Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 10 09

Jak publikovat na Facebook Page zvenku?

Datum a čas úterý 9. března 2010, 17:42
Tagy facebook webdesign
Komentáře 2 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 14313×
Popis Publikovat na Facebook stránku nemusíte nutně jen z Facebooku.

Tento návod navazuje na páteční článek Jak automaticky publikovat v sociálních sítích?, konkrétně jak na Facebook stránku, jejíž novinky se pak ukazují vaším fanouškům. Jendo z možných řešení bylo ukázáno už v minulém článku (import RSS kanálu jako poznámek na stránku), ovšem to neumožňuje publikovat, když vy chcete – toto řešení je závislé na tom, kdy Facebook napadne si stáhnout váše RSS.

My tedy chceme podobně jako u Twitteru nějaký skript, kterému ručně (nebo častěji CRONem) dáme text a ten se má v tu chvíli zobrazit na fanouškovské stránce (a mezi novinkami fanoušků). Pokud jste již zkoušeli programovat nějakou aplikaci na Facebooku (iframe, FBML, Connect), jde o využití Facebook Connectu, jen ji nebude používat žádný uživatel.

Autorem kódu je Maris Svirksts a celý postup naleznete na jeho webu, já se pokusím vysvětlit krok za krokem, co je potřeba udělat, aby skript fungoval, obzvlášť nemáte-li s vývojem FB aplikací zkušenosti.

Na začátku: nechť je dána stránka, do které chceme psát „zvenku“.

1. krok: Pro vývoj Facebook aplikací si nejprve musíte přidat aplikaci Vývojář. V ní pak založíme aplikaci – pro začátek zadáme jméno. Toto jméno se bude ukazovat v patičce každé zprávy, kterou vaše aplikace vytvoří – lze však změnit dodatečně.

Automatické publikování na Facebook Page

Po vytvoření aplikace dostanete API klíč.

Automatické publikování na Facebook Page

2. krok: Když už jsme v aplikaci, v záložce Authentication zaškrtněte, že aplikace jde instalovat na stránky a v záložce Connect zadejte adresu své aplikace.

Automatické publikování na Facebook Page Automatické publikování na Facebook Page

3. krok: Stáhněte si Facebook knihovnu pro PHP a naincludujte ji do své aplikace.

4. krok: Budeme potřebovat token, což je něco jako další tajný kód, který se ale může měnit (vygenerovat nový jiný). Ten získáte po zadání adresy https://login­.facebook.com/co­de_gen.php?api­_key=(sem doplňte API vaši aplikace)&v=1.0.

Automatické publikování na Facebook Page

5. krok: Nyní použijeme kód z článku M.S., pomocí kterého si vygenerujeme session_key. Session_key budeme potřebovat k tomu, aby se stránka sama přihlásila na Facebook bez dalšího ověřování. Zadáte-li správně API, secret a nově vygenerovaný token, měli byste vidět něco podobného. Session_key si uložte, jde takto vygenerovat jen jednou. Dáte-li F5, už se neobjeví. V takovém případě se musíte vrátit k předchozímu kroku a vygenerovat si nový token.

Automatické publikování na Facebook Page

6. krok: Aplikaci je nutné si přidat do stránky. Nyní otevřete adresu http://www.fa­cebook.com/ap­ps/application­.php?id=(ID aplikace) (ID aplikace vidíte ve Vývojáři) a vyberte Přidat na stránku a na kterou.

Automatické publikování na Facebook Page

7. krok: Aplikaci je nutné dát povolení psát na zeď. Otevřete http://www.fa­cebook.com/con­nect/prompt_per­missions.php?a­pi_key=(API klíč )&v=1.0&nex­t=http://www.fa­cebook.com/con­nect/login_suc­cess.html?( to­ken )&display=po­pup&ext_perm=re­ad_stream,publish_stre­am&enable_pro­file_selector=1

Automatické publikování na Facebook Page

8. krok: A je to. Opět vypůjčený kód (zase, vlastní API, secret, adresa k Facebook PHP knihovně a prvně použito session_key). A za target_id musíte zadat ID stránky. Buď ho uvidíte v URL a nebo (pokud jste si dali lepší adresu) přejděte ze stránky na její nastavení a tam ho uvidíte.

Automatické publikování na Facebook Page

Nyní při každém otevření stránky (přímo přes její normální adresu, tedy http://vtelevi­zi.cz/testova­ci-aplikace, žádné apps.facebook…) dojde k vytvoření zprávy na Facebooku. Už není nutné nikde nic autorizovat, potvrzovat – lze použít CRON. (A proto jsem zase aplikaci z webu smazal :).)

Výsledek

pátek 9. března 2010, 17:42 - 14313× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: facebook webdesign?>


Nepřehlédněte

codeas - úterý 9. března 2010, 22:54 - web - #

Hele Lukáši, kolik času (hodin) týdně ti zabere práce na vtelevizi.cz – obdivuju tu investici času, mě dá hodně zabrat donutit se do něčeho místo abych četl / prohlížel a kritizoval :)

elfineer - úterý 9. března 2010, 23:25 - web - #

:)) jj, vím, co myslíš :). Já to dost často používám, když si chci vyzkoušet něco nového a díky tomu, že to má uživatele, kteří to i využijí, tak to dává smysl :). Třeba když jsem na GDDayi viděl Google Subscribed Links (článek), tak jsem pro to udělal export, aniž bych počítal s tím, že to bude někdo moc používat, takže asi 40 lidí, co si to fakt přidalo, mně docela překvapil :). Ale jinak u vtelevizi.cz je zajímavý ten iGoogle gadget, který trvale roste a všechny ostatní funkce jsou takový bonus, ať už jde o Facebook aplikaci, mobilní verze a podobné srandičky :). Ale jinak moc času asi ne, vždycky jsou důležitější věci na práci (tak 4h týdně bych tipoval, momentálně má diplomka víc :)).

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz