Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


kvě 10 06

Facebook SMS API

Datum a čas čtvrtek 6. května 2010, 10:56
Tagy facebook o2 sms mobil webdesign
Komentáře 9 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 33888×
Popis Do své aplikace na Facebooku můžete snadno přijímat SMS i odpovídat na ně, omezení je však hodně (obsahuje funkční ukázku v aplikaci + jak implementovat).

Díky tomu, že O2 v dubnu spustilo ovládání (článek zde na blogu) Facebooku přes SMS, můžete snadno od uživatelů přijímat SMS. Uživatel napíše zprávu na stejné číslo jako by použil pro aktualizaci statusu či jiný příkaz Facebooku (tedy 9996209), pouze na začátek napíše klíčové slovo, které Facebooku řekne, že jde o zprávu do vaší aplikace. Facebook pak zprávu předá jako POST požadavek hlavní stránce. Aplikace pak může provést, co se po ní chce, sestavit text do SMSky a použitím jednoduché funkce odeslat odpověď. Podobně jako kdybyste používali pro svou aplikaci SMS bránu typu Mobilem.cz nebo třeba více profi řešení od operátora.

Samotné rozchození SMSek je na uživatele ale poměrně náročné.

  • Uživatel musí používat O2. Je samozřejmě možné, že službu budou podporovat i jiní operátoři, např. Vodafone ale na Twitteru psal, že o ni neuvažuje.
  • Uživatel musí mít vaši aplikaci přidanou ve svém profilu (tzn. nejdřív musí u počítače udělat něco, aby mu SMSky fungovaly).
  • A ještě musí mít tato aplikace samotná SMS povolení, kterou získá odkazem z aplikace.
  • Samozřejmě také musí mít funkční samotný SMS Facebook, k tomu už ho ale naláká odkaz z aplikace.

Facebook SMS API

Jak začít používat?

Takovouhle hračku jsem si samozřejmě musel vyzkoušet a opět se na to hodil můj TV program, resp. jeho Facebook aplikace – pokud si tedy chcete vyzkoušet, jste vítání.

Co tedy musí udělat uživatel?

  • Nejprve musí používat FB aplikaci, tedy autorizovat ji jako každou jinou.
  • V aplikaci musí návštivit sekci „Do mobilu“ a zde kliknout na odkaz. Pokud nemá nastavený Facebook SMS, objeví se formulář pro zadání telefonního čísla.

Facebook SMS API

Nyní stačí napsat SMSku ve formátu VTELEVIZI (něco) na 9996209. (něco) je text, který se aplikace pokusí vyhledat v TV programu a odpoví mu datem, časem, kanálem a jménem pořadu. Také může poslat SMSku VTELEVIZI MOJE a přijdou mu v odpovědi 3 nejbližší pořady z jeho osobního programu.

To je zatím vše, vím, že by program mohl být mnohem chytřejší (například by bylo možné odpovědět na hledání slovem „PRIDEJ“ a pořad by se přidal do osobního programu), ale neočekávám, že by byl o tuto funkci velký zájem – viz požadavky na uživatele, tohle je spíš jen takový test. Pokud ale uvidím, že to víc lidí vážně používá, není problém.

Omezení

Využívání těchto SMS obsahuje ale řadu omezení – jejich podrobný popis najdete na Facebook Developers. Nejvýraznější je, že sami od sebe můžete poslat uživateli jen jednu SMS denně (chápu-li popis dobře, tak máte limit tolika MT SMS (MT = Mobile Terminated – na mobil), kolik uživatelů s povolenými SMS vaše aplikace má). Sice když jsem si udělal testovací stránku, která na můj mobil poslala SMS a obnovoval ji, chodily další a další zprávy, tento limit tu však je a proto by nemělo smysl nějak dlouze programovat třeba SMS připomenutí před začátky pořadů, když by to od začátku porušovalo pravidla.

Toto omezení ale dává smysl, protože by operátorům nejspíš hodně vadilo, kdyby mohl každý aplikacemi obcházet standardní SMS brány a měl tak „kvalitní spojení“ zdarma (oproti třeba přesměrování na mobilní e-maily, které mají místy i desítky minut zpoždění). Taky by se vašich SMS měl týkat časový limit – tedy máte-li (jako například já) nastaveno, že vám SMS nechodí v noci (stejně přišla).

Na SMSky od uživatelů (MO = Mobile Originated) ale můžete odpovídat bez omezení (počtu i času) a to je právě to, na co se toto SMS API hodí. Také se ve své aplikaci nikdy nedozvíte telefonní číslo, vždy jen standardní Facebook ID, se kterým pracujete ve své aplikaci dosud.

Implementace do aplikace

Samotná implementace do aplikace je snadná (pokud jste na začátku pochopili jiné věci, jako jak používat FBML, kde vzít ID uživatele atd., tak tohle je jednoduché).

Nejprve musíte v aplikaci Developer povolit SMS.

Facebook SMS API

Pak musíte uživateli vnutit, aby nějakým způsobem povolil příjem SMS zrovna vaší aplikace. Nejjednodušší je vložit do aplikace odkaz a v něm si vyžádat povolení na SMS (Klik­něte pro povolení SMS.). Další možností je, že uživatel si otevře na mobilu adresu http://m.face­book.com/autho­rize.php?api_key­=(váš API klíč)&v=1.0&ex­t_perm=sms. To je ale dle mého názoru nesmysl, protože A) tu adresu byste potřebovali na mobil nějak dopravit (ideálně SMSkou, ale ještě nemáte SMS práva), B) když někdo má internet v mobilu, tak je asi lepší ovládat vaší aplikaci přes WAP (resp. mXHTML, ale rozumíme si) než přes SMS. Navíc se tím vystavujete riziku, že stránku neotevře, protože nemá nastavené GPRS (toho bych se dneska nebál) nebo nechce platit (tahle drobnost by ho mohla stát 20 Kč při účtování GPRS podle času)… Prostě to nemá smysl, doporučuju odkaz do aplikace.

Pokud vám uživatel tohle povolení nedá (resp. mu dostatečně nevysvětlíte, že ho má dát), tak pošle-li SMS s klíčovým slovem, objeví se mu to jako nový status. (Je pravda, že kdyby takové omezení nebylo, tak by asi bylo možné odchytávat statusy se slovy jako „byl“, „viděl“, „šel“ (spíš tedy v angličtině) a uživatelé by se hodně divili, kam mizí statusy.)

Důležitou věcí je právě klíčové slovo. Klíčovým slovem je adresa vaši aplikace za apps.facebook.com (Canvas URL). Zde mi trvalo docela dlouho zjistit, kde se děje chyba (a všechny pokusy chodily jako status a ty zas jiným lidem na mobily). Nakonec jsem jen zjistil, že FB nějak špatně bere podtržítko v adrese, takže původní apps.facebook­.com/tv_program jsem změnil na apps.facebook­.com/vtelevizi. Tato změna je jednoduchá a uživatele se nijak nedotkne. Jen kdybyste dělali takovouto změnu kvůli klíčovému slovu, tak doporučuji založit novou aplikaci, tu dát na starou adresu a do ní dat odkaz na novou aplikaci.

Facebook SMS API

A teď už konečně odesílání a příjem.

SMS uživateli odešlete pomocí funkce sms.send, kde v parametrech uvedete Facebook ID a text zprávy. Také existuje funkce sms.canSend, která by vám měla říct, jestli má uživatel povolené SMS atd. Červený text „For up to date reference documentation…“ na wiki ještě o víkendu, kdy jsem si se SMS hrál, nebyl, takže je možné, že se v API budou dít změny spolu s novým GRAPH API.

Ááále… aby to nebylo tak jednoduché, tak u „té tradiční PHP knihovny“ (které nyní Facebook na Wiki říká older PHP client) mi nešly SMS funkce – pomohl tento tip z fóra (přidání několika řádků do souboru facebookapi_php5_res­tlib.php).

Příjem SMSky je ještě jednodušší – Facebook vám SMS předá jako POST požadavek na hlavní stránku aplikace (to bohužel změnit nejde). To, že jde o SMS, poznáte podle 1ky v proměnné $_POST[‚fb_sig_sm­s‘]. V $_POST[‚fb_sig_u­ser‘] je ID uživatele, který SMS poslal a v $_POST[‚fb_sig_mes­sage‘] samotný text zprávy (už bez vašeho klíčového slova). V $_POST[‚fb_sig_sm­s_sid‘] ještě naleznete nějaké ID SESSION, které souvisí s tím, že SMSka na mobil přijde od čísla 9996209(+ 3 čísla přípony). Pokud tedy na mobilu uživatel zvolí odpovědět, Facebook pozná, na co odpovídá a není už pak nutné psát klíčového slovo. Toto není specialita jen SMS API aplikací, FB toto standardně používá u normálních SMS (podle čísla pozná, jestli funkcí Odpovědět v mobilu reagujete na jaký status, zprávu…).

Facebook SMS API

Bezpečnost

Nejsem si úplně jistý, jestli opravdu nijak nelze vaší aplikaci podvrhnout SMS, která nebyla SMS, ale každý může díky API vedět, jak má vypadat POST požadavek. Zkoušel jsem jen velmi primitivní stránku, kde byly nastaveny inputy se stejnými jmény na hodnoty, které by vygenerovala SMS, a to mi neprošlo, takže to asi bude někde ošetřeno.

To je vše, jsem zvědavý, jestli to někdo bude používat (alespoň vyzkouší) a jestli vůbec někdo pravidelně. Ale to API jsem si vyzkoušet musel :) (a jsem zas o kousek chytřejší!)

neděle 6. května 2010, 10:56 - 33888× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: facebook o2 sms mobil webdesign?>


Nepřehlédněte

kada - pátek 22. dubna 2011, 17:21 - #

z facebooku mne chodej sms kdy za každým písmenem je @

elfineer - pátek 22. dubna 2011, 19:30 - web - #

Jj, Facebook to má teď rozbité, psal jsem to O2 do toho formuláře na fan stránce a prý o tom vědí a je to věc FB.

kakakaoo - pondělí 23. července 2018, 04:55 - #

kate spade pandora outlet tiffany outlet kate spade yeezy boost pandora jewelry ralph lauren oakley sunglasses coach outlet michael kors outlet pandora outlet canada goose jackets oakley sunglasses nike shoes cheap nfl jerseys ultra boost coach factory outlet nike shox prada handbags coach outlet store moncler coats underarmour shoes moncler jackets kate spade bags coach outlet online vans store louis vuitton outlet store atlanta braves jerseys christian louboutin outlet canada goose outlet pandora charms sale clearance michael kors outlet clearance michael kors outlet clearance red bottoms supreme clothing nike shoes coach outlet online adidas shoes timberland boots ralph lauren outlet nike outlet coach outlet store fitflops adidas yeezy birkenstock sandals fendi handbags ugg boots red bottoms shoes swarovski outlet nike shoes coach factory outlet online coach factory outlet tory burch outlet online polo outlet store coach factory outlet online nike store coach factory outlet uggs canada nike cortez louis vuitton fred perry adidas outlet michael kors outlet canada adidas shoes nike outlet mont blanc hermes outlet coach outlet nike air max shoes pandora charms sale coach outlet store christian louboutin michael kors outlet ralph lauren uk pandora charms louis vuitton outlet online louis vuitton handbags ralph lauren outlet coach factory outlet houston astros jerseys nike outlet online nike outlet online coach outlet store online clearances michael kors outlet adidas yeezy boost canada goose outlet asics shoes moncler jackets mulberry bags michael kors handbags air max 2018 canada goose sale cheap jordans coach outlet moncler salvatore ferragamo ysl handbags nike shoes ralph lauren outlet kate spade outlet 180723yueqin

zzyytt - pondělí 5. listopadu 2018, 07:02 - #

golden goose sneakers

chrome hearts

hermes birkin

yeezy wave runner 700

coach factory outlet

canada goose

hermes belts

crazy explosive

golden goose sale

longchamp bags

michael kors outlet online

timberland shoes

nike lebron 15

golden goose slide

yeezy 500

kobe 11

asics gel kayano

lebron james shoes

longchamp bags

adidas nmd

nike air max shoes

james harden shoes

nike epic react flyknit

michael kors

vans store

nike shoes

kobe 11

adidas tubular x

curry 4

adidas nmd r1

coach outlet

nike cortez

louboutin shoes

adidas superstar

moncler

huarache shoes

puma fenty

moncler outlet

nmd

jordan 13

jordan 11

adidas shoes

yeezy sneakers

kd 11

yeezy boost 350

fitflops sale clearance

red bottom shoes for women

nike roshe

kobe 9

nike huarache

nike air vapormax

retro jordans

yeezy shoes

hermes belts

air jordan

nike air max 2019

hermes birkin bag

birkin bag

goyard outlet

valentino

ultra boost 3.0

fila outlet

jordan retro 13

jordan retro

converse shoes

balenciaga sneakers

cheap mlb jerseys

nike air max

mbt shoes online

adidas gazelle sale

kobe byrant shoes

nike sneakers

reebok outlet

curry 5

adidas stan smith women

longchamp handbags

hermes handbags

golden goose

michael kors factory outlet

lebron 16

hermes belt

jordan shoes

valentino shoes

nike air force

nike lebron 16

kevin durant shoes

adidas eqt

michael kors outlet

curry 5

golden goose sneakers

adidas shoes online

yeezy boost 350 v2

kyrie 4

jordan shoes

chrome hearts online

asics shoes

adidas yeezy

hogan outlet online

golden goose

nike jordans

golden goose mid star

nhl jerseys

golden goose

longchamp

hermes belt

nike react

goyard online

hermes handbags

balenciaga speed

rolex replica watches

nike react flyknit

paul george shoes

nike hyperdunk

converse outlet

outlet golden goose

adidas tubular

air max

pandora bracelet

vapormax

christian louboutin shoes

adidas eqt support adv

timberland outlet

adidas stan smith

ferragamo belt

michael kors outlet

stephen curry shoes

adidas shoes for women

coach outlet handbags

asics shoes

asics sneakers

caterpillar shoes

nike flyknit trainer

air jordan shoes

fila disruptor 2

adidas iniki runner

michael kors

jordan retro

nike epic react flyknit

goyard handbags

hyperdunks

golden goose shoes

lacoste outlet

nike react

lebron shoes

bape hoodie

lacoste online shop

nike air force 1 high

longchamp handbags

chrome hearts store

air max 2018

mlb jerseys

goyard handbags

jordan shoes

golden goose

fila

rolex replica

yeezy boost 350

longchamp

coach outlet

golden goose sneakers

yeezy boost

michael kors outlet online

kobe 9

yeezy shoes

vans shoes

balenciaga

michael kors outlet

kd shoes

cheap jordans

hermes birkin

jordan 12

lebron 14

kayno

off white jordan 1

cheap jordan shoes

air max

golden goose superstar

cheap nfl jerseys china

authentic jordans

vans shoes

fake rolex

michael kors outlet

nike shox outlet

calvin klein underwear

nike roshe one

off white shoes

adidas outlet

air jordans

adidas yeezy

hogan outlet

russell westbrook shoes

replica rolex

yeezy boost 350

ferragamo sale

goyard handbags

michael kors sale

kobe shoes

yeezy boost

hermes

off white hoodie

lacoste polo

adidas stan smith men

curry shoes

goyard wallet

yeezy boost

michael kors factory outlet

michael kors handbags

lacoste polo shirts

coach outlet store

rolex replica

off white hoodie

adidas yeezy

kd shoes

off-white

michael kors handbags

coach outlet online

mbt shoes sale

adidas tubular

balenciaga sneakers

yeezy boost 350 v2

lebron 16 shoes

yeezy

yeezy shoes

michael kors outlet

adidas nmd

nike air max 2018

adidas pure boost

fila shoes

nmd

chrome hearts outlet

nike flyknit

adidas iniki

lacoste polo

louboutin shoes

adidas nmd

yeezys

yeezy shoes

off white clothing

goyard tote

yeezy 500 blush

air jordan 12

adidas stan smith

nike basketball shoes

gucci belts

michael kors outlet

nike air max

lacoste polo shirts

adidas shoes for men

nike air max 2017

coach bags sale

yeezy

longchamp handbags

gucci belt

yeezy

kd 11 shoes

jordan 4

jordan shoes

michael kors outlet online

kate spade handbags

air max 270

yeezys

adidas yeezy boost

tory burch outlet

calvin klein outlet

kobe shoes

pandora charms

tory burch handbags

nmd r1

yeezy

kate spade outlet

lebron shoes

lebron 16

cheap nfl jerseys

kobe basketball shoes

yeezy shoes

adidas stan smith uk

yeezy 500

fenty puma

bape hoodie

moncler sale

nike polo

kobe byrant shoes

custom baseball jerseys

lebron 15

coach factory outlet

jordan shoes

nike air force 1

hermes belt

adidas superstar shoes

yeezy boost 350 v2

moncler jackets

off white

ultra boost

hermes handbags tote bag

links of london

balenciaga shoes

fila shoes

jordans

adidas ultra boost 3.0

air jordan 11

nike cortez women

goyard handbags

balenciaga triple s

chrome hearts

balenciaga speed

michael kors outlet

lebron 16

adidas flux

michael kors handbags sale

michael kors purses

coach outlet stores

pureboost

yeezys

fitflops sale

golden goose

yeezy boost 350

chrome hearts outlet

nike huarache

nba jerseys

links of london sale

goyard bags

bape clothing

nike shox for women

michael kors

red bottom shoes

huarache shoes

goyard

yeezy boost 350 v2

longchamp

links of london

coach outlet store

air max

birkin bag

hermes outlet online

adidas store

nike shox

vans outlet

jimmy choo shoes

nike air force 1 low

yeezy shoes

ralph lauren uk

hermes bag

longchamps

air max 90

pg 1

moncler

moncler

polo ralph lauren

fila

cheap jordans

nike air max

kyrie 3

jordan retro

cheap nba jerseys

golden goose starter

yeezy

golden goose francy

kd 11

jordan 1 off white

yeezy boost 350 v2

air jordan 6

michael kors handbags

kevin durant shoes

kyrie irving shoes

cheap basketball shoes

lebron james shoes

golden goose sneakers

kd 10

lebron 13

harden shoes

hermes handbags

fila shoes

moncler jackets

pure boost

iniki

michael kors outlet handbags

michael kors outlet store

cheap jordans

yeezy boost 350 v2

curry 4

golden goose

yeezy boost 350

fila online shop

air max 2019

nfl jerseys

hermes birkin

supreme hoodie

off-white

lacoste polo

mbt shoes

adidas yeezy

cheap nhl jerseys

adidas ultra boost

tory burch

adidas yeezy boost

ysl handbags

michael kors outlet online

ferragamo belt

jordan 6

irving shoes

adidas yeezy

yeezy boost 350

jordans

off white jordan 1

air max 2017

fila disruptor

goyard bag sale

coach outlet

off white nike

balenciaga shoes

kobe sneakers

zx flux

adidas gazelle

supreme clothing

foamposites

caterpillar boots

canada goose jacket

nike outlet

goyard

coach outlet store

nike air max 90

salvatore ferragamo belt

golden goose outlet

yeezy boost

huaraches

adidas ultra boost

off white jordan 1

jimmy choo

yeezy

cheapjordans

yeezy 700

dongdong8 - čtvrtek 8. listopadu 2018, 07:33 - web - #

tiffany jewelry

kate spade purse

north face outlet

air jordan

cartier jewelry

kd 8

ray ban sunglasses

nike huarache

coach factory outlet

ugg boots

kd 10

uggs outlet

hermes belt

cheap nfl jerseys

ugg boots

red bottoms

dior handbags

michael kors bags

ysl handbags

rolex watches

dolce & gabbana

moncler outlet

ugg outlet

yeezy 500

nike sb

puma outlet

tory burch outlet

canada goose outlet

polo ralph lauren

mishka clothing

jordan retro

harden vol 1

cheap replica watches

reebok shoes

nike free run

adidas yeezy

new balance sandals

hundreds clothing

ugg boots

nike air force

christian louboutin

suicoke

supra shoes

salvatore ferragamo shoes

nike factory

vans outlet

michael kors handbags

ugg boots

prada handbags

nobis jackets

nike blazer

air jordan

michael kors outlet clearance

nfl jerseys

ugg boots

scarpe mbt

oakley sunglasses wholesale

hermes bags

nike running shoes

ugg australia

tory burch

air jordan

baby uggs

fingerlings monkey

adidas slides

puma fenty

sophia webster shoes

bcbg dresses

oakley canada

rayban

michael kors outlet

air max

moose knuckles jackets

canada goose outlet

adidas outlet

canada goose outlet

new balance shoes

links of london

philipp plein outlet

jordans

pandora jewelry

ugg outlet

cristiano ronaldo jersey

linda farrow sunglasses

ugg sale

canada goose jackets

north face outlet

coach outlet

ralph lauren polo shirts

saucony running shoes

birkenstock sandals

ysl sunglasses

ugg outlet

polo ralph lauren

nike factory

true religion jeans

ugg outlet

201811.8wengdon­gdong

xukaimin - středa 14. listopadu 2018, 09:07 - #

xukaimin - středa 14. listopadu 2018, 09:08 - #

nike outlet

fossil handbags

germany world cup jersey

nike pas cher

air max 2018

jordan 8

giuseppe zanotti outlet

nike free

kristaps porzingis jersey

bcbg max azria

prada outlet

tory burch

flip flops

adidas trainers uk

bulgari jewelry

adidas superstar

canada goose jackets

michael jordan

nike air

michael kors outlet

air max

jordan

nike air max

replica watches

coach outlet

lebron 11

nike free run

clarks shoes

jordan 32

hermes bags

converse

ray ban

spain world cup jersey

ralph lauren outlet

ugg outlet

guess factory

bally shoes

prada sunglasses

chloe handbags

gentle monster sunglasses

softball bats

nike air zoom pegasus

bottega veneta

balmain jeans

polo ralph lauren

furla handbags

nike air max 95

lebron shoes

true religion outlet

antonio brown jersey

aaron rodgers jersey

mac makeup

cheap jerseys

burberry handbags

ray ban sunglasses

vans scarpe

jordan 10

pandora charms

nike air max

freshjive clothing

alexander mcqueen handbags

designer sunglasses

yeezy shoes

louboutin outlet

cartier sunglasses

dolce & gabbana

converse

basketball shoes

calvin klein outlet

converse shoes

ferragamo

chaussure nike

jordan 2

cheap jordans

links of london uk

nike huarache

versace handbags

ferragamo shoes

jimmy choo

jordan 13

chanel handbags

christian louboutin shoes

dansko outlet

seahawks jerseys

uggs outlet

curry 2

sac vanessa bruno

kate spade

swarovski gioielli

longchamp handbags

diesel jeans

ray ban sunglasses

basket store

mizuno running shoes

hollister

dolce & gabbana

tommy hilfiger pas cher

guess canada

fitflops

nike outlet store

2018.11.14×ukaimin

zzyytt - středa 5. prosince 2018, 05:18 - #

adidas yeezy

jordan retro 6

nike epic react

off white clothing

off white jordan 1

fila

mbt shoes online

cheap jordans

yeezy boost 350

kyrie irving shoes

adidas iniki

golden goose sneakers

converse outlet

lebron 15 shoes

goyard

fila disruptor

chrome hearts online

reebok shoes

michael kors uk

golden goose

cheap jordans

adidas nmd

hermes belt

fila shoes

kd shoes

michael kors handbags

nike flyknit

nike basketball shoes

lacoste

adidas ultra boost

longchamp bags

goyard wallet

michael kors outlet

hermes birkin

yeezy boost 500

coach factory outlet

curry 4

lebron shoes

moncler jackets

stephen curry 5

adidas nmd runner

yeezys

lebron 10

coach outlet online

michael jordan shoes

nike air max 2019

michael kors outlet

louboutin shoes

asics running shoes

nike air max

balenciaga

yeezy shoes

canada goose UK

yeezys

air jordan

yeezy boost 350

michael kors outlet

kobe basketball shoes

vapormax

yeezy boost

yeezy

longchamp handbags

jordans

longchamp bags

hermes handbags for sale

michael kors outlet

lacoste online shop

valentino shoes

longchamp

adidas outlet

nmd

golden goose

michael kors outlet

nike react

birkin bag

mlb jerseys

cheap jordans

pandora jewelry

nike sneakers for women

air jordans

red bottom shoes

yeezy boost

kobe sneakers

nike lebron 16

hermes belts for men

coach outlet sale

yeezy boost 350 v2

nike jordans

michael kors handbags

balenciaga shoes

chrome hearts

nike air huarache

chrome hearts online

jimmy choo shoes

jordan 4

nike flyknit racer

michael kors purses

longchamp

off white

reebok outlet

vans outlet

tory burch shoes

yeezy boost 350

adidas yeezy

hermes handbags bag

bape hoodie

links of london outlet store

polo ralph lauren

supreme hoodie

jordan 11 retro

kevin durant shoes

yeezy boost

iniki

jordan shoes

nike epic react

hogan outlet online

kobe shoes

air max 90

cheap mlb jerseys

lacoste polo

yeezy

lacoste polo

zx flux

adidas ultra boost

air yeezy

adidas stan smith sneakers

golden goose outlet

yeezy boost 350

nike roshe run

off white

goyard bags

birkin bag

jordan retro 12

gucci belt

lebron 15

adidas stan smith

yeezy shoes

adidas yeezy boost

moncler jackets

nike shox

michael kors outlet online

yeezy boost 350

off white clothing

offwhite

birkin bag

nike max

links of london

air max 2019

kd 11

jordan 6

curry 5

adidas pure boost

ultra boost

kyrie 3

adidas ultra

off white shoes

ferragamo belts

goyard handbags

hermes handbags

calvin klein outlet

calvin klein outlet online

yeezy 500

adidas eqt

michael kors outlet store

balenciaga sneakers

nike sneakers

golden goose sneakers

curry 4

nike roshe

fitflops sale clearance

adidas shoes

pure boost

curry 5

adidas tubular

hermes belt

lebron 16 shoes

ferragamo belt

bape hoodie

russell westbrook shoes

christian louboutin

michael kors outlet

yeezy boost

adidas tubular

yeezy boost

nike shox for men

golden goose

fila

nhl jerseys

lacoste polo

coach outlet sale

tory burch outlet

coach factory outlet

hermes belt

chrome hearts online

kyrie 4

ralph lauren uk

nike cortez men

hogan outlet

fila shoes

kd shoes

fila

birkin bag

cheap nfl jerseys

harden shoes

goyard bag

yeezy boost 350

yeezy boost 350

replica rolex

adidas superstar

air force 1

kd shoes

rolex replica

yeezy boost 350 v2

jordan 12

balenciaga shoes

michael kors handbags

ysl

yeezy boost

nike polo shirts

michael kors handbags

adidas yeezy

kobe 11

goyard handbags

timberland outlet

canada goose

balenciaga

adidas gazelle

mbt shoes

jordans

lacoste outlet

golden goose outlet

longchamp outlet

moncler jacket

jordan retro

100% real jordans for cheap

air jordan

michael kors factory outlet

michael kors

lacoste polo shirts

kd 11

hermes online shop

balenciaga

nike air max 270

chrome hearts

adidas nmd

nike air max

fake rolex

lacoste outlet

nike air max

nike huarache

cheap nba jerseys

kobe shoes

hermes bags

off white

adidas tubular shadow

yeezy shoes

moncler outlet

ralph lauren uk

nba jerseys

golden goose outlet

yeezy boost 700

nike shoes

louboutin shoes uk

caterpillar boots

nike air max 90

coach outlet

fila sneakers

lebron 16

adidas shoes online

lebron 16

golden goose

red bottom heels

yeezy boost 350

yeezy boost 350 v2

michael kors handbags

yeezy boost 350 v2

fitflops

retro jordans

kobe byrant shoes

jordan shoes

gucci belts

air jordan 13

air max 270

off white nike

westbrook shoes

adidas tubular

adidas ultra boost uncaged

michael kors

goyard bags

nike react

yeezy shoes

nike hyperdunk

coach outlet

golden goose sneakers

curry 4 shoes

goyard bag

nike air max 2017

adidas zx flux

nike huarache

balenciaga triple s

michael kors handbags outlet

coach handbags

adidas eqt support

hermes outlet online

nike air max

nfl store

yeezy

air max

yeezy 700

jordans

asics shoes

adidas nmd

ferragamo belts

kobe 9

coach outlet

kobe 11

jordan shoes

supreme clothing

longchamp outlet

adidas shoes outlet

james harden shoes

pandora bracelet

nike sneakers for men

nmd

lebron james shoes

off white x jordan 1

off white shoes

balenciaga shoes

michael kors outlet online

kd 11 shoes

off white hoodie

supreme hoodie

lebron 16 shoes

goyard st louis tot

tory burch sandals

basketball shoes

golden goose

goyard handbags

kyrie 4 shoes

yeezy boost

fake rolex

stephen curry 5

longchamp bags

nike foamposite

golden goose

kate spade handbags

jordan sneakers

off white hoodie

michael kors outlet

nike air force 1

yeezy boost 350 v2

cat boots

adidas outlet online

yeezy shoes

jordan 11

nfl jerseys

adidas crazy explosive

michael kors outlet online

adidas yeezy

golden goose outlet

fake rolex watches

adidas stan smith shoes

michael kors handbags

baseball jerseys

Kanye West shoes

jordan shoes

jordan 13

cheap jordans

vapor max

michael kors outlet

kyrie shoes

yeezy boost 350 v2

fila shoes

golden goose sneakers

yeezy 500

red bottoms

adidas stan smith

vans shoes

hermes handbags

golden goose outlet

retro jordans

longchamp handbags

adidas nmd r1

valentino

goyard

air jordan 4

mbt shoes outlet

converse outlet store

tory burch

paul george shoes

crazy explosive

timberland boots

nike air max 2018

adidas superstars

kd 10

longchamp handbags

nike cortez

kobe 9

coach outlet online

nike kd 11

coach outlet

kobe shoes

nike air force

yeezy shoes

ysl handbags

fila

ferragamo belt

fila shoes

air max 2018

michael kors outlet online

jordan shoes

off white clothing

http://www.ko­beshoes.uk

yeezy boost 350

nike polo

lebron 16

longchamp

lebron shoes

lebron 11

yeezy shoes

cheap nba jerseys

chrome hearts

kakakaoo - středa 20. března 2019, 04:31 - #

cheap michael kors bags

balenciaga sneakers

mcm outlet

air force 1

birkenstock outlet

coach outlet store

futbol baratas

louboutin outlet

nike factory outlet

kendra scott rings

colts jersey

valentino shoes

ralph lauren polo shirt

polo ralph lauren

dolce and gabbana outlet

polo ralph lauren outlet

nike air force 1

nike air max plus

prada outlet

coach outlet store online

kate spade

toms

hermes handbags

fitflops

ferragamo outlet store

canada goose jackets

gucci handbags

coach outlet

philadelphia phillies jerseys

fitflops sale clearance

christian louboutin

coach outlet

chelsea jerseys

ugg outlet

canada goose jackets

moncler outlet

kansas city royals jerseys

coach outlet

pandora jewelry outlet

nike air max 97

pandora charms

fitflops outlet

coach outlet

adidas yeezy

birkenstock

ugg boots

puma

persol sunglasses

coach outlet

christian louboutin

true religion jeans outlet

coach factorty outlet

kate spade outlet

polo ralph lauren

yeti cup

air huarache uk

kate spade outlet

pittsburgh steelers jerseys

polo ralph lauren outlet

true religion

air jordan shoes

coach handbags

pandora charms

polo ralph lauren

air jordan 14

coach factory outlet

nike air max 2017

nike air max 2017

coach outlet

cheap jordan shoes

replica watches

jacksonville jaguars jerseys

canada goose jackets

coach outlet store online clearances

birkenstock outlet

yeezy boost

coach outlet

maui jim sunglasses

mcm outlet

nmd adidas

ugg boots

kappa clothing

arizona cardinals jersey

los angeles dodgers jerseys

pandora outlet

air jordan

minnesota twins jerseys

canada goose outlet

ferragamo shoes

coach outlet

yeezy boost

pandora charms sale clearance

coach outlet

coach outlet

kate spade

mbt shoes

swarovski crystals

curry 5

foamposite shoes

qqq

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz