Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


kvě 08 22

Co se mi na tn.cz LÍBÍ?

Datum a čas čtvrtek 22. května 2008, 22:31
Tagy webdesign televize
Komentáře 8 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 9347×
Popis Všimli jste si, že ten web má i světlá místa, jen to všechno zabijí... no obsah?

TN.cz

O tn.cz už bylo napsáno hodně článků, takže řešit obsah samotných zpráv by byla škoda práce. Jen bych si rýpnul, že pokud na hlavní stránce zpravodajského portálu televize není zpráva Masturbace: jde to i bez ruky! to nejvíc do očí bijící, tak je to zvláštní.

Ale…

Název a propagace

Název se opravdu povedl. Tn.cz je dobrá zkratka, logická (Televizní Noviny) a dobře to zní :). Stejně tak propagace ve televizních zprávách v grafice je dobrá (ikonky v rozích obrazovky). Jen by ti moderátoři mohli mlčet, protože zpráv na Nově jsem slyšel za poslední týden dohromady asi deset minut a o té-en-cé-zet tam byla zmínka až nepříjemně často.

Videa řešena flashem

Díky tomu, že jsou videa na stránkách řešeny flashem, tak se začnou přehrávat do vteřiny po kliknutí na něj. U webů používajících WMV je to vždycky déle, alespoň tak pět vteřin u mě. Drobnosti, ale při používaní se podobné drobnosti projevují hodně.

90 vteřinový přehled zpráv

Říkal jsem si už dřív, že něco takového by mohla zavést ČT24 – mít na webu hned na hlavní stránce poslední zprávy, které jsou vždy aktuální, když je vysílá dvakrát za hodinu (pravděpodobně by se to muselo nějak zautomatizovat :)). Nova to vyřešila taky dobře – na hlavní stránce kliknete a moderátorka na vás rychle vysype několikrát denně aktualizované video a to vše má limit minutu a půl. Akorát zase ten obsah… řekl bych, že se dneska stalo i něco důležitějšího, než že nějaká paní vypadla z okna, protože chodila ve spaní (tak nějak).

90 vteřinové zprávy na tn.cz

Reklama

Reklamy se objevují před samotným videem docela často a jsou nepřeskočitelné. Což z pohledu uživatele není moc příjemné, ale asi je to zajímavé pro inzerenty a možná tím Nova ukáže směr, jak by si na sebe mohl vydělat archiv seriálů apod. Stejně tak prvně vidím reklamní banner (ve videu pod menu) a nezdá se mi jako špatný nápad :). Jen ani americké televize (ABC, NBC…) si netroufnou dát na internet standardní 30 vteřinovou reklamu a dávají tak 10–15s.

Reklamní banner ve videu - tn.cz

Video nova.cz

Takový nenápadný odkaz na hlavní stránce, ani pořádné jméno to nemá. Ale když kliknete, zobrazí se celoobrazovkové ovládání videa (podobně jako související videa na YouTube, jen lepší), kde si rychle můžete vybrat reportáž, kterou chcete vidět (vybrané ze Snídaně a asi všechny z Odpoledních TN i stadardních TN).

Flash menu - tn.cz

„Bonusový“ obsah

Opravdu často Nova používá, že na webu jsou reportáže delší a jsou zde nějaké souhrnné informace. Někdy se také reportáže objeví na tn.cz ještě před normálními zprávami.

A poslední věc…

Sice se mi samotný design moc nelíbí (ničím konkrétním, jen mám radši „bělejší“ weby jako třeba zmiňovaný ČT24), ale jedna věc se tvůrcům povedla – zabíjení času. Chcete si přečíst jednu věc a zjišťujete, že už čtete čtvrtou a koukáte na video. Něco podobného dobře zvládly servery Super a Novinky.

Závěr

Nechtěl jsem se pouštět do nějakého velkého rozboru toho webu, jen se mi zdá, že má i pozitivní místa :). Já zůstanu věrný ČT24 (jak televizi, tak zpravodajskému serveru). Bude zajímavé sledovat, pustí-li se Z1 (zpravodajská televize, co dnes začala zkušebně vysílat) do internetového souboje.

čtvrtek 22. května 2008, 22:31 - 9347× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: webdesign televize?>


Nepřehlédněte

carnero - čtvrtek 22. května 2008, 23:32 - web - #

S tím vším se dá i docela souhlasit. Ale je tam i hodně věcí, které vyloženě prudí a nepovedly se. A pak ten obsah – sice se dá vyjmenovat spousta dobrých věci, ale u zpravodajského serveru je ten obsah tak nějak to nejdůležitější. TN.cz mi tak trochu přijde jako když si zapnu televizi, objeví se krásné logo kanálu a jinak černo-bílí mravenci (šum) – pěkné, ale obsah není ten, který bych čekal.

btw: S tím odkazem na TN.cz v televizi jsou otravní. Zdá se, že brzy Televizní noviny nebudou nic, než velká písmena „TN.cz“ přes celou obrazovku.

Rival - pátek 23. května 2008, 08:33 - #

Proč ta paní moderátorka na obrázku není nahá? Něco jsem prošvih? ;)

elfineer - pátek 23. května 2008, 08:45 - web - #

Ono je tam vic verzi :) Tahle je ta normalnejsi :)

Pavel - pátek 23. května 2008, 10:16 - #

90 vteřin je super nápad, bohužel obsah je opravdu občas trošku mimo a hlavně použití videa je skoro zbytečné – video sekvence tam skoro nejsou. Být to v textu, vyjde to skoro nastejno (momentálně teda 90 vteřin poslouchám jako mp3, na video nekoukám)

Reklamní videa – dost mě znechucují. Trpím 30 vteřin u reklamy, abych pak viděl 15 vteřin videa. Ve výsledku si pouštím o to méně videí…

fremy - pátek 23. května 2008, 13:38 - web - #

no tak něco se povedlo, no

Imb - neděle 25. května 2008, 18:49 - #

Mně se na něm nelíbí nic.

Marek - čtvrtek 3. července 2008, 18:00 - web - #

No jo souhlasím stebou.

Kaja - středa 17. září 2008, 23:51 - web - #

No myslim ze tn.cz je slusny, ale skrze info mam neco lepciho hec ;) vice na mem blogisku a muzete tam rovnou napsat neco peknyho at je veselejsi…;)

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz