Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


črc 08 27

Má Me.com smysl pro uživatele Windows?

Datum a čas neděle 27. července 2008, 16:38
Tagy apple webdesign
Komentáře 3 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 17472×
Popis Applovský me.com mohou používat i uživatelé Windows – zvládá synchronizaci s Outlookem. Má pro ně smysl? (+screenshoty)

Nová služba me.com je nástupcem předchozího .Macu – poskytuje mail s pěknou adresou @me.com, kalendář, správce kontaktů, místo pro odkládání souborů (iDisk) a webovou galerii.

Přihlašovací obrazovka me.com

Služba je to placená, za $100 (případně €80) ročně máte 20GB místa (přenos 200GB za měsíc), případně si můžete dokoupit dalších 20GB za $49 nebo si pořídit „Family Pack“ za $150 pro pět uživatelů.

Registrace do me.com

Je možné jí vyzkoušet na 60 dní zdarma, musíte ale při registraci zadat číslo platební karty – pokud budete službu používat déle než 60 dní, Apple si od vás vezme €80. Myslím, že Apple je poměrně důvěryhodný na svěření čísla platební karty, spíš karet, kterými lze platit po internetu mezinárodně, moc mezi lidmi není.

Synchronizace

O synchronizaci se ve Windows postarají iTunes – tím, že si je nainstalujete, se v Ovládacích panelech objeví MobileMe Preferences. Sem jenom zadáte login do služby, co chcete synchronizovat a je nastaveno. Bylo by fajn, kdyby se třeba balík iTunes při instalaci ptal, jestli chcete MobileMe používat nebo třeba jestli vůbec budete někdy k počítači připojovat iPoda a ne aby sám konal a nacpal vám do počítače trvale běžící ipodservice.exe nebo právě MobileMe do Ovládacích panelů.

Ovládací panel me.com

E-mail

Při plném používání služby (tzn. odkliknete-li, že chcete přeskočit 60-denní trial a rovnou zaplatíte) můžete používat 5 aliasů, podle kterých lze například filtrovat poštu na firemní a soukromou (jirovsky@me.com, elfineer@me.com...). Poštu lze stahovat přes IMAP, nějaké chytřejší filtrování pošty jsem nikde nenašel. Me.com umí stahovat poštu z jiných účtů přes POP3 a můžete si nechávat všechny zprávy přeposlat na jiný e-mail.

E-mail v me.com

Správce kontaktů a kalendář

Kontakty jsou řešeny naprosto tradičně, podobně tak i kalendář. Trochu připomíná hloupější verzi Google Kalendáře.

Kalendář v me.com
Kontakty v me.com

iDisk

Do me.com si můžete odkládat soubory; nenašel jsem nikde žádnou utilitu, která by například me.com připojila jako další disk, jen webový upload. (komentáře)

Soubory v me.com

Galerie fotek

Me.com umí stejně jako např. Flickr nahrávání fotek e-mailem (např. pro MMS či hlavně v případě me.com pro iPhone) – dostanete adresou a každý obrázek, který na ni pošlete, se objeví v galerii.

Galerie fotek v me.com
Galerie fotek v me.com

Závěr

Služba je udělaná pěkně, uživatelsky příjemná, jen se mi furt zdá €80 za rok moc. Není to až tak moc peněz, ale pro mě je to třeba tři čtvrtě roku provozu mobilu :) a přitom to nepřináší snad nic nového oproti službám Googlu. Me.com spíše připomíná nouzový přístup k údajům z počítače, zatímco Google se naopak plně snaží nahrazovat desktopové aplikace. Mimochodem, na synchronizaci Google Kalendáře s Outlookem je utilita přímo od Googlu. Jinak je ale velkým plusem me.com určitě synchronizace s iPhonem.

Jen si nemůžu odpustit myšlenku s placeným e-mailem – nikdy bych nepoužíval takovouto adresu veřejně, protože bych se tím uvazoval jí platit dál a dál – proto například e-mail k ADSL zůstal nevyužit :).

Takže IMHO me.com pro uživatele čistě Windows smysl nejspíš nemá. Synchronizace s Windows je spíš jen doplněk pro Apple uživatele – přímo Apple uvádí jako typické využití, že máte doma Maca, jako mobil iPhone a PC jen třeba v práci.

neděle 27. července 2008, 16:38 - 17472× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: apple webdesign



?>


Nepřehlédněte

kremik - pondělí 28. července 2008, 21:19 - #

Malá opravička, ale když už něco tvrdím, tak se alespoň podívám na základní videotutoriály – třeba o připojení iDisku do windows jako disk: http://www.ap­ple.com/…e/tu­torials/#…

elfineer - pondělí 28. července 2008, 22:38 - web - #

Na základní videotutoriály bych se podíval, jen mi nějak záhadně Apple videa nejdou (Quicktime samozřejmě mám); každopádně díky za opravu.

DJ Josef Průša - úterý 26. srpna 2008, 12:37 - web - #

Škoda, že se to nedá použít pod vlastní doménou. Dřív jsem používal Windows Live + Outlook + WM telefon, což byla ideální kombinace ale teď s iPhonem to nejde :/ Svého mailu iam @ josef-prusa.eu se nechci zbavit :( Každopádně dík za test :)

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz