Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 11 01

Ke sčítání

Datum a čas úterý 1. března 2011, 00:04
Tagy scitani
Komentáře 1 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 5877×
Popis Já bych i sčítání chápal... jen ze mě nedělejte vola.

Dnes mě potěšil článek o sčítání na blogu na iDnesu. Já nejsem vysloveně proti sčítání, ty rady, jak se mu vyhnout, mi přijdou přehnané.

Dokonce bych chápal, že sčítání i dneska může mít smysl. Neříkám, že ta data nelze získat nijak jinak, ale může se hodit si je jednou za deset let ověřit. Stejně tak tradici to má, ta data by mohla mít nějakou hodnotu už. Možná bych považoval za varovný signál, kdyby stát řekl „sčítání už nepotřebujeme, už to stejně víme.“. A ono mimochodem, některá data na webu ČSÚ jsou zajímavá, to zas ne, že ne.

Co se týče osobních údajů – stoprocentní iluze o neuniknutel­nosti/nezneuži­telnosti si nedělám. Stejně tak dopředu nepředpokládám, že skončí na Rapidsharu, i když bych se nedivil. Jen bych doufal, že jsem jedno nezajímavé zrnko z mnoha.

Líbí se mi možnost, že lze vyplnit přes internet, i když kdyby ne, tak je to už divné. Být to USA, tak to neudělám s tím, že svou poměrně neměnnou IP adresu jim tak snadno do profilu nehodím. Co se týče možností BISky, who knows :)?

Vadí mi, jak je ve všech zprávách je zdůrazňováno, že sčítání je povinné. Mě zavolat třeba banka, že jim musím odpovědět na pár otázek, protože v podmínkách mám uvedenou smluvní pokutu, pokud nebudu spolupracovat při marketingovém průzkumu, tak jsem s ní skončil.

Líbilo by se mi, že se snaží komunikovat na Facebooku. Vtipná mi přišla zajímavost, že díky sčítání se Ježíšek narodil, kde se narodil. Kdyby aspoň zmínili, že tehdy se dělalo sčítání čistě kvůli daním a rozhodně nešlo o nějaké plánování, zatímco dnes nám jde o… (doplňte si, čemu věříte, já bych u těch daní i docela zůstal), ale takle mi to znělo jen zábavně.

Sčítání na Facebooku

Vadí mi televizní kampaň, která musí přijít totálně tupá i někomu, kdo si myslí, že v párcích z Lidlu je maso. Ta herečka sice vysloveně reklamu sčítání nedělá (ona sama), ale kdyby se na konci ozvalo "A proto sčítání k ničemu!", tak to dává větší smysl.

Líbí se mi nápad Minisčítání, což má být nějaká hračička pro děti (v těch penězích už se tohle vážně ztratí).

Docela by se mi líbilo logo, nápad má, i když mi hrozně připomíná OLPC program.

One Laptot Per Child Logo

A když se z televize dozvím, že dokud nebudou data anonymizována, protože servery budou v nějakém protiatomovém krytu (Zpravodajství TV Prima, 3:15), tak koukám s otevřenou pusou jak na tu reklamu s herečkou. Tohle myslíte vážně? Tohle mě má o něčem přesvědčit?

2,5 miliardy? Já nevím, jestli to je hodně nebo málo. Jen bych připomněl jeden článek z ledna 2010 – Spornou zakázkou statistického úřadu se zabývá policie. Jediným výsledkem, o kterém jsem slyšel, bylo, že FB stránka sčítání řekla, že Unicorn kecá.

sobota 1. března 2011, 00:04 - 5877× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: scitani?>


Nepřehlédněte

  • (nenalezeny)

Fotograf - úterý 22. března 2011, 14:53 - web - #

Mně především vadí, že stát chce získávat (za peníze daňových poplatníků) informace, které už musí dávno znát. Dobře, určitě ne všechny, ale většinu ano. Pěkně se o tom rozepsal Daniel na webu pooh. Nj, nezbývá, než to vyplnit.. :)

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz