Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 07 23

Jak může i Google přijít o doménu

Datum a čas úterý 23. ledna 2007, 21:06
Tagy google webdesign
Komentáře 8 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 7244×
Popis Pořádně si čtěte i to, co vypadá jako spam, mohli byste se divit…

Google prý včera přišel na pár hodin o německou doménu (Google.de). Někdo si požádal o převod domény ke svému webhosterovi. Potvrzení mělo fungovat tak, že majiteli domény (tzn. Googlu) přišel e-mail, kde byl link - pokud majitel s převodem nesouhlasí, ať na něj klikne. V opačném případě po uplynutí několika dnů k převodu dojde.

Můj převod domény

Přijde mi to trochu divné, asi před měsícem jsem převáděl doménu .com od Pipni k Českému hostingu. Možná pro .de neplatí taková pravidla, ale převod cizí domény je u .com téměř vyloučen.

Co je nutné udělat pro převod .com

Musíte totiž:

  • zjistit nějaký klíč, který řeknete novému hostingu a odemknout doménu pro převod (to moc nevím, co je, ale udělali to u Pipni, stejně jako tento klíč jsem dostal až na žádost).
  • jako majiteli domény vám přijde e-mail s odkazy pro potvrzení a zákaz převodu domény
  • pokud potvrdíte, pak přijde další e-mail, kde je možnost jenom zákazu
  • až když ten ignorujete (snad pět dní až týden), až pak dojde k převodu.

Hosting, ke kterému byla doména převedena (Goneo) když zjistil, co napáchal, tak hned doménu vrátil zpět.

Screenshot

Screenshot Google.de, když nebyl Googlu (pochází odsud):

Google.de nepatřící Googlu

Další info si můžete přečíst na TechCrunch, ale hodnotnější informace jsou v komentářích, článek samotný se pravděpodobně mýlí.

neděle 23. ledna 2007, 21:06 - 7244× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: google webdesign?>


Nepřehlédněte

Sob - úterý 23. ledna 2007, 21:59 - #

Njn, si někdo všiml mezery v systému a využil ji proti nejviditělnějšímu cíli. To kdybys něco takového našel v .cz pravidlech a přesměroval si sem třeba seznam, získal bys nehynoucí slávu :-)

Michal - středa 24. ledna 2007, 00:11 - web - #

[Sob] A kromě nehynoucí slávy by také získat obsílku od Lukačoviče s žalobou o ušlý zisk, atd.

gwh - středa 24. ledna 2007, 07:53 - web - #

„Hosting, ke kterému byla doména převedena (Goneo) když zjistil, co napáchal, tak hned doménu vrátil zpět.“ Památná věta. :))

Stejně se mi ten způsob převodu domény zdá dost podivný – mlčení znamená souhlas… Měli by s tím začít něco dělat.

elfineer - středa 24. ledna 2007, 08:43 - web - #

:) Tohle by snad mela byt vlastnost jen DENICu (jen mlceni souhlas).

Michal Valoušek - středa 24. ledna 2007, 08:57 - web - #

Se správou domén mám zkušenosti, tak se podělím. Nevím jak u .de domén, ale u nadnárodních (.com/.net/.or­g/.biz/.info/­.name) probíhá transfer domény takto:

  • u současného registrátora si vyžádáte Auth-Info kód, což je posloupnost 6–16 náhodných znaků
  • u nového registrátora podáte žádost o přesun, a současně s ní uvedete i zjištěný Auth-Info kód
  • nový registrátor zjistí aktuální adresu administrátora domény a odešle mu email s žádostí o potvrzení transferu. A tady může být zádrhel. Někteří registrátoři totiž formulují žádost tak, že pro souhlas k přesunu se musí kliknout na link v emailu. Jiní to ale dělají naopak – pokud do 5-ti dnů administrátor na link neklikne, je to bráno jako souhlas.
  • po odsouhlasení administrátorem se žádost předá původnímu registrátorovi, a čeká se na jeho reakci (což může trvat 1/4 nebo klidn2 i 12 dní, viz Jak dlouhou trvá potvrzení transferu nadnárodní domény?)
  • teprve potom je doména převedena

Obecně lze říct, že z pohledu správy domén bývají s přesuny největší problémy (původní registrátor sdělí zákazníkovi špatný kód, potvrzovací email vinou SPAM filtrů k administrátorovi nedorazí, apod).

Petr - středa 24. ledna 2007, 09:19 - web - #

[Sob] No nevim… registrace domény s uplně obecným slovem určitě není na žalobu :) A jistě by jim mnohem levněji vyšlo rychlé mimosoudní vyrovnání než několik let čekání na rozhodnutí soudu :D

TonyK - čtvrtek 25. ledna 2007, 02:10 - web - #

Předpokládám, že by Vám právníci Seznamu celkem svižně vysvětlili, že seznam.cz je zavedená obchodní značka a nikoli obecné slovo a i tu žalobu o náhradu škody bych považoval za zcela reálnou.

kakakaoo - pondělí 23. července, 04:55 - #

kate spade pandora outlet tiffany outlet kate spade yeezy boost pandora jewelry ralph lauren oakley sunglasses coach outlet michael kors outlet pandora outlet canada goose jackets oakley sunglasses nike shoes cheap nfl jerseys ultra boost coach factory outlet nike shox prada handbags coach outlet store moncler coats underarmour shoes moncler jackets kate spade bags coach outlet online vans store louis vuitton outlet store atlanta braves jerseys christian louboutin outlet canada goose outlet pandora charms sale clearance michael kors outlet clearance michael kors outlet clearance red bottoms supreme clothing nike shoes coach outlet online adidas shoes timberland boots ralph lauren outlet nike outlet coach outlet store fitflops adidas yeezy birkenstock sandals fendi handbags ugg boots red bottoms shoes swarovski outlet nike shoes coach factory outlet online coach factory outlet tory burch outlet online polo outlet store coach factory outlet online nike store coach factory outlet uggs canada nike cortez louis vuitton fred perry adidas outlet michael kors outlet canada adidas shoes nike outlet mont blanc hermes outlet coach outlet nike air max shoes pandora charms sale coach outlet store christian louboutin michael kors outlet ralph lauren uk pandora charms louis vuitton outlet online louis vuitton handbags ralph lauren outlet coach factory outlet houston astros jerseys nike outlet online nike outlet online coach outlet store online clearances michael kors outlet adidas yeezy boost canada goose outlet asics shoes moncler jackets mulberry bags michael kors handbags air max 2018 canada goose sale cheap jordans coach outlet moncler salvatore ferragamo ysl handbags nike shoes ralph lauren outlet kate spade outlet 180723yueqin

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz