Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


říj 06 24

Google Co-op: vlastní vyhledávač

Datum a čas úterý 24. října 2006, 21:56
Tagy google webdesign
Komentáře 5 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 15276×
Popis Na první pohled zajímavá, ale ne moc užitečná funkce – připravit vyhledávač pro sebe (a známé) podle vašich oblíbených serverů, zájmů. Článek obsahuje i ukázkový vyhledávač.

Google Co-op logo

O co v kostce jde? Googlu řeknete, jaké servery se hodí zaměření vašeho vyhledávače a dostanete „vyhledávač na míru“. Jde buď o vyhledávací okénko pro server a nebo je hostováno u Googlu (teda hostováno :) – jedno políčko z databáze).

Přiznávám, že mi na první pohled služba až tak zajímavá nepřišla – nějaký oborový web, který by si zasloužil vyhledávání (třeba o ochraně přírody – tak příklad :)) nemám, ale napadlo mě hezké využití: naráz prohledávat věci, které by se hodily do školy. Například po zadání prolog bych dostal mimo normálních výsledků i vyvýšené stránky cvičících, přednášejícího (i když ty zrovna docela znám :)) a tak.

Registrace do Google Co-op

Bohužel, až tak dobře to nefunguje. Máte dvě volby – servery, které zvolíte, buď „vyzvednete“ a nebo se hledá jen na nich. Mám ale pocit, že to vyhledávání funguje nějak divně – tam, kde normální Google vrátí rozumný výsledek (třeba web učitele), dá tento Co-op Google nějakou nesmyslnou stránku z rozvrhu SISu.

Možná, že kdybych si s tím více hrál, tak by byly výsledky lepší, ale asi zůstanu u tradičního Googlu a v případě potřeby parametru site: :) Navíc defaultní design je takový horší a i když v menu máte možnosti úprav, tak asi tradičního Googlu nikdy nedocílíte.

Obdivuju Google, co všechno zvládá (např. poupravíte seznam serverů na prohledávání a v reálném čase se hned změní výsledky), ale možná by bylo fajn, kdyby se ještě trochu víc soustředil na to hlavní – úplně normální vyhledávání.

Ukázkový vyhledávač

Za reklamy na vyhledávači můžete dostávat peníze (Google AdSense) a můžete povolit jiným návštěvníkům jej upravovat (měnit prohledávané servery apod.)

Vaše zkušenosti? Napadá vás nějaké další využití Google Co-op?

středa 24. října 2006, 21:56 - 15276× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: google webdesign?>


Nepřehlédněte

kajinek32 - středa 25. října 2006, 08:42 - web - #

Mně nějak uniká význam této služby – to aby se odlehčilo „velkému“ vyhledávání? IMHO vyhledávání funguje ok, a člověk nikdy neví, kde všude bude hledat…

Štěpán Zikmund - středa 25. října 2006, 21:25 - #

Měl jsem dojem, že jde o službu, kterou půjde využít jako vyhledávání na vlastním webu…

V příkladu, který uvádíš, vrací google výsledky i z jiných serverů než z definovaných. Nevíš, kde je chyba?

elfineer - středa 25. října 2006, 21:42 - web - #

Jo, to jsou prave ty dve moznosti – uvedene servery jen vyzvednout ve vysledcich vyhledavani a nebo hledat jenom na nich.

Vyhledavani na vlastnim webu: na to myslim, ze jsou spis jine G. sluzby – ne, ze by to s Co-op neslo, ale ten je IMHO primarne na neco jineho.

Mark - čtvrtek 26. října 2006, 13:38 - #

Je to v podstatě jen takové vyšperkování toho co tu už máme velmi dlouho:

a sice: „hledaný řetězec site:www.natom­toserveru.cz

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz