses-outlet.in.net/][b]o­akley sungalsses[/b][/ur­l] [url=http://www­.raybanoutlet­.com.co/][b]che­ap ray ban sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.rayban-sunglassesoutlet­.in.net/][b]ray ban sungalsses[/b][/ur­l] [url=http://www­.coachoutletsto­reus.us.com/][b]Co­ach Outlet Store Online[/b][/url] [url=http://www­.thenorthfaces­.name/][b]the north face[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tlets.us.org/][b]Micha­el Kors Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletofficial­.name/][b]Coach Outlet Official[/b][/url] [url=http://www­.northfacejac­ketsoutlet.com/][b]the north face outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletstore.us/][b]Co­ach Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.katespadesou­tlet.us/][b]ka­te spade outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­line.cc/][b]co­ach outlet online[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­re.in.net/][b]Co­ach Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletstore.eu.com/][b]Mic­hael Kors Handbags[/b][/url] [url=http://www­.outletralphlau­ren.in.net/][b]ral­ph lauren outlet[/b][/url] [url=http://www­.polosoutlet.us­.com/][b]Polo Ralph Lauren Outlet[/b][/url] [url=http://www­.yeezyadidasbo­ost.us.com/][b]a­didas yeezy boost[/b][/url] [url=http://www­.redbottomssho­e.us.com/][b]Chr­istian Louboutin Shoes[/b][/url] [url=http://www­.nmdadidassho­es.us.com/][b]a­didas nmd R1 [/b][/url] [url=http://www­.christianlou­boutinsshoes.us­.com/][b]Chris­tian Louboutin Shoes[/b][/url] [url=http://www­.outlettruere­ligionjeans.us­.com/][b]true religion[/b][/url] [url=http://www­.truereligion-jeansoutlet.in­.net/][b]true religion[/b][/url] [url=http://www­.pandorajewel­rysale.us/][b]Pan­dora Jewelry Outlet[/b][/url] [url=http://www­.ferragamosho­es.eu.com/][b]Sal­vatore Ferragamo Outlet[/b][/url] [url=http://www­.thenorthfaces­.us.com/][b]Nor­th Face Outlet[/b][/url] [url=http://www­.poloralphlau­renus.us.com/][b]Po­lo Outlet[/b][/url] [url=http://www­.outletkatespa­de.us.com/][b]ka­te spade handbags[/b][/url] [url=http://www­.raybanoutlet­.cc/][b]Ray Ban Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.katespadehan­dbagsoutlet.in­.net/][b]Kate Spade Handbags[/b][/url] [url=http://www­.tory-burchoutletsto­re.in.net/][b]To­ry Burch Shoes[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­lineus.us.com/][b]Co­ach factory Outlet[/b][/url] [url=http://www.ray-banoutletstores­.us.com/][b]Ray Ban Sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.michaelkorssto­reoutlet.us.com/][b]Mic­hael kors outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletcc­.us.com/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.oakley-sunglassesoutlet­.in.net/][b]O­akley Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­reco.us.com/][b]Co­ach Outlet Store Online[/b][/url] [url=http://www­.moncleroutlet­jackets.us.com/][b]Mon­cler Outlet[/b][/url] [url=http://www­.fitflopsandal­s.us.com/][b]Fit­flop Sale[/b][/url] [url=http://www­.pradahandbag­s.name/][b]Pra­da Handbags Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletcc.us.com/][b]Co­ach Factory Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.outletmichael­korsbags.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.toryburch.us­.org/][b]Tory Burch Outlet[/b][/url] [url=http://www­.outlet-rayban.us.com/][b]Ray Ban Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.oakleysoutlet­s.us.com/][b]O­akley Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.northface.in­.net/][b]North Face Outlet[/b][/url] [url=http://www­.burberrysoutlet­.us.com/][b]Bur­berry Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletsonline.in­.net/][b]Micha­el Kors Handbags[/b][/url] [url=http://www­.ralphlaurenou­tletpolo.us.com/][b]Po­lo Ralph Lauren Outlet[/b][/url] [url=http://www­.longchamp.in­.net/][b]Longcham­p[/b][/url] [url=http://www­.swarovski-jewelry.us.com/][b]Swa­rovski Crystal[/b][/url] [url=http://www­.oakley-sunglassess.com­.co/][b]Oakley Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.timberland.us­.com/][b]Timber­land Boots Outlet[/b][/url] [url=http://www­.longchamphan­dbags-outlet.us.com/][b]lon­gchamp handbags outlet[/b][/url] [url=http://www.ray-ban-sunglasses.na­me/][b]Cheap Ray Ban Sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.cheapjordan.us­.com/][b]Cheap Jordan Shoes[/b][/url] [url=http://www­.timberlandbo­ots-outlet.us.com/][b]Tim­berland Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.katespadeoutlet­sstore.us.com/][b]Ka­te Spade Outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleyssunglas­sess.us.com/][b]O­akley Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.airjordanssho­es.us.com/][b]Jor­dan Shoes[/b][/url] [url=http://www­.michael-kors-outlet.in.net/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.pandora-jewelry.com.co­/][b]Pandora Jewelry[/b][/url] [url=http://www­.raybansunglas­ses.cc/][b]Ray-Ban Sunglasses Outlet[/b][/url]

dongbei - sobota 6. května, 05:18 - #

Coach Outlet
Coach Outlet Online
Coach Factory Outlet
Coach Outlet Online
Michael Kors Outlet
Michael Kors Outlet Stores
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Factory Outlet
michael kors online
Coach Outlet Store
Michael Kors Outlet
Coach Outlet Store
Michael Kors handbags
nike air max 90
 nike shoes
cheap Jordan shoes
Jordan shoes
Tory Burch sale
tory burch outlet
oakley outlet
oakley sungalsses
cheap ray ban sunglasses
ray ban sungalsses
Coach Outlet Store Online
the north face
Michael Kors Outlet Online
Coach Outlet Official
the north face outlet
Coach Factory Outlet
kate spade outlet
coach outlet online
Coach Outlet
Michael Kors Handbags
ralph lauren outlet
Polo Ralph Lauren Outlet
adidas yeezy boost
Christian Louboutin Shoes
adidas nmd R1
Christian Louboutin Shoes
true religion
true religion
Pandora Jewelry Outlet
Salvatore Ferragamo Outlet
North Face Outlet
Polo Outlet
kate spade handbags
Ray Ban Sunglasses Outlet
Kate Spade Handbags
Tory Burch Shoes
Coach factory Outlet
Ray Ban Sunglasses
Michael kors outlet
Coach Outlet Online
Oakley Outlet
Coach Outlet Store Online
Moncler Outlet
Fitflop Sale
Prada Handbags Outlet
Coach Factory Outlet Online
Michael Kors Outlet
Tory Burch Outlet
Ray Ban Outlet Online
Oakley Outlet Store
North Face Outlet
Burberry Outlet Store
Michael Kors Handbags
Polo Ralph Lauren Outlet
Longchamp
Swarovski Crystal
Oakley Sunglasses Outlet
Timberland Boots Outlet
longchamp handbags outlet
Cheap Ray Ban Sunglasses
Cheap Jordan Shoes
Timberland Outlet Online
Kate Spade Outlet
Oakley Sunglasses Outlet
Jordan Shoes
Michael Kors Outlet
Pandora Jewelry
Ray-Ban Sunglasses Outlet

chenjinyan - pátek 9. června, 06:03 - #

louis vuitton purses

louis vuitton outlet

michael kors

clarks shoes

louis vuitton

ray ban sunglasses

ugg boots

mlb jerseys

michael kors väska

manolo blahnik

yeezy boost 350

louis vuitton handbags

coach factory outlet

sac longchamp

chelsea jersey

canada goose jakke

louis vuitton handbags

ugg boots

louis vuitton outlet

ugg boots

coach purses

louis vuitton outlet

michael kors handbags

columbia outlet

coach outlet online

air jordan 14

louis vuitton outlet

asics shoes

minnesota vikings jerseys

fitflop sandals

michael kors canada

michael kors

fred perry outlet

kate spade outlet

coach canada

ray ban sunglasses

Ugg støvler

tiffany and co

cincinnati bengals jerseys

adidas soccer shoes

nike roshe run

giuseppe zanotti

lebron james shoes

chicago bulls jerseys

christian louboutin

jordan retro

kate spade outlet

michael kors outlet

kevin durant shoes

ralph lauren outlet

mlb jerseys

louis vuitton handbags

polo ralph lauren outlet

michael kors uk

nike outlet

ugg boots

manchester united jersey

red bottoms

ray ban eyeglasses

christian louboutin outlet

michael kors outlet

michael kors

coach factory outlet

true religion sale

hermes belt

oakley store

louis vuitton outlet online

christian louboutin outlet

louis vuitton outlet

michael kors taschen

salvatore ferragamo

oakley sunglasses

michael kors outlet

instyler curling iron

louis vuitton outlet

christian louboutin

adidas yeezy

timberland boots

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

michael kors bags

washington wizards jerseys

oklahoma city thunder jerseys

coach outlet

oakley sunglasses wholesale

yeezy 350

oakley canada

mbt shoes

hermes uk

nike running

jordan 3

the north face jackets

prada handbags

adidas yeezy boost 350

ugg slippers

ray bans uk

ralph lauren

beats by dre

fitflops

mcm bags

christian louboutin

ray ban sunglasses

replica watches

tory burch

coach outlet

christian louboutin uk

supra shoes

chaussures louboutin

cheap jordan shoes

omega watches

michael kors outlet

ray ban pas cher

jordan 8

celine handbags

ray ban canada

gucci outlet

cheap jerseys

celtics jerseys

the north face

timberland boots

nike shoes

michael kors canada

celine outlet

michael kors

vans shoes

beats by dr dre

basketball shoes

oakley vault

oakley sunglasses

pandora rings

salvatore ferragamo shoes

abercrombie outlet

pandora jewelry

kate spade

coach outlet

clarks outlet

chaussures louboutin

coach handbags

tory burch outlet

ralph lauren outlet

burberry outlet

michael kors handbags

ray ban sunglasses

oakley sunglasses

jordan 4

vans shoes

pandora jewelry

louis vuitton outlet

ray ban sunglasses

calvin klein

new england patriots jerseys

polo ralph lauren

uggs outlet

michael kors outlet

adidas stan smith

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin outlet

michael kors

michael kors taschen

salomon shoes

oakley sunglasses

oakley sunglasses

coach outlet

coach outlet

mcm bags

michael kors väska

coach outlet

louis vuitton outlet

louis vuitton handbags

hilfiger outlet

kate spade handbags

the north face

ferragamo belt

louis vuitton belt

ray ban solbriller

tory burch

san antonio spurs jerseys

adidas yeezy

vans shoes

canada goose outlet

polo ralph lauren

giuseppe zanotti sneakers

red bottom shoes

vibram fivefingers

canada goose sale

fitflop sale

kate spade

michael kors taschen

rolex watches

kobe shoes

timberland outlet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

true religion jeans

ralph lauren

heat jerseys

toms shoes

adidas stan smith

nike soccer shoes

seattle seahawks jerseys

ed hardy

cheap rolex watches

vans store

scarpe hogan

louis vuitton outlet

columbia sportswear

burberry sale

michael kors outlet

nfl jerseys cheap

clarks shoes

ray ban sunglasses

ralph lauren

louis vuitton outlet

michael kors outlet

michael kors handbags

coach outlet

converse shoes

air jordan pas cher

michael kors taschen

gucci shoes

replica watches

michael kors outlet

tory burch outlet

coach outlet

michael kors handbags

prada outlet

oakley

polo ralph lauren

coach factory outlet

coach factory outlet

michael kors outlet

true religion

oakley sunglasses

canada goose

cheap ray ban sunglasses

rolex watches

cheap oakley sunglasses

coach outlet

pandora jewelry

sac longchamp

ugg boots

louis vuitton paris

nike air max pas cher

coach outlet

the north face

polo outlet

ralph lauren

retro jordans

louis vuitton outlet

fitflops outlet

louis vuitton handbags

burberry handbags

gucci uk

louis vuitton outlet

oakley sunglasses

dallas mavericks jerseys

burberry outlet

yeezy boost 350

michael jordan shoes

adidas yeezy

the north face

nfl jerseys wholesale

michael kors canada

ray ban sunglasses

coach outlet

cheap nfl jerseys

toms outlet

ugg boots

yeezy 350

new york knicks jerseys

timberland boots

michael kors veske

denver broncos jerseys

louis vuitton outlet

nfl jerseys cheap

under armour outlet

adidas outlet

polo ralph lauren

kobe bryant shoes

adidas neo

seattle seahawks jerseys

pandora jewelry

michael kors uk

oakley sunglasses

michael kors tote

adidas football boots

ralph lauren polo

michael kors outlet

michael kors uk

converse shoes

mac cosmetics online

steelers jerseys

ray bans uk

nike football boots

cheap jordan shoes

michael kors

coach factory outlet

adidas nmd r1

adidas nmd

ralph lauren uk

christian louboutin uk

cavaliers jerseys

michael kors handbags

louis vuitton

jordan 13

jordan 6

columbia sportswear

cheap nhl jerseys

jordan femme

asics shoes

prada bags

ray ban wayfarer

louis vuitton outlet online

toms shoes

new balance shoes

polo ralph lauren

borse louis vuitton

golden state warriors jerseys

louis vuitton handbags

oakley sunglasses

snapbacks wholesale

louis vuitton handbags

los angeles clippers jerseys

coach outlet

ralph lauren outlet

adidas yeezy

toms shoes

coach outlet

timberland outlet

kate spade outlet

20176.9chenjinyan

eefs - pondělí 26. června, 11:34 - #

ugg boots kobe 9 elite jerseys wholesale polo ralph lauren ugg outlet boston celtics coach outlet los angeles lakers eagles jerseys ugg boots ugg boots colts jerseys nike shoes ed hardy clothing cleveland browns jerseys boston celtics jersey ugg outlet ray ban sunglasses outlet nba jerseys michael kors handbags ugg outlet ugg outlet saics running shoes broncos jerseys michael kors handbags wholesale ugg boots los angeles clippers prada shoes nike outlet store cheap nba jerseys michael kors handbags ugg outlet michael kors handbags outlet browns jerseys true religion outlet air jordan 4 fitflops sale clearance pandora charms oklahoma city thunder moncler outlet ugg boots ugg boots nike shoes oakley sunglasses nike factory store ugg outlet jets jersey basketball shoes nike trainers uk carolina jerseys ralph lauren prada shoes outlet chicago bulls ralph lauren ugg outlet ray ban sunglasses outlet nike huarache coach handbags michael kors outlet gucci sale san antonio spurs michael kors handbags reebok shoes michael kors uk jordan 4 coach outlet online packers jerseys longchamp outlet true religion jeans philadelphia eagles jerseys nike air force 1 green bay packers jerseys cheap jordans mont blanc pens kansas city chiefs jerseys ugg boots ugg boots nike outlet ugg boots true religion jeans ray ban sunglasses coach outlet cheap oakley sunglasses ugg boots cheap jordan shoes ralph lauren chicago bulls jersey jimmy choo shoes mbt shoes nike store instyler max new balance outlet cheap basketball shoes converse trainers coach outlet christian louboutin shoes coach factory outlet miami dolphins jerseys michael kors outlet coach factory outlet coach outlet valentino shoes san antonio spurs jerseys nike trainers hermes belt ugg boots ferragamo shoes steelers jerseys nike blazer pas cher cheap michael kors handbags ralph lauren outlet supra shoes sale ugg outlet ray ban sunglasses ugg boots air jordan 4 ralph lauren outlet versace shoes carolina panthers jersey nike shoes yeezy boost 350 coach factory outlet chaussure louboutin ralph lauren ecco shoes detroit lions jerseys ed hardy polo ralph lauren los angeles clippers jerseys michael kors handbags ralph lauren outlet coach outlet coach outlet online polo ralph lauren adidas nmd michael kors handbags outlet cheap nfl jerseys michael kors handbags falcons jersey coach outlet nhl jerseys nike tn pas cher bears jerseys replica rolex arizona cardinals jerseys ed hardy outlet fitflops sale nike outlet polo outlet jordan shoes pittsburgh steelers jersey michael kors outlet ralph lauren outlet louis vuitton sacs michael kors handbags san francisco 49ers jerseys jimmy choo vikings jerseys kate spade coach outlet online coach outlet fitflops sale clearance michael kors handbags ugg boots adidas nmd runner kobe 9 ray ban sunglasses cheap oakley sunglasses oakley sunglasses wholesale ugg outlet cheap uggs michael kors outlet store new balance shoes coach outlet oakley sunglasses jacksonville jaguars jersey true religion jeans texans jerseys nike trainers michael kors outlet clearance nike roshe ugg outlet michael kors handbags hugo boss outlet polo ralph lauren outlet reebok outlet ed hardy uk coach handbags ugg outlet air max 90 ugg boots michael kors uk polo outlet supra shoes nike factory outlet nike blazer ray ban sunglasses outlet michael kors handbags sale cheap nike shoes ralph lauren

eefs - pondělí 10. července, 05:38 - web - #

ugg boots

ugg boots

prada outlet

nike air huarache

mont blanc outlet

reebok shoes

michael kors handbags

ralph lauren

ugg boots

mont blanc outlet

baltimore ravens jerseys

true religion outlet

michael kors outlet

gucci shoes

longchamp handbags

cheap ugg boots

ralph lauren outlet

nike air force 1

clippers jersey

coach outlet

ugg boots

ugg boots

ugg boots

oklahoma city thunder jerseys

ugg boots

mont blanc outlet

fitflops sale

michael kors bags

ugg outlet

nike huarache

nike store

nike trainers

oakley sunglasses

nike huarache

hugo boss suits

ugg outlet

nike shoes

bengals jersey

true religion outlet

longchamp outlet

nike factory outlet

coach outlet online

ralph lauren polo

jordan shoes

ugg boots

ralph lauren uk

coach outlet

ugg boots

ugg outlet

polo ralph lauren outlet

air jordan uk

coach factory outlet

moncler jackets

oakley sunglasses

ferragamo outlet

nike shoes

sac longchamp

ugg boots

ugg boots

ugg boots

ugg outlet

michael kors outlet

nike outlet

cheap basketball shoes

ugg outlet

michael kors handbags

kate spade sale

michael kors outlet online

adidas nmd

ugg outlet

oakley sunglasses

polo ralph lauren

ugg outlet

omega watches sale

houston texans jerseys

polo ralph lauren

prada outlet

michael kors outlet

ray ban sunglasses

ugg outlet

nike shoes

coach outlet online

ugg boots

ugg outlet

oakley sunglasses

oakland raiders jerseys

nike air max 90

detroit lions jerseys

ray ban sunglasses

gucci sito ufficiale

coach outlet

snapbacks wholesale

nba jerseys

fitflops

ugg outlet

cheap oakley sunglasses

nike outlet

nike outlet

ralph lauren uk

ralph lauren outlet

michael kors uk

nike shoes

valentino outlet

coach outlet online

omega watches sale

michael kors handbags

cheap basketball shoes

michael kors outlet

michael kors bags

michael kors uk

michael kors uk

ralph lauren polo

cheap oakley sunglasses

kate spade outlet

snapbacks wholesale

toms shoes

reebok shoes

fitflops shoes

coach outlet store

boston celtics jersey

nike free run

skechers shoes

michael kors outlet

ray ban sunglasses

ugg boots

mlb jerseys

ugg boots

hugo boss sale

ugg boots

nba jerseys

ed hardy

ugg boots

michael kors outlet

jacksonville jaguars jersey

ugg boots

ugg boots

michael kors uk

ecco outlet

michael kors bags

armani exchange

louboutin shoes

coach outlet online

ugg boots

michael kors handbags outlet

michael kors handbags

converse trainers

michael kors handbags

michael kors handbags

cheap ray ban sunglasses

hugo boss sale

michael kors handbags

michael kors purses

sac longchamp

ugg boots

49ers jersey

ed hardy uk

jimmy choo shoes

nike outlet

christian louboutin shoes

adidas nmd

nike air huarache

fitflops

ralph lauren uk

jordan shoes

jordan shoes

broncos jerseys

saics running shoes

longchamp handbags

rolex watches

cheap nfl jerseys

jordan shoes

christian louboutin shoes

jerseys wholesale

kate spade sale

ugg outlet

cowboys jerseys

true religion outlet store

ugg outlet

minnesota vikings jerseys

bears jerseys

ugg outlet

ugg boots

ralph lauren outlet

gucci sito ufficiale

nike blazer

michael kors outlet

michael kors handbags

ugg boots

adidas nmd

polo ralph lauren

nike outlet

jordan shoes

coach outlet

fitflops

coach outlet store

nike outlet

redskins jerseys

kobe 9

oakley sunglasses

ugg outlet

chargers jerseys

polo ralph lauren

supra sneakers

nike outlet

nike tn

ray ban sunglasses

coach outlet

ugg boots

nike blazer pas cher

true religion outlet

ugg boots

ray ban sunglasses outlet

ray ban sunglasses

nike air max 90

jordan 4

true religion outlet

oakley sunglasses

ugg outlet

coach outlet

carolina jerseys

ray ban sunglasses

coach outlet

cheap ugg boots

ugg outlet

louis vuitton sacs

hermes belts

nike huarache

coach factory outlet

polo ralph lauren outlet

fitflops sale

christian louboutin shoes

nike store

oakley sunglasses

michael kors purses

ecco outlet

nike factory outlet

mbt shoes outlet

skechers shoes

michael kors handbags

michael kors outlet

oakley sunglasses

jets jersey

gucci shoes

new balance shoes

jordan shoes

ray ban sunglasses

cleveland cavaliers jerseys

ugg outlet

christian louboutin shoes

replica watches

mont blanc outlet

michael kors outlet

los angeles lakers jerseys

ugg outlet

pandora outlet

coach outlet online

kate spade sale

ugg outlet

jordan 4

ray ban sunglasses outlet

new balance shoes

atlanta falcons jerseys

true religion outlet

michael kors bags

ugg boots

arizona cardinals jerseys

new orleans saints jerseys

nike trainers

yeezy shoes

cheap nfl jerseys

jordan 4

ugg outlet

cheap jordan shoes

jimmy choo shoes

oakley sunglasses

pandora jewelry

michael kors outlet

nike shoes

valentino outlet

pandora jewelry

tennessee titans jersey

cheap ugg boots

seahawks jersey

ugg boots

polo ralph lauren

versace jeans

nike huarache

ralph lauren

polo ralph lauren

saics running shoes

michael kors outlet online

hermes belts

ed hardy uk

ugg boots

oakley sunglasses

louboutin shoes

ray ban sunglasses outlet

christian louboutin sale

nike shoes

ugg outlet

nike outlet

ray ban sunglasses outlet

ralph lauren outlet

nike trainers

cheap ray ban sunglasses

jordan 8

ray ban sunglasses outlet

polo ralph lauren

rolex watches

nike roshe

coach outlet

jordan 8

coach outlet store online

armani exchange

rolex replica

yeezy boost 350 white

louboutin shoes

longchamp outlet

ugg boots

michael kors outlet

kobe 9

pandora outlet

coach outlet

mlb jerseys

ugg outlet

toms shoes

jordan shoes

ugg outlet

ralph lauren outlet

golden state warriors jerseys

yeezy boost 350 white

michael kors handbags

ray ban sunglasses

ugg outlet

christian louboutin sale

jerseys wholesale

ralph lauren uk

michael kors handbags outlet

adidas nmd

coach outlet

coach outlet store online

ray ban sunglasses outlet

coach outlet online

fitflops sale

coach bags

michael kors outlet

mont blanc outlet

jordan 4

ray ban sunglasses

ugg outlet

fitflops

air jordan uk

chicago bulls jersey

jordan shoes

nhl jerseys

new york knicks jersey

nike blazer

nike blazer pas cher

mbt shoes outlet

replica watches

eagles jerseys

ugg outlet

michael kors outlet

fitflops shoes

colts jerseys

nhl jerseys

nike tn

ugg boots

christian louboutin shoes

true religion outlet

michael kors outlet

rolex replica

rolex replica watches

ferragamo outlet

hugo boss suits

cheap ugg boots

ugg boots

louis vuitton sacs

ugg boots

pittsburgh steelers jersey

oakley sunglasses

polo ralph lauren

rolex replica watches

ugg boots

ray ban sunglasses

pandora outlet

mont blanc outlet

coach outlet

miami heat jersey

kate spade outlet

michael kors bags

oakley sunglasses

michael kors uk

ugg boots

louboutin shoes

ugg boots

michael kors handbags

pandora outlet

giants jersey

coach bags

polo ralph lauren

chiefs jersey

supra sneakers

coach outlet

fitflops sale

michael kors uk

green bay packers jerseys

versace jeans

yeezy shoes

dolphins jerseys

ralph lauren outlet

christian louboutin shoes

michael kors uk

polo ralph lauren

coach outlet

ugg boots

ugg boots

browns jerseys

ugg boots

true religion outlet store

ugg boots

converse trainers

michael kors outlet

san antonio spurs jerseys

polo ralph lauren

nike trainers

kate spade sale

ugg outlet

ed hardy

michael kors bags

coach outlet

ugg boots

cheap jordan shoes

nike huarache

michael kors uk

michael kors outlet

polo ralph lauren

bills jerseys

nike huarache

ugg boots

nike air force 1

nike free run

michael kors handbags

coach outlet

nike roshe

new england patriots jerseys

ugg boots

coach outlet

ugg outlet

moncler jackets

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz