Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


srp 12 09

Měření návštěvnosti webu vlády

Datum a čas čtvrtek 9. srpna 2012, 18:42
Tagy weby analytika
Komentáře 9 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 24339×
Popis Co je na tom tak špatného?

Přiznávám, že jsem úplně nepochopil dva články, které vyšly k plánovanému novému měření webu vlády a to jak ten na Lupě, tak reakci na něj.

Z obou jako by vyplývalo, že se vláda chystá utrácet nehorázné peníze za něco, na co přeci stačí vložit měřící skript a nastavit posílání automatického reportu v nástroji, který je navíc stejně zdarma. Spíše bych popřál vládě hodně štěstí, aby našla někoho, kdo za 2500 měsíčně (které v případě kvalitní zkušené agentury odpovídají 2–3 hodinám práce) odvede rozumnou práci.

Web vlády ČR

Tomu, kdo takové výběrové řízení vypsal, tleskám. Možná díky rozumnému měření návštěvnosti by si někdo uvědomil, že články jako „Gratulace premiéra Petra Nečase k bronzové medaili ve čtyřkajaku“ asi nejsou to hlavní, co by normální občan na webu vlády vyhledával a možná by pak tvůrcům webu došlo, že životopis Karolíny Peake asi není to nejdůležitější na homepage.

Něco jiného je prosté vložení javascriptu do HTML šablony a něco jiného nastavení a pravidelné sledování toho, co na webu uživatelé hledali, přes co přicházeli, zamýšlení se, z jakých stránek odcházeli, protože našli co hledali či naopak protože byly totálně k ničemu... A samozřejmě, jak by šel takový web upravit.

Vlastně bychom všichni chtěli, aby na takovém webu byly užitečné informace, byl přístupný z mobilu atd., ale pokud i něco tak základního, jako rozumné zjišťování, co návštěvníci na webu dělají, proč a odkud tam chodí, se omezí na zbytečné vyhazování státních peněz, tak pak opravdu můžeme jen závistivě koukat na gov.uk, nad kterým někdo přemýšlel a který má jistě několikanasobně větší návštěvnost (po přepočtu na počet obyvatel).

Web vlády UK

Do té doby ale budeme jen tleskat nadšením, když nám web městské části ukáže, od jakého data už jsou hotové pasy a pro zákony radši chodit na businesscenter­.cz.

pondělí 9. srpna 2012, 18:42 - 24339× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: weby analytika?>


Nepřehlédněte

Radek - pátek 21. září 2012, 14:17 - web - #

Vždycky když slyším jak někde vláda/úřady řeší něco s IT oborem, je mi z toho špatně. Tak zbytečně utracené (naše) peníze, když to jde mnohem snadněji. Nenarážím teď jen na tohle ale i na zadávání zakázek firmám za obrovské sumy, kdy samotné vytvoření zadání udělá nějaká malá firma lowcostově a zbytek lidí se na tom nabalí.

Counter - neděle 28. října 2012, 12:03 - web - #

vláda väčšinou vždy mrhá štátnymi peniazmi na rôzne zbytočnosti, väčšinou si privirobia známi politikov

Anakin - pondělí 29. října 2012, 14:49 - web - #

Bohužel stávající (zatím určený k přepracování) státní rozpočet ukazuje, že právě nákup IT může financím pustit žilou jednak podstatně, jednak způsobem, který laik může těžko rozporovat.

domény - úterý 11. prosince 2012, 14:35 - web - #

Zajímavé, jak se můžou názory na stejnou věc lišit. Já jsem na straně těch, kteří tvrdí, že 2500,– Kč měsíčně za reporting stránky vlády není vůbec moc.

counter strike - neděle 17. února 2013, 17:43 - web - #

dobrý článok :)

Textovna - pondělí 18. března 2013, 20:20 - web - #

Taky nevím, proč se kolem 2500 měsíčně dělá takové haló. Osobně mi to nepřijde nijak přemrštěná částka. Otázka je, jestli na úřadu vlády opravdu není nikdo kdo by to byl schopen nastavit. I když spíš asi jde o to, že není nikdo kdo by měl čas a dovednosti interpretovat výsledky měření.

cavalier - pátek 24. května 2013, 21:36 - web - #

na weby vlády a politických strán sa vždy minie nehorázne množstvo peniazov a úplne zbytočne

Slevy - středa 10. července 2013, 00:22 - web - #

Korupce ve vládě a vlastně všeobecně úředníků je docela nehorázná. Fakt mě to přestává bavit

markus - úterý 19. dubna, 06:19 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz