Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


říj 07 04

Komentářový spam se nevyhnul ani mně

Datum a čas čtvrtek 4. října 2007, 20:15
Tagy webdesign
Komentáře 3 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7026×
Popis Nejde o žádný nový objev, komentářový spam je problém blogů obecně, jen jsem si naivně myslel, že jsem výjimka :).
Moje řešení

Komentářový spam se mi vyhýbal dlouho, blog vydržel bez reklam v komentářích celý rok a já už si myslel, jak moje řešení funguje. Přesněji řečeno není tak úplně moje, nechal jsem se inspirovat v diskusi pod články u Yuhůa.

E-mailová adresa (od které spammeři čekají, že je povinná), se neposílá přes input, který se jmenuje email, ale ve skutečnosti přes input s názvem hobbies. Lákavě znějící input email je typu hidden a pokud v něm něco je, tak se komentář automaticky zahazuje. Jednoduché, dlouho spolehlivé a je snad nemožné zahodit komentář slušného komentujícího.

Nedávno se mi objevilo v komentářích pár reklam (dvě, tři…) – ty jsem smazal, asi týden byl klid a najednou mi někdo dnes přes noc nacpal na blog šest set komentářů. Zajímavé je, že to nebylo v nějakém krátkém časovém úseku, ale vždy tam byla několikaminutová pauza.

Překročení diskové kvóty

Kromě zbytečného spamu (který jsem rychle odhalil, protože mám komentáře na iGooglu) měl tenhle nesmysl nepříjemný dopad – překročení diskové kvóty, protože databáze narostla na 290 MB. Naštěstí ČH jen posílá e-mail jako varování.

Komentářový spam: log serveru

Aktuální řešení

Trochu jsem přejmenoval inputy a IP adresu spammera zablokoval tak, že při pokusu o vložení komentáře je přesměrován na stránku Teletubbies. Ta IP je z nějakého města ve Virginii (USA), satelit by bylo moc ve stylu Bonda :).

Komentářový spam: log serveru

Uvidím, jestli je toto řešení dostatečné, nerad bych zaváděl CAPTCHu nebo otázky jako 1+1=?.

neděle 4. října 2007, 20:15 - 7026× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: webdesign?>


Nepřehlédněte

Gringo - čtvrtek 4. října 2007, 21:11 - #

Mě se osvědčil antispam založený na řešení Jakuba Vrány. Běžný návštěvník nic nepozná a zatím mi přes něj nic neprolezlo.

http://php.vra­na.cz/…ti-spamu.php

Nill - čtvrtek 4. října 2007, 23:05 - web - #

ja mel na strankach input skryty pomoci externich CSS a stejne to jednoho dne boti prokoukli, po obohaceni o javascript mam od spamu taky pokoj.

pmasarik - pátek 5. října 2007, 17:40 - web - #

Prečítaj si moje riešenie.

Prvotný nápad bol jednoduchý a fungovalo to perfektne, spam o ktorom píšem v poslednom komentári mi prišiel preto, lebo nejaký spambot išiel priamo do súboru na odoslanie komentáru a nešiel cez formulár. Po premenovaní súboru je to už OK. Ak to nezabere tak kukni aj na riešenie ktoré používa rony píše o tom tu

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz