Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


říj 07 31

Hulu: nedělal bych účet bez hostinského (akt.)

Datum a čas středa 31. října 2007, 22:18
Tagy hulu televize youtube webdesign
Komentáře 5 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 11616×
Popis Zajímavé, kolik lidí se raduje, jak budeme všichni koukat po internetu zadarmo na seriály - zní to pěkně, ale nedělal bych si iluze.

Logo Hulu V tomto týdnu se objevila zpráva o novém serveru Hulu, na kterém budou zadarmo ke shlédnutí seriály jako Simpsonovi a další pořady a seriály, které tu nejsou moc známé, ale v USA jsou velmi populární (30 rockčeský fanouškovský web, každou chvíli se kolem mě někdo baví o Heroes, The Office jsem tu propagoval na blogu sám, americká verze Jsi chytřejší než páťák a 24 má být na Hulu taky…).

Co mě zaujalo, že o této informaci referovaly dokonce i zadarmo noviny (24 hodin, Metro…) a zprávy na projektorech v metru. Asi si někdo v ČTK řekl, že YouTube teď letí, tak proč ne (jen můj odhad).

Hulu je jistě reakcí na to, že americká NBC přestala dávat pořady na iTunes a jde o ten slibovaný projekt, že radši nabídnou seriály s reklamami zdarma.

Teď proč jsem skeptický, že to pro nás (ČR) něco přinese:

  • Blokace podle země – už nyní nabízejí ABC, NBC i FOX kompletní díly seriálů ke shlédnutí po internetu na svém webu s reklamami a ne jen přes iTunes (viz můj starší článek). Blokace podle země ale funguje stoprocentně. Například když si zkusíte přehrát něco na webu ABC, objeví se vám nejprve reklama na Nissana a pak, že máte smůlu. NBC má toto dovedené k dokonalosti i například v iGooglu gadgetu ke Kanclu, který zahlásí, že z tohoto regionu ne… Reklamy budou stejně (minimálně ze začátku) mířené na americký trh a nemá smysl učit koukat cizí země po internetu na seriály, když z toho televizní společnost nic mít nebudou - a to ani přes vlastní web, ani přes Hulu.
  • Titulky – myslím, že většina diváků potřebuje titulky. Jak je nacpat do nejspíše flashového přehrávače – pochybuji…
  • FUP – ne, že bych chtěl tradičně svádět vinu na TO2, ale pohled běžného uživatele: Mou linkou může projít 30 GB dat měsíčně. Když budu koukat na seriál po internetu, bude mě otravovat reklama, titulky budu mít v notepadu v okně vedle a budu ručně posouvat, když se budu chtít k něčemu vrátit, tak to bude všechno pomalé a čekat na odezvu a znovu se stahovat a znovu FUP a nebudu to moct nikomu půjčit. A nebo si to stáhnu z torrentu jako AVI, nový seriál bude mít tolik lidí, že se nemusím bát, že by to šlo pomaleji než z Hulu, titulky si tam dám jaké chci, upravím si to pro mobilní přehrávač, kouknu na to na televizi v DVD/DivX přehrávači nebo i na chatě bez internetu.

Blokace podle země (The Office na iGoogle)

Ale jestli se Hulu povede, tak to bude samozřejmě fajn a další cesta, jak legálně koukat na „televizi“, ale vzhledem k aktuálnímu přístupu k NO-USA zemím bych moc nedoufal.

Update (14. 11. 2007)

Tak podle komentáře od Huňáryho a služby AOL Video, která přebírá obsah od zatím neveřejného Hulu, jsem měl pravdu (bohužel) - jsme špatný region :).

Jinak obejít to proxy serverem jde, ale neznám žádný proxy server, který by nezpůsoboval velké zpomalení u obyčejných webových stránek. Možná nějaká neveřejná VPN...

Hulu v ČR: ani omylem

pátek 31. října 2007, 22:18 - 11616× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: hulu televize youtube webdesign?>


Nepřehlédněte

jilm - čtvrtek 1. listopadu 2007, 08:53 - web - #

Titulky ve flashovém přehrávači mít lze, umí to Google Video i Zkouknito. Hulu se do toho ale jistě nepustí. :-)

Mrazík - čtvrtek 1. listopadu 2007, 10:43 - #

Blokace podle země není v žádném případě neřešitelný problém. Řeší to použití proxy serveru (http://cs.wi­kipedia.org/…Pro­xy_server) , kdy znemožníte zjistit cílovému serveru vaši reálnou IP.

Funguje to, odzkoušeno na CBS ;-)

Huňáry - neděle 4. listopadu 2007, 11:01 - web - #

hulu testovano… content for us only :)

liuchunkai - čtvrtek 18. ledna, 02:13 - #

pandora charms outlet

pandora charms outlet [url=http://www­.pandoracharmsof­ficial.us.com]pan­dora charms[/url] http://www.pan­doraoutletjewel­ry.us.com

liuchunkai - čtvrtek 18. ledna, 02:14 - #

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz