Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


zář 06 04

Můj boj s Holanďany (update)

Datum a čas pondělí 4. září 2006, 22:55
Tagy sudoku webdesign css javascript bookmarklet programovani
Komentáře 13 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7026×
Popis Začátkem srpna jsem spustil server One-Sudoku.com – přišlo mi to jako poměrně zajímavý nápad, ne moc pracná realizace a lehce zapamatovatelná doména byla volná. Je pravda, že podobných webů pár existuje, například Sudoku League, ale svůj web jsem myslel spíš jako web, na kterém si můžete v práci zahrát sudoku a jako bonus je zde žebříček, než nějakou supersoutěž.

Náhled One-Sudoku.com

Protože tam je žebříček zemí, očekával jsem nějaké pokusy o manipulaci (jako např. u seti@home, i když samozřejmě v menší míře), ale čekal jsem spíš například SQL injection při úpravě bodů apod. Před řešením nějakého šikovného studenta (nejspíš informatiky) z Nizozemí ovšem smekám.

Maks napsal jednoduchý bookmarklet, který si stačilo přetáhnout do oblíbených, otevřít můj web a spustit. Maks je kluk šikovná, celé to má 1 kB a funguje mnohem rychleji než jiné javascriptové solvery.

Zdrojový kód první verze Maksova bookamerkletu

Asi bych si toho nevšimnul, kdybych neměl radost z nárustu návštěvnosti a ve statistikách serveru nepátral po tom, kdo na mě odkázal :-) (takový podvod mě nenapadl, naivně jsem myslel, že se o mě zmínil nějaký NL blog, takže není nic divného na tom, že NL se vyhouplo z 23. místa na 4. během jednoho dne).

Nápad to byl vážně dobrý, protože opravdu to byli hráči z různých IP adres, v různých časech a bylo vidět, že nic podezřelého se databázi nestalo.

Moje řešení bylo poněkud naivní. Bookmarklet přistupoval vždy na input 1–1, 1–2… 1–81, jak se jednotlivá políčka jmenovala. Navíc by si asi Maks v JavaScriptu neškrtl, kdyby zadání nebylo jako input se zablokovaným vstupem, ale jako obyčejný text (já zvolil radši input, protože se to pak lépe stylovalo). Změnil jsem jméno políček na -1…, přičemž dlouhý hnusný kód byl generován jako číslo obsahující datum, čas, kus IP adresy a z toho md5 otisk. Tento kód se pak v SESSION předal stránce s kontrolou, aby věděla, na jakých proměnných řešení hledat.

Náhled One-Sudoku.com

Ozkoušel jsem bookmarklet, zaradoval se, že už nejde, vymazal z databáze všechny podezřelé hráče z NL, poupravil počet bodů a šel s pocitem dobře odvedené práce koukat na ordinaci :).

Maks byl asi ten den v lepším duševním stavu, protože na jeho webu už byla při druhých reklamách odpověď (v. 1.3) a Makse rychle napadlo, že na políčka formuláře lze přistupovat nejen podle jména, ale i podle indexu.

Mojí odpovědí bylo velmi provizorní vložení

<input type="hidden" name="fuck_you_maks" />, které překonal velmi rychle (v. 1.4, 1.5), a po něm <input type="text" name="..-82" />.

Když bookmarklet v. 1.5 nefungoval, začínal jsem mít dobrý pocit, jak ho to konečně přestalo bavit a jak jsem vyhrál. Dokonce i web smazal.

Trvalo mi ‚jen‘ asi 24 hodin, než mi došlo, že smazaná stránka by měla hlásit 404 Page Not Found a ne 403 Forbidden. Chyba 403 by dávala smysl, kdyby odkaz vedl na adresář, ze kterého zmizel index.html (či obdoba), ale ne, když odkaz vedl rovnou na .html.

Makse asi napadlo, že když doména patří podle výpisu někomu z ČR a někdo z ČR se poměrně často kouká na jeho web, asi nebude špatný nápad ho v .htaccessu zablokovat.

Anonymyš prozradila existenci verze 1.6, která víceméně fungovala až do dnešního večera.

Zatím poslední řešení se mi moc nelíbí a možná se na něj najde odpověď v JS: třetí řádek je falešný, obsahuje vždy náhodně vygenerovaná čísla 1..9 a inputy se stejnými jmény jsou zde ještě jednou – při odeslání formuláře se tak odešlou ty nižší (pozdější), ale pokud bude bookmarklet přistupovat podle indexu nebo jména, dostane náhodné hodnoty z vyšších (dřívějších, falešných). Celý třetí řádek je pak pomocí CSS schován.

Vadí mi na tom, že to je poměrně nepřístupné řešení – sice nemyslím, že by někdo s hlasovou čtečkou hrál na mém webu sudoku, ale třeba PDA/mobil falešný řádek neschová.

Pokud tohle maks překoná, mám připravené ještě jedno řešením, které už je snad nepřekonatelné (alespoň ne čistě v JS). V každém řádku bude jedno falešné políčko a to, jestli se má schovat, určí CSS soubor vygenerovaný PHP skriptem (opět dostane v SESSION vědět, co zrovna tento uživatel má vidět). Nebudou se tam pak žádná jména opakovat, políček bude z pohledu HTML devadesát a bez přečtení CSS nepůjde poznat, jestli je pravé nebo falešné.

Ale doufám, že až na to nedojde :-)…

Statistiky serveru

Update (den poté)

Asi nejsem sám, kdo se umí kouknout do statistik :-). Teď je ten web zablokován nějak lépe, nedá se tam dostat ani přes anonymizéry ani přes nějaké proxy z proxy4free. Tak budu chvíli doufat :-).

pátek 4. září 2006, 22:55 - 7026× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: sudoku webdesign css javascript bookmarklet programovani?>


Nepřehlédněte

elfineer - úterý 5. září 2006, 16:13 - web - #

No ještě by šlo generovat obrázek na pozadí nebo celý ve Flashi, ale to teda nikdy :)

Fred - středa 6. září 2006, 16:23 - web - #

Díky za skvělou zábavu. Nemám tak dobré znalosti js, nicméně jsem si našel nějaké scriptíky, které jsem použil a chvíli (8 hodin) jsem si s tím hrál. Výsledek je tady http://xy.wz.cz/…ple­7/sudoku/ , není to tak elegantní jako Maksův bookmarklet, který ty data tahal rovnou ze stránky, ale dá se to s tím ošidit velmi rychle. Stačí přetáhnout přes tabulku se sudoku a vyplnit. Má to autonextfocus a na prázdné pole se používá mezerník. Asi bych měl přidat ješte nějaký resizer. Hrál jsem si s tím jen proto, že mi snaha odolat takovýmhle útokům připadala marná. Spíš by to chtělo asi nějaký text, jako Zamyslete se nad sebou a buďte poctiví. Kdyžtak mě rovnou smažte z databáze z dnešních výsledků, byl to pouhý test.

elfineer - středa 6. září 2006, 19:36 - web - #

Teda… :) Fakt dobry… No je jasny, ze prepsanim do jakyhokoliv solveru to vyresit jde, i kdyz tys to povysil na vyssi uroven :).

Nejak moc se tomu branit neda, nejak moc tu databazi procesavat nebudu, u me nejlepsi stejne nic nedostane. Jen jsem nechtel, aby to Maks a spol. resili jednim tlacitkem.

pan Cuketka - čtvrtek 7. září 2006, 00:45 - web - #

…docela ftipný. já soobně bych je zrušil natvrdo, holandsko prostě z žebřícku vyřadil + přidal nějakou pěknou provokativní formulku s holandskou vlakou „holanďanům sudoku luštit zakázáno“ ;)

Fred - čtvrtek 7. září 2006, 09:15 - web - #

Na ten web se taky nemohu dostat, ale koukám, že sem chodí docela často nějaký heaven student. zajímavé Maksův scriptík byl na hell student…, že by Jekyll & Hyde ;-)

mka - středa 20. září 2006, 16:09 - #

A co takhle zkusit to jinak – at si to klidne nekdo resi nejakym bookmarkletem, kdyz to odesle, pekne mu podekujeme a pogratulujeme, nicmene do statistik zapocteme jenom ty, kterym lusteni trvalo nejakou minimalni dobu.

elfineer - středa 20. září 2006, 17:07 - web - #

Diky, to je hodne chytrej napad :)… To zkusim a napisu, jak to jde, jeste jednou dik.

Nejgenialnejsi reseni byvaji ty nejjednodussi…

dongbei - sobota 6. května, 05:15 - #

dongbei - sobota 6. května, 05:16 - #

Coach Outlet
Coach Outlet Online
Coach Factory Outlet
Coach Outlet Online
Michael Kors Outlet
Michael Kors Outlet Stores
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Factory Outlet
michael kors online
Coach Outlet Store
Michael Kors Outlet
Coach Outlet Store
Michael Kors handbags
nike air max 90
 nike shoes
cheap Jordan shoes
Jordan shoes
Tory Burch sale
tory burch outlet
oakley outlet
oakley sungalsses
cheap ray ban sunglasses
ray ban sungalsses
Coach Outlet Store Online
the north face
Michael Kors Outlet Online
Coach Outlet Official
the north face outlet
Coach Factory Outlet
kate spade outlet
coach outlet online
Coach Outlet
Michael Kors Handbags
ralph lauren outlet
Polo Ralph Lauren Outlet
adidas yeezy boost
Christian Louboutin Shoes
adidas nmd R1
Christian Louboutin Shoes
true religion
true religion
Pandora Jewelry Outlet
Salvatore Ferragamo Outlet
North Face Outlet
Polo Outlet
kate spade handbags
Ray Ban Sunglasses Outlet
Kate Spade Handbags
Tory Burch Shoes
Coach factory Outlet
Ray Ban Sunglasses
Michael kors outlet
Coach Outlet Online
Oakley Outlet
Coach Outlet Store Online
Moncler Outlet
Fitflop Sale
Prada Handbags Outlet
Coach Factory Outlet Online
Michael Kors Outlet
Tory Burch Outlet
Ray Ban Outlet Online
Oakley Outlet Store
North Face Outlet
Burberry Outlet Store
Michael Kors Handbags
Polo Ralph Lauren Outlet
Longchamp
Swarovski Crystal
Oakley Sunglasses Outlet
Timberland Boots Outlet
longchamp handbags outlet
Cheap Ray Ban Sunglasses
Cheap Jordan Shoes
Timberland Outlet Online
Kate Spade Outlet
Oakley Sunglasses Outlet
Jordan Shoes
Michael Kors Outlet
Pandora Jewelry
Ray-Ban Sunglasses Outlet

dongbei - sobota 6. května, 05:17 - #

[url=http://www­.coachsoutlet­.us.com/][b]Co­ach Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­lines.us.org/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletstore.e­u.com/][b]Coach Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachsoutleton­line.us.com/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsmk­.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tleto.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet Stores[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsof­ficials.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletstoreoffi­cial.eu.com/][b]Mic­hael Kors Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsof­ficial.in.net/][b]mic­hael kors online[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­reonline.net/][b]Co­ach Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorson­line.eu.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletco­ach.us.com/][b]Co­ach Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.outlet-michaelkors.us/][b]Mich­ael Kors handbags[/b][/url] [url=http://www­.nikeairmax90­.us.com/][b]ni­ke air max 90[/b][/url] [url=http://www­.nikeshoes.us­.org/][b]nike shoes[/b][/url] [url=http://www­.jordancheap.us/][b]che­ap Jordan shoes[/b][/url] [url=http://www­.jordanshoe.us­.com/][b]Jordan shoes[/b][/url] [url=http://www­.outlet-toryburch.in.net/][b]To­ry Burch sale[/b][/url] [url=http://www­.tory-burch-outlet.us.com/][b]to­ry burch outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleyoutlet­.ca/][b]oakley outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleysunglas­ses-outlet.in.net/][b]o­akley sungalsses[/b][/ur­l] [url=http://www­.raybanoutlet­.com.co/][b]che­ap ray ban sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.rayban-sunglassesoutlet­.in.net/][b]ray ban sungalsses[/b][/ur­l] [url=http://www­.coachoutletsto­reus.us.com/][b]Co­ach Outlet Store Online[/b][/url] [url=http://www­.thenorthfaces­.name/][b]the north face[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tlets.us.org/][b]Micha­el Kors Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletofficial­.name/][b]Coach Outlet Official[/b][/url] [url=http://www­.northfacejac­ketsoutlet.com/][b]the north face outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletstore.us/][b]Co­ach Factory Outlet[/b][/url] [url=http://www­.katespadesou­tlet.us/][b]ka­te spade outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­line.cc/][b]co­ach outlet online[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­re.in.net/][b]Co­ach Outlet[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletstore.eu.com/][b]Mic­hael Kors Handbags[/b][/url] [url=http://www­.outletralphlau­ren.in.net/][b]ral­ph lauren outlet[/b][/url] [url=http://www­.polosoutlet.us­.com/][b]Polo Ralph Lauren Outlet[/b][/url] [url=http://www­.yeezyadidasbo­ost.us.com/][b]a­didas yeezy boost[/b][/url] [url=http://www­.redbottomssho­e.us.com/][b]Chr­istian Louboutin Shoes[/b][/url] [url=http://www­.nmdadidassho­es.us.com/][b]a­didas nmd R1 [/b][/url] [url=http://www­.christianlou­boutinsshoes.us­.com/][b]Chris­tian Louboutin Shoes[/b][/url] [url=http://www­.outlettruere­ligionjeans.us­.com/][b]true religion[/b][/url] [url=http://www­.truereligion-jeansoutlet.in­.net/][b]true religion[/b][/url] [url=http://www­.pandorajewel­rysale.us/][b]Pan­dora Jewelry Outlet[/b][/url] [url=http://www­.ferragamosho­es.eu.com/][b]Sal­vatore Ferragamo Outlet[/b][/url] [url=http://www­.thenorthfaces­.us.com/][b]Nor­th Face Outlet[/b][/url] [url=http://www­.poloralphlau­renus.us.com/][b]Po­lo Outlet[/b][/url] [url=http://www­.outletkatespa­de.us.com/][b]ka­te spade handbags[/b][/url] [url=http://www­.raybanoutlet­.cc/][b]Ray Ban Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.katespadehan­dbagsoutlet.in­.net/][b]Kate Spade Handbags[/b][/url] [url=http://www­.tory-burchoutletsto­re.in.net/][b]To­ry Burch Shoes[/b][/url] [url=http://www­.coachoutleton­lineus.us.com/][b]Co­ach factory Outlet[/b][/url] [url=http://www.ray-banoutletstores­.us.com/][b]Ray Ban Sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.michaelkorssto­reoutlet.us.com/][b]Mic­hael kors outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletcc­.us.com/][b]Co­ach Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.oakley-sunglassesoutlet­.in.net/][b]O­akley Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachoutletsto­reco.us.com/][b]Co­ach Outlet Store Online[/b][/url] [url=http://www­.moncleroutlet­jackets.us.com/][b]Mon­cler Outlet[/b][/url] [url=http://www­.fitflopsandal­s.us.com/][b]Fit­flop Sale[/b][/url] [url=http://www­.pradahandbag­s.name/][b]Pra­da Handbags Outlet[/b][/url] [url=http://www­.coachfactory­outletcc.us.com/][b]Co­ach Factory Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.outletmichael­korsbags.us.com/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.toryburch.us­.org/][b]Tory Burch Outlet[/b][/url] [url=http://www­.outlet-rayban.us.com/][b]Ray Ban Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.oakleysoutlet­s.us.com/][b]O­akley Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.northface.in­.net/][b]North Face Outlet[/b][/url] [url=http://www­.burberrysoutlet­.us.com/][b]Bur­berry Outlet Store[/b][/url] [url=http://www­.michaelkorsou­tletsonline.in­.net/][b]Micha­el Kors Handbags[/b][/url] [url=http://www­.ralphlaurenou­tletpolo.us.com/][b]Po­lo Ralph Lauren Outlet[/b][/url] [url=http://www­.longchamp.in­.net/][b]Longcham­p[/b][/url] [url=http://www­.swarovski-jewelry.us.com/][b]Swa­rovski Crystal[/b][/url] [url=http://www­.oakley-sunglassess.com­.co/][b]Oakley Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.timberland.us­.com/][b]Timber­land Boots Outlet[/b][/url] [url=http://www­.longchamphan­dbags-outlet.us.com/][b]lon­gchamp handbags outlet[/b][/url] [url=http://www.ray-ban-sunglasses.na­me/][b]Cheap Ray Ban Sunglasses[/b][/ur­l] [url=http://www­.cheapjordan.us­.com/][b]Cheap Jordan Shoes[/b][/url] [url=http://www­.timberlandbo­ots-outlet.us.com/][b]Tim­berland Outlet Online[/b][/url] [url=http://www­.katespadeoutlet­sstore.us.com/][b]Ka­te Spade Outlet[/b][/url] [url=http://www­.oakleyssunglas­sess.us.com/][b]O­akley Sunglasses Outlet[/b][/url] [url=http://www­.airjordanssho­es.us.com/][b]Jor­dan Shoes[/b][/url] [url=http://www­.michael-kors-outlet.in.net/][b]Mic­hael Kors Outlet[/b][/url] [url=http://www­.pandora-jewelry.com.co­/][b]Pandora Jewelry[/b][/url] [url=http://www­.raybansunglas­ses.cc/][b]Ray-Ban Sunglasses Outlet[/b][/url]

dongbei - sobota 6. května, 05:18 - #

Coach Outlet
Coach Outlet Online
Coach Factory Outlet
Coach Outlet Online
Michael Kors Outlet
Michael Kors Outlet Stores
Michael Kors Outlet Online
Michael Kors Factory Outlet
michael kors online
Coach Outlet Store
Michael Kors Outlet
Coach Outlet Store
Michael Kors handbags
nike air max 90
 nike shoes
cheap Jordan shoes
Jordan shoes
Tory Burch sale
tory burch outlet
oakley outlet
oakley sungalsses
cheap ray ban sunglasses
ray ban sungalsses
Coach Outlet Store Online
the north face
Michael Kors Outlet Online
Coach Outlet Official
the north face outlet
Coach Factory Outlet
kate spade outlet
coach outlet online
Coach Outlet
Michael Kors Handbags
ralph lauren outlet
Polo Ralph Lauren Outlet
adidas yeezy boost
Christian Louboutin Shoes
adidas nmd R1
Christian Louboutin Shoes
true religion
true religion
Pandora Jewelry Outlet
Salvatore Ferragamo Outlet
North Face Outlet
Polo Outlet
kate spade handbags
Ray Ban Sunglasses Outlet
Kate Spade Handbags
Tory Burch Shoes
Coach factory Outlet
Ray Ban Sunglasses
Michael kors outlet
Coach Outlet Online
Oakley Outlet
Coach Outlet Store Online
Moncler Outlet
Fitflop Sale
Prada Handbags Outlet
Coach Factory Outlet Online
Michael Kors Outlet
Tory Burch Outlet
Ray Ban Outlet Online
Oakley Outlet Store
North Face Outlet
Burberry Outlet Store
Michael Kors Handbags
Polo Ralph Lauren Outlet
Longchamp
Swarovski Crystal
Oakley Sunglasses Outlet
Timberland Boots Outlet
longchamp handbags outlet
Cheap Ray Ban Sunglasses
Cheap Jordan Shoes
Timberland Outlet Online
Kate Spade Outlet
Oakley Sunglasses Outlet
Jordan Shoes
Michael Kors Outlet
Pandora Jewelry
Ray-Ban Sunglasses Outlet

chenjinyan - pátek 9. června, 06:03 - #

louis vuitton purses

louis vuitton outlet

michael kors

clarks shoes

louis vuitton

ray ban sunglasses

ugg boots

mlb jerseys

michael kors väska

manolo blahnik

yeezy boost 350

louis vuitton handbags

coach factory outlet

sac longchamp

chelsea jersey

canada goose jakke

louis vuitton handbags

ugg boots

louis vuitton outlet

ugg boots

coach purses

louis vuitton outlet

michael kors handbags

columbia outlet

coach outlet online

air jordan 14

louis vuitton outlet

asics shoes

minnesota vikings jerseys

fitflop sandals

michael kors canada

michael kors

fred perry outlet

kate spade outlet

coach canada

ray ban sunglasses

Ugg støvler

tiffany and co

cincinnati bengals jerseys

adidas soccer shoes

nike roshe run

giuseppe zanotti

lebron james shoes

chicago bulls jerseys

christian louboutin

jordan retro

kate spade outlet

michael kors outlet

kevin durant shoes

ralph lauren outlet

mlb jerseys

louis vuitton handbags

polo ralph lauren outlet

michael kors uk

nike outlet

ugg boots

manchester united jersey

red bottoms

ray ban eyeglasses

christian louboutin outlet

michael kors outlet

michael kors

coach factory outlet

true religion sale

hermes belt

oakley store

louis vuitton outlet online

christian louboutin outlet

louis vuitton outlet

michael kors taschen

salvatore ferragamo

oakley sunglasses

michael kors outlet

instyler curling iron

louis vuitton outlet

christian louboutin

adidas yeezy

timberland boots

ray ban sunglasses

polo ralph lauren

michael kors bags

washington wizards jerseys

oklahoma city thunder jerseys

coach outlet

oakley sunglasses wholesale

yeezy 350

oakley canada

mbt shoes

hermes uk

nike running

jordan 3

the north face jackets

prada handbags

adidas yeezy boost 350

ugg slippers

ray bans uk

ralph lauren

beats by dre

fitflops

mcm bags

christian louboutin

ray ban sunglasses

replica watches

tory burch

coach outlet

christian louboutin uk

supra shoes

chaussures louboutin

cheap jordan shoes

omega watches

michael kors outlet

ray ban pas cher

jordan 8

celine handbags

ray ban canada

gucci outlet

cheap jerseys

celtics jerseys

the north face

timberland boots

nike shoes

michael kors canada

celine outlet

michael kors

vans shoes

beats by dr dre

basketball shoes

oakley vault

oakley sunglasses

pandora rings

salvatore ferragamo shoes

abercrombie outlet

pandora jewelry

kate spade

coach outlet

clarks outlet

chaussures louboutin

coach handbags

tory burch outlet

ralph lauren outlet

burberry outlet

michael kors handbags

ray ban sunglasses

oakley sunglasses

jordan 4

vans shoes

pandora jewelry

louis vuitton outlet

ray ban sunglasses

calvin klein

new england patriots jerseys

polo ralph lauren

uggs outlet

michael kors outlet

adidas stan smith

louis vuitton outlet

louis vuitton outlet

christian louboutin outlet

michael kors

michael kors taschen

salomon shoes

oakley sunglasses

oakley sunglasses

coach outlet

coach outlet

mcm bags

michael kors väska

coach outlet

louis vuitton outlet

louis vuitton handbags

hilfiger outlet

kate spade handbags

the north face

ferragamo belt

louis vuitton belt

ray ban solbriller

tory burch

san antonio spurs jerseys

adidas yeezy

vans shoes

canada goose outlet

polo ralph lauren

giuseppe zanotti sneakers

red bottom shoes

vibram fivefingers

canada goose sale

fitflop sale

kate spade

michael kors taschen

rolex watches

kobe shoes

timberland outlet

ralph lauren outlet

michael kors outlet

true religion jeans

ralph lauren

heat jerseys

toms shoes

adidas stan smith

nike soccer shoes

seattle seahawks jerseys

ed hardy

cheap rolex watches

vans store

scarpe hogan

louis vuitton outlet

columbia sportswear

burberry sale

michael kors outlet

nfl jerseys cheap

clarks shoes

ray ban sunglasses

ralph lauren

louis vuitton outlet

michael kors outlet

michael kors handbags

coach outlet

converse shoes

air jordan pas cher

michael kors taschen

gucci shoes

replica watches

michael kors outlet

tory burch outlet

coach outlet

michael kors handbags

prada outlet

oakley

polo ralph lauren

coach factory outlet

coach factory outlet

michael kors outlet

true religion

oakley sunglasses

canada goose

cheap ray ban sunglasses

rolex watches

cheap oakley sunglasses

coach outlet

pandora jewelry

sac longchamp

ugg boots

louis vuitton paris

nike air max pas cher

coach outlet

the north face

polo outlet

ralph lauren

retro jordans

louis vuitton outlet

fitflops outlet

louis vuitton handbags

burberry handbags

gucci uk

louis vuitton outlet

oakley sunglasses

dallas mavericks jerseys

burberry outlet

yeezy boost 350

michael jordan shoes

adidas yeezy

the north face

nfl jerseys wholesale

michael kors canada

ray ban sunglasses

coach outlet

cheap nfl jerseys

toms outlet

ugg boots

yeezy 350

new york knicks jerseys

timberland boots

michael kors veske

denver broncos jerseys

louis vuitton outlet

nfl jerseys cheap

under armour outlet

adidas outlet

polo ralph lauren

kobe bryant shoes

adidas neo

seattle seahawks jerseys

pandora jewelry

michael kors uk

oakley sunglasses

michael kors tote

adidas football boots

ralph lauren polo

michael kors outlet

michael kors uk

converse shoes

mac cosmetics online

steelers jerseys

ray bans uk

nike football boots

cheap jordan shoes

michael kors

coach factory outlet

adidas nmd r1

adidas nmd

ralph lauren uk

christian louboutin uk

cavaliers jerseys

michael kors handbags

louis vuitton

jordan 13

jordan 6

columbia sportswear

cheap nhl jerseys

jordan femme

asics shoes

prada bags

ray ban wayfarer

louis vuitton outlet online

toms shoes

new balance shoes

polo ralph lauren

borse louis vuitton

golden state warriors jerseys

louis vuitton handbags

oakley sunglasses

snapbacks wholesale

louis vuitton handbags

los angeles clippers jerseys

coach outlet

ralph lauren outlet

adidas yeezy

toms shoes

coach outlet

timberland outlet

kate spade outlet

20176.9chenjinyan

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz