Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 10 09

Jak publikovat na Facebook Page zvenku?

Datum a čas úterý 9. března 2010, 17:42
Tagy facebook webdesign
Komentáře 3 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 15378×
Popis Publikovat na Facebook stránku nemusíte nutně jen z Facebooku.

Tento návod navazuje na páteční článek Jak automaticky publikovat v sociálních sítích?, konkrétně jak na Facebook stránku, jejíž novinky se pak ukazují vaším fanouškům. Jendo z možných řešení bylo ukázáno už v minulém článku (import RSS kanálu jako poznámek na stránku), ovšem to neumožňuje publikovat, když vy chcete – toto řešení je závislé na tom, kdy Facebook napadne si stáhnout váše RSS.

My tedy chceme podobně jako u Twitteru nějaký skript, kterému ručně (nebo častěji CRONem) dáme text a ten se má v tu chvíli zobrazit na fanouškovské stránce (a mezi novinkami fanoušků). Pokud jste již zkoušeli programovat nějakou aplikaci na Facebooku (iframe, FBML, Connect), jde o využití Facebook Connectu, jen ji nebude používat žádný uživatel.

Autorem kódu je Maris Svirksts a celý postup naleznete na jeho webu, já se pokusím vysvětlit krok za krokem, co je potřeba udělat, aby skript fungoval, obzvlášť nemáte-li s vývojem FB aplikací zkušenosti.

Na začátku: nechť je dána stránka, do které chceme psát „zvenku“.

1. krok: Pro vývoj Facebook aplikací si nejprve musíte přidat aplikaci Vývojář. V ní pak založíme aplikaci – pro začátek zadáme jméno. Toto jméno se bude ukazovat v patičce každé zprávy, kterou vaše aplikace vytvoří – lze však změnit dodatečně.

Automatické publikování na Facebook Page

Po vytvoření aplikace dostanete API klíč.

Automatické publikování na Facebook Page

2. krok: Když už jsme v aplikaci, v záložce Authentication zaškrtněte, že aplikace jde instalovat na stránky a v záložce Connect zadejte adresu své aplikace.

Automatické publikování na Facebook Page Automatické publikování na Facebook Page

3. krok: Stáhněte si Facebook knihovnu pro PHP a naincludujte ji do své aplikace.

4. krok: Budeme potřebovat token, což je něco jako další tajný kód, který se ale může měnit (vygenerovat nový jiný). Ten získáte po zadání adresy https://login­.facebook.com/co­de_gen.php?api­_key=(sem doplňte API vaši aplikace)&v=1.0.

Automatické publikování na Facebook Page

5. krok: Nyní použijeme kód z článku M.S., pomocí kterého si vygenerujeme session_key. Session_key budeme potřebovat k tomu, aby se stránka sama přihlásila na Facebook bez dalšího ověřování. Zadáte-li správně API, secret a nově vygenerovaný token, měli byste vidět něco podobného. Session_key si uložte, jde takto vygenerovat jen jednou. Dáte-li F5, už se neobjeví. V takovém případě se musíte vrátit k předchozímu kroku a vygenerovat si nový token.

Automatické publikování na Facebook Page

6. krok: Aplikaci je nutné si přidat do stránky. Nyní otevřete adresu http://www.fa­cebook.com/ap­ps/application­.php?id=(ID aplikace) (ID aplikace vidíte ve Vývojáři) a vyberte Přidat na stránku a na kterou.

Automatické publikování na Facebook Page

7. krok: Aplikaci je nutné dát povolení psát na zeď. Otevřete http://www.fa­cebook.com/con­nect/prompt_per­missions.php?a­pi_key=(API klíč )&v=1.0&nex­t=http://www.fa­cebook.com/con­nect/login_suc­cess.html?( to­ken )&display=po­pup&ext_perm=re­ad_stream,publish_stre­am&enable_pro­file_selector=1

Automatické publikování na Facebook Page

8. krok: A je to. Opět vypůjčený kód (zase, vlastní API, secret, adresa k Facebook PHP knihovně a prvně použito session_key). A za target_id musíte zadat ID stránky. Buď ho uvidíte v URL a nebo (pokud jste si dali lepší adresu) přejděte ze stránky na její nastavení a tam ho uvidíte.

Automatické publikování na Facebook Page

Nyní při každém otevření stránky (přímo přes její normální adresu, tedy http://vtelevi­zi.cz/testova­ci-aplikace, žádné apps.facebook…) dojde k vytvoření zprávy na Facebooku. Už není nutné nikde nic autorizovat, potvrzovat – lze použít CRON. (A proto jsem zase aplikaci z webu smazal :).)

Výsledek

čtvrtek 9. března 2010, 17:42 - 15378× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: facebook webdesign?>


Nepřehlédněte

codeas - úterý 9. března 2010, 22:54 - web - #

Hele Lukáši, kolik času (hodin) týdně ti zabere práce na vtelevizi.cz – obdivuju tu investici času, mě dá hodně zabrat donutit se do něčeho místo abych četl / prohlížel a kritizoval :)

elfineer - úterý 9. března 2010, 23:25 - web - #

:)) jj, vím, co myslíš :). Já to dost často používám, když si chci vyzkoušet něco nového a díky tomu, že to má uživatele, kteří to i využijí, tak to dává smysl :). Třeba když jsem na GDDayi viděl Google Subscribed Links (článek), tak jsem pro to udělal export, aniž bych počítal s tím, že to bude někdo moc používat, takže asi 40 lidí, co si to fakt přidalo, mně docela překvapil :). Ale jinak u vtelevizi.cz je zajímavý ten iGoogle gadget, který trvale roste a všechny ostatní funkce jsou takový bonus, ať už jde o Facebook aplikaci, mobilní verze a podobné srandičky :). Ale jinak moc času asi ne, vždycky jsou důležitější věci na práci (tak 4h týdně bych tipoval, momentálně má diplomka víc :)).

kakakaoo - pondělí 23. července, 04:51 - #

polo ralph lauren outlet jordan retro 11 cheap jordans free shipping asics outlet nike air max 87 pandora jewelry outlet ralph lauren outlet fitflops canada goose supreme clothing michael kors outlet coach outlet kate spade coach outlet store timberland boots pandora jewelry florida marlins jerseys pandora jewelry ugg boots polo ralph lauren new balance shoes ralph lauren sale clearance cheap jordans christian louboutin outlet ecco shoes coach outlet hermens bags converse shoes nike outlet store coach factory outlet nba jerseys nike cortez michael kors outlet clearance cheap mlb jerseys cartier outlet lacoste polo shirts ugg boots toms shoes adidas shoes uggs valentino shoes pittsburgh pirates jerseys yeezy boost ralph lauren outlet air max 97 michael kors outlet coach outlet coach factory outlet oakley sunglasses cheap nfl jerseys adidas hermes handbags dr martens longchamp outlet ugg boots on sale cheap ray ban sunglasses coach canada timberland outlet polo outlet coach outlet los angeles dodgers jerseys toms outlet michael kors outlet michael kors outlet abercrombie and fitch nike air max adidas yeezy ugg outlet nike free 4.0 moncler outlet ray ban sunglasses discount coach factorty outlet canada goose sale christian louboutin outlet cristiano ronaldo jerseys supreme clothing rolex watches ray ban sunglasses polo ralph lauren outlet online supra shoes replica watches pandora jewelry coach outlet polo outlet ugg boots michael kors ferragamo shoes pandora charms adidas shoes birkenstock outlet adidas originals oakley sunglasses vans shoes salomon shoes nike air more money philipp plein shirt kate spade handbags mulberry outlet nike air max axis air max 2017 180723yueqin

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz