Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


dub 11 18

Děláte Facebookem ostudu zaměstnavateli?

Datum a čas pondělí 18. dubna 2011, 09:43
Tagy facebook social
Komentáře 4 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 15154×
Popis Při správném pohledu se na zpravodajském serveru vyjadřujete za firmu.

Tuto novou vlastnost Facebook Social Pluginu na komentáře zmiňoval minulý týden na Twitteru @karelk a vlastně vypadá skoro nenápadně – k vašemu jménu a fotce ukáže ještě nějakou zajímavost – kolik je vám let, jaké máte společné kamarády (s tím, kdo si zrovna komentáře pročítá) a moje nejoblíbenější – kde pracujete a co tam děláte.

Z toho určítě musí být nadšeni všichni social media lidi ve firmách – není nad to, když se jméno vaší firmy objeví jako zaměstnání komentujícího, který pronesl moc chytrý názor a použil k tomu slovník Kateřiny Kočí.

Komentáře přes Facebook
Komentáře přes Facebook
Komentáře přes Facebook

Pro příklady není nutné chodit daleko – na ČT24.cz, které je už dlouho sbírkou spousty komentářů a palců, se při kliknutí na mnoho komentujících dozvíte i co měli k obědu (veřejné profily). Teď už ale není nutné na nic klikat, nějakou tu zajímavost se dozvíte rovnou.

Doporučuji si probrat tato nastavení a například schovat zaměstnání a klidně i další údaje (minimálně na úroveň kamarádi kamarádů) – jde to v nastavení soukromí, základní informacích (první volba). A pak si vyzkoušet, co se u vás ukazuje v anonymním režimu (bez přihlášení na Facebook).

Nastavení soukromí na Facebooku

Stejně vám ale u jména zůstane třeba síť (ve kterých je typicky zaměstnání nebo VŠ – třeba já bych teď dělal ostudu jménem UK).

Komentář si můžete vyzkoušet na testovací stránce tu na blogu (tip: vypněte „Post to Facebook“).

Já osobně se těmto komentářům vyhýbám radši úplně. Je až s podivem, že u takto zásadních funkcí nemá Facebook blog v každé zemi, kde by na takovou změnu informoval – ne jen, když Američanům dojde trpělivost u funkce typu instantní přihlášení.

středa 18. dubna 2011, 09:43 - 15154× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: facebook social?>


Nepřehlédněte

Tomáš Hejda - pondělí 18. dubna 2011, 20:19 - web - #

Tak já mám asi extrémně zabezpečenej profil, páč post se mi po odhlášení nebo po přihlášení se jako jiný uživatel vůbec nezobrazuje. Zřejmě za to může nastavení „Posts by me → friends only“. Bohužel nemůžu ověřit, jestli se zobrazuje člověku, kterýho mám v kontaktech, protože mi momentálně nefunguje potvrzování frendů.

Tomáš Hejda - pondělí 18. dubna 2011, 20:59 - web - #

Tak už jsem si to ověřil a je to tak, jak jsem si myslel: moje posty se zobrazují jen přátelům.

amnaseo - čtvrtek 27. února, 07:53 - #

If so, then there is no need to worry anymore because in this article we will explain how to opt for a dissertation service that will guarantee your degree. techeglobal.com

amna seo - čtvrtek 26. března, 12:32 - #

There are many other alternatives to hotels that equally provide the same comfort, and service, https://alter­nativestips.com/…ar­tooncrazy/

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz