Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


zář 06 23

Jak vypadá Digg efekt?

Datum a čas sobota 23. září 2006, 18:14
Tagy digg vista webdesign
Komentáře 3 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 18285×
Popis Se svým webem se screenshoty Windows Vista RC1 jsem se tu už chlubil – chcete vidět, jak vypadají statistiky přenesených dat a návštěv vůbec, když se váš web dostane na titulní stránku Diggu a celkem ho diggne přes tisíc lidí? Čtěte dál…

Krátké info na úvod – web se screenshoty Windows Vista RC1 jsem dal na internet v neděli 17. září večer. Od jiných screenshot webů se můj liší tím, že snad jako jediný přináší více fotek WVist bez Aero Glass efektu. To asi zaujalo tolik uživatelů diggu – WVisty na slabším počítači.

Digg zápis Vista webu

V pondělí v 7 ráno (normálně bych tak o prázdninách nevstával, ale šel jsem si pro razítko do indexu za zápočťák :)) jsem se ještě zkusil kouknout na počty diggů – počítadlo ukazovalo 22. Když jsem se vrátil domů někdy kolem 9, na počítadle bylo najednou přibližně o sto hlasů víc, web se dostal na titulní stránku a taky se tam do večera udržel. Body nabíhaly rychle – téměř co reload, to jeden dva navíc. Také se na diggu strhla poměrně typická diskuze na témata, jako co Microsoft komu ukradl, jak se furt projevuje špatné překreslování chybových oken apod.

Technology stránka s Vista webem

Pokud máte pocit, že sem ty statistiky dávám jen proto, abych se pochlubil, tak nejste úplně daleko od pravdy :), ale stejně myslím, že jde o docela zajímavá čísla.

Digg počítadloZvláštní poděkování si zaslouží Český hosting, který se ani jednou nezadýchal – sice jsem ty obrázky dělal co nejmenší (náhledy přibližně JPG kvalita 30, velké obrázky 70, celý web má jen 11MB), ale i tak se přeneslo (resp. vyneslo) za jeden den 20GB.

Statistiky Vista webu
Statistiky Vista webu

neděle 23. září 2006, 18:14 - 18285× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: digg vista webdesign?>


Nepřehlédněte

mylan - neděle 3. prosince 2006, 23:44 - web - #

Tak dnes som si digg efekt „vyskúšal“ v praxi:-) Niekto ma „diggol“ a mal som cez 900 „diggnutí“. Zistil som to samozrejme podľa návštevnosti, keď som si poobede všimol, že počítadlo toplistu ukazuje 28tisíc návštevníkov za dnešok(priemer je 5–6tis)… Je to síce jednorazovka, ale ohromujúca jednorazovka :-)

elfineer - pondělí 4. prosince 2006, 01:25 - web - #

No podle toho, co se pise tady, to neni jen jednorazovka :)… Hlavne ti asi taky trochu vzroste GPR.

mylan - pondělí 4. prosince 2006, 10:24 - web - #

jj, konferenciu čítam. Myslel som so skôr so skokovú návštevnosťou:-) Inak backlinky samozrejme pomôžu. V štatistikách len žasne odkiaľ všade možne ľudia momentálne prichádzajú. Digg naozaj preberá neskutočné množstvo zdrojov.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz