Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 11 31

Ke Quoře

Datum a čas pondělí 31. ledna 2011, 00:29
Tagy quora weby
Komentáře zatím žádný (napsat)
Přečteno 4814×
Popis Některé otázky mě tam prostě štvou.

Quorou jsem si hrál asi o něco dřív, než začala letět na Twitteru – zaujala mě, když byla koncem listopadu zmíněna v nějakém článku (na Mashable snad), jak má originální UI. A opravdu má, docela se mi líbí, i když spíš jako by tam byly geniální detaily, ale jako celek to místy nedávalo trochu smysl. Ale o to nejde.

Pěkná funkce je, že hned po přihlášení Facebook loginem mi to „přihlásilo“ témata podle mých oblíbených stránek – hned tam napadaly seriály a pár jiných věcí.

Ale ty otázky… – ne, že by všechny byly nesmyslné. Ale spousta lidí je úžasně líných a radši se zeptají, než aby tu samou věc napsali do Googlu. Napsat dotaz do fóra, aniž by si návštěvník aspoň přibližně prošel, jestli už dotaz nebyl podán, to se prostě nedělá. Ale na Quoře je takových dotazů v některých sekcích i polovina. Nemyslím nějaký dotaz, který by potřeboval aspoň trochu znalostí, ale slovo od slova. (I když hledání, které je spojené s položením otázky, k tomu vybízí.)

Příklad stupidní otázky na Quoře - jak hledá Googlebot?
Jak hledá Googlebot? dotaz v Googlu - první stránka je odpověď
To samé - proč kočky zvracejí

Kromě toho pár otázek je i jinak nesmyslných – dává smysl se zeptat, co je nejlepší PHP framework pro projekt typu a proč. Ptát se ale na Quoře, jaká je nejlepší epizoda seriálu (či něco jinak subjektivního), to je nesmyslné tlachání, které podle mě patří jinam. Nebo teda můžeme tlachat a palcovat nahoru to, s čím souhlasíme.

Otázka: Jaká je nejlepší epizoda SImpsonů?

Uvidíme, mně se zdá Quora zajímavá, jen nějak jako bych neměl důvod se tam vracet, ale to jsem si dlouho myslel i o Twitteru. Mají pěkně propracované rady, koho a co followovat, takže ze 4 Čechů mi to poskládalo další docela zajímavé lidi i témata.

sobota 31. ledna 2011, 00:29 - 4814× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: quora weby?>


Nepřehlédněte

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz