Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


bře 07 03

Čeká nás větší přechod TV na internet?

Datum a čas sobota 3. března 2007, 20:16
Tagy televize
Komentáře 12 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 29353×
Popis TV Prima (resp. produkční společnost) nahrává na YouTube ukázky a některé bonusové materiály… Myslíte, že v nejbližší budoucnosti bude možné rozumně sledovat celé díly seriálů či jiných podobných pořadů?
Stávající možnosti sledování TV po internetu

Možná je to trochu překvapivé, ale nejdál jsou u nás v poskytování svého obsahu po internetu veřejnoprávní média. Český rozhlas nabízí podcasty velmi zajímavých pořadů (přesněji řečeno snad všech pořadů), Česká televize má na adrese ČT1.cz rozsáhlý archiv pořadů, které sama vytváří (jen zběžně: Otázky VM, 13. komnata, Uvolněte se, prosím..., všechny publicistické pořady jako Černé ovce, Reportéři ČT, pravidelné pořady ČT24 jako Ekonomika ČT24, Média a svět a také různé magazíny – Domácí lékař, Minuta z přírody, Cesty víry…).

Nova má svůj archiv o poznání menší, je to způsobeno také tím, že má mnohem méně vlastní tvorby. Struktura pořadů je ale obdobná – Rady ptáka Loskutáka, Občanské Judo, Eso, Střepiny, TV Noviny…

Archivy pro sledování pořadů on-line

Z „větších pořadů“ se dá zadarmo koukat na novácké bakaláře (To nevymyslíš) a Tele Tele. Za seriály se (narozdíl od zahraničí, viz níže) dost platí – chcete-li se podívat na Ordinaci v růžové zahradě, každodenní Ulici či nejnovější Světla pasáže, cena je 45 Kč za díl. Jen tak mimochodem, to si prostě nemůžu odpustit :) – pojmenovat hlavní právničku příjmením Justicová mi přijde jako ne moc povedený vtip.

O samotný prodej seriálů se stará Kinománia. Původně jsem se domníval, že jde o práci Seznamu, ale spíš to vypadá, že jde o jeden obchod, u kterého se vždy upraví interface podle toho, pod koho značkou se filmy půjčují (Seznam, Volný, Nova).

3 různé verze obchodu Kinomania

TV archiv Primy nabízí také zprávy + pár pořadů jako Vařečka.

Letiště na YouTube

Společnost FilmBrigade, která pro Primu natáčí seriál Letiště, umísťuje na YouTube upoutávky na díly, některé i poměrně hodně dopředu (na YouTube je upoutávka na 55. díl a podle programu Prima vysílala 51.) + pár bonusových materiálů jako fotky, co udělala vichřice s kulisami letiště, video z nějaké natáčecí párty atd.

Upoutávky na Letiště na YouTube

IPTV

Zatím jediná funkční IPTV síť je O2TV, která se tváří, že by mohla mít ve své půjčovně i poměrně zajímavé věci. Celá O2TV ale působí spíš rozpačitým dojmem (i kvůli cenám), navíc si film půjčujete jen na den. V nejbližší době by měl něco podobného spustit také Volný a pravděpodobně s někým z IPTV chce začít spolupracovat i HBO.

Co USA?

Dvě z nejvýznamnějších amerických televizí, ABC (Zoufalé manželky, Ztraceni, Chirurgové…) a FOX (24, Simpsonovi…) nabízejí celé díly seriálů ke shlédnutí na internetu zdarma. Nejásejte, obě mají omezení jen pro IP adresy z USA. Pro shlédnutí stránek blokovaných pro USA lze úspěšně použít některý z proxy serverů, stream videa tím asi neprojde :).

Sledování seriálů z webu amerických televizí mimo USA nejde.

Jinak se na webu ABC můžete podívat např. na některé bonusové materiály, před nimi je vždy půl minutová nepřeskočitelná reklama. Fox navíc nějak podivně spolupracuje s MySpace, při kliknutí na videa se dostanete tam.

Další možností je sledovat videa přes iTunes. Nejsem si moc jistý, jestli reklamy při sledování přes web vyrovnají cenu za sledování přes iTunes ($1,99), iTunes ale navíc přinášejí další výhody (video je „více vaše“, můžete na něj koukat přes iTV či iPod), free sledování na webu je možné jen v přehrávači ve Flashi.

Nákup seriálů v iTunes
Nákup seriálů v iTunes

Můj názor

Velká výhoda USA jsou právě iTunes. Televize sama se nemusí o moc starat, prostě dá Applu samotná videa, pak jen inkasuje peníze. Nevýhodou českého trhu podle mě už není internetové připojení (až na pár výjimek a FUP), ale naprostá neochota se dohodnout. Myslím, že jediný opravdu funkční je zmiňovaný archiv ČT, který už ale také mírně vypadá, že byl koncipován pro méně pořadů a nějaký nový kabát by mu neškodil. Uspěšný ale je, protože má vlastní kvalitní obsah a nezkouší žádné DRM (samozřejmě proto, že je zdarma). Nevěštím Kinománii krach, ale myslím, že podobné spíše malé eshopy založené na microsoftím DRM, omezující sledování na jeden den s cenou pořadu kolem padesáti korun, a sledovatelné jen na počítači (mimo Windows MCE nebo TV-out) se nikdy moc nerozšíří.

Nejidálnějším řešením by podle mě byla nějaká kouzelná krabička, kterou by si lidé půjčili jen na zálohu, připojili k internetu a televizi a platili jen za shlédnuté pořady. Něco jako O2TV, ale nenutilo by to tahat po internetu i normální televizi a mělo to všechny dostupné pořady, ať už by šlo o zdarma pořady ČT, placenou Ordinaci & Ulici & Letiště (ale tak s cenou kolem 19 Kč) i filmy HBO. Přidejte vypalování hudby na obyčejná CDčka, možnost shlédnout za peníze další díl seriálu (něco jako Nemůžete se dočkat, jestli se Anička probere z kómatu?? .. Za 19 Kč se podívejte už teď!) a máte velkou šanci uspět.

U některých českých pokusů mám pocit, že někdo něco nedomyslel. Jste ochotni podívat se na počítači na Krausovu talkshow? Ano, je to zadarmo, proč ne. Jste ochotni zaplatit 50 Kč za shlédnutí jednoho dílu každodenního seriálu? To myslíte vážně?

sobota 3. března 2007, 20:16 - 29353× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: televize?>


Nepřehlédněte

Michal - neděle 4. března 2007, 00:04 - #

Moc pěkný rozbor situace internetových televizí v ČR, ještě jsi (možná záměrně) zapomněl nový projekt stream.cz, ale tam mi chybí kvalitní obsah. Co se týče plateb za shlédnutí, tak ty v Čechách nemají šanci pokud bude cena nad 10 korun za shlédnutí, protože běžný Čecháček (včetně mne) se ve chvíli shlédnutí ceny zeptá sám sebe : „Potřebuji vidět tento film za 50 nebo si pustím něco jiného zadarmo ?“ Dle mého názoru by se více prosadil systém měsíčních plateb, třeba 4OO Kč za měsíc a můžeš se koukat na libovolnou televizi, popř stáhnout film z kinotéky (klidně i s DRM), zkrátka paušální platba a možnost neomezeného sledování čehokoliv s ochranou proti kopírování (a ne proti přehrávání).

bohumil - neděle 4. března 2007, 00:37 - #

Myšlenka O2TV a jeji videoteky mi prijde dobra. Osobne bych se nebranil platit za film 40–60 Kc dle jeho oblibenosti. Kdyz si clovek spocita, na kolik by ho vysel cas dojit si do videopujcovny, prijdou mi tyto ceny prijatelne. Vadi mi ale vyse mesicniho poplatku a nedokonale technicke reseni. Konkretne mam na mysli dlouhou casovou prodlevu prepnuti z jednoto tv kanalu na druhy. S tim se setkavam take u digitalni televize, kde mi navic desne vadi, ze nejdriv musim zapnout analogovou televizi a pak teprve prepnou na set-top box a prepinat kanaly druhym ovladacem. Usuzuji, ze O2TV bude mit podobne nevyhody.

elfineer - neděle 4. března 2007, 01:17 - web - #

Děkuji za komentáře.

  1. Na Stream jsem nezapomněl, ale myslel jsem teď spíš „normální“ televize → Internet, Stream je spíš opak.
  2. S tím paušálem souhlasím., akorát se domnívám, že u „průměrné rodiny“ není k aktuálním platbám za internet (+ případně kabelovku) moc politické vůle na další poplatky za zábavu doma.
  3. O2TV: mě osobně se líbí třeba samotná videotéka… Ale celé IPTV mi příjde tak trochu jako zbytecnost. Upřesním: Platby za internet je nutné nějak odstupňovat. Tak například podle rychlosti a přenesených dat. Ale pokud se zamyslíte nad tím, kolik přenese řekněme 3–4 hodiny zapnutá televize v alespoň PAL kvalitě, toho dosáhnete na počítači snad jen P2P nebo stahováním nějakého velkého kusu SW. A „tento internet“ je za nějakých pět stovek bez dalšího omezování, obdobnou linku (žádný FUP a téměř garantovaný aspoň ten 1,2 Mbit nebo kolik to PAL v MPEG-4 potřebuje – navíc pokud O2 vysílá v MPEG-2, tak ještě více) za podobnou cenu neseženete. Sice je to jenom část poplatků (odpadá ISP ↔ NIX), ale stejně. Přijde mi zbytečné, aby třeba jeden barák na sídlišti streamoval sto domácnostem jeden zápas v kvalitě kolísající kolem DVB-T, když už je to stejně ve vzduchu. Roubovat do kabelovky internet je IMHO pěkný nápad (je tam na to kapacita), ale přenášet úplně obyčejnou TV po telefonní lince je podle mě pravý opak. U půjčovny či speciálních kanálů se to dá pochopit, ale u ČT1 to postrádá smysl.
  4. DVB-T: taky stoprocentní souhlas. Např. set-top-box máme doma minimálně půl roku. Jediný, kdo ho někddy používá, jsem já, pokud si pustím ČT24/Očko. Přepínání mezi programy opravdu trvá strašně dlouho, jediná služba navíc je EPG, který v podání Cyberhome (no jo, špatná volba… :)) způsobí při každém třetím vyvolání kompletní zaseknutí stb., navíc někdy hlásá nesmysly (Očko: Ekonomika ČT24…) – to bude ale asi chyba čistě Cyberhomu a ne technologie. S kvalitou obrazu je to podobné – MPEG-2 by asi v použitém bitratu stačil, ale kdyby bylo možné používat VBR. Myslím, že jsem někde slyšel, že při kódování do multiplexu lze, aby jeden program s akčnějším záběrem na chvíli ubral bitrate tomu nudnějšímu, ale i tak musí jít o tak výpočetně náročné věci a moc to nefunguje.

Hold je to ale všechno (včetně několikavteřinového přepnutí kanálu) oběť za technologii – zase za to získáte kanál do budoucna kanál pro rybáře :) (nebo alespoň křesťanskou televizi, před kterou se nemusíte bát posadit děti).

Ivo Toman - neděle 4. března 2007, 08:42 - web - #

Dle mne stejně brzy přijde doba, kdy nějaký velký hráč internetu spustí „videopůjčovnu“ na internetu za pár centů a to včetně možnosti si zvolit titulky v rodném jazyce.

Toony - neděle 4. března 2007, 13:52 - #

No on Fox TV a MySpace mají stejného vlastníka, takže možná proto ta spolupráce ;)

elfineer - neděle 4. března 2007, 14:00 - web - #

Aha, díky :)

Divi - neděle 4. března 2007, 14:22 - web - #

já si naopak myslím, že digitální televize je úplně krokem zpět a slepá větev vývoje. Proč?

  • rychlost internetového přpojení roste neskutečným tempem (nechce se mi hledat čísla, ale všichni to vidí kolem sebe) – za několik let, a v Koreji nebo Japonsku je to už teď, budou několikamegabajtové linky nejen domů, ale i na jakékoli mobilní zařízení takovou samozřejmostí, že se internet stane hlavním distribučním médiem videosignálu. Digiální televize je pořád jen staré médium naroubované na novou přenosovou technologii, ale vychytávky typu interaktivních soutěží nebo program guide jsou pro lidi, odkojené internetem (a za 5–10 let to budou majoritní konzumenti reklamy) naprosto nedostačující a jejich zkušenostem z internetu po kotníky nesahající záležitosti.

Rychlý internet bude potřeba prostě všude a jeho cena bude tak nízká, že připlácnout do toho širokého pásma pár megabajtů za přenos TV signálu, navíc se všemi možnostmi co internet nabízí, bude maličkost. A veškeré investice do digitální televize budou za pár let naprosto vyhozené.

Co je podle vás spíš budoucnost? Rychlá linka a web jako http://viewmy.tv se stovkami kanálů, s jednoduchou možností implementace platby za sledování, interaktivity nebo uchování pořadů na později, nebo nákup jednoúčelového hardware na příjem 8 nebo 12 lokálních (resp. republikových) kanálů?

elfineer - neděle 4. března 2007, 14:40 - web - #

Po technologické stránce asi souhlasím, ale ty stovky kanálů – myslím, že i pro mě by to bylo zbytečné a to jsem podle měřítek reklamních agentur v nejzajímavější generaci :).

Myslím, že já bych nepotřeboval ani nějaké větší nabídky kabelových televizí, mě ke spokojenosti stačí čtyři kanály, ve kterých si skoro nic nevyberu :). Je pěkné mít možnost koukat třeba na všechny kanály BBC včetně různých BBC America, ale stejně bych to nijak pravidelně nesledoval. Pro mě by asi byl ideální HDD rekordér a stávající nabídka televizí, možná ještě nějaká NOVA 2, Prima 2 a ČT 5, 6 :).

peter - pondělí 5. března 2007, 23:14 - web - #

http://www.vi­ewmy.tv !!!! :) :)

zzyytt - středa 5. prosince 2018, 05:27 - #

adidas yeezy

jordan retro 6

nike epic react

off white clothing

off white jordan 1

fila

mbt shoes online

cheap jordans

yeezy boost 350

kyrie irving shoes

adidas iniki

golden goose sneakers

converse outlet

lebron 15 shoes

goyard

fila disruptor

chrome hearts online

reebok shoes

michael kors uk

golden goose

cheap jordans

adidas nmd

hermes belt

fila shoes

kd shoes

michael kors handbags

nike flyknit

nike basketball shoes

lacoste

adidas ultra boost

longchamp bags

goyard wallet

michael kors outlet

hermes birkin

yeezy boost 500

coach factory outlet

curry 4

lebron shoes

moncler jackets

stephen curry 5

adidas nmd runner

yeezys

lebron 10

coach outlet online

michael jordan shoes

nike air max 2019

michael kors outlet

louboutin shoes

asics running shoes

nike air max

balenciaga

yeezy shoes

canada goose UK

yeezys

air jordan

yeezy boost 350

michael kors outlet

kobe basketball shoes

vapormax

yeezy boost

yeezy

longchamp handbags

jordans

longchamp bags

hermes handbags for sale

michael kors outlet

lacoste online shop

valentino shoes

longchamp

adidas outlet

nmd

golden goose

michael kors outlet

nike react

birkin bag

mlb jerseys

cheap jordans

pandora jewelry

nike sneakers for women

air jordans

red bottom shoes

yeezy boost

kobe sneakers

nike lebron 16

hermes belts for men

coach outlet sale

yeezy boost 350 v2

nike jordans

michael kors handbags

balenciaga shoes

chrome hearts

nike air huarache

chrome hearts online

jimmy choo shoes

jordan 4

nike flyknit racer

michael kors purses

longchamp

off white

reebok outlet

vans outlet

tory burch shoes

yeezy boost 350

adidas yeezy

hermes handbags bag

bape hoodie

links of london outlet store

polo ralph lauren

supreme hoodie

jordan 11 retro

kevin durant shoes

yeezy boost

iniki

jordan shoes

nike epic react

hogan outlet online

kobe shoes

air max 90

cheap mlb jerseys

lacoste polo

yeezy

lacoste polo

zx flux

adidas ultra boost

air yeezy

adidas stan smith sneakers

golden goose outlet

yeezy boost 350

nike roshe run

off white

goyard bags

birkin bag

jordan retro 12

gucci belt

lebron 15

adidas stan smith

yeezy shoes

adidas yeezy boost

moncler jackets

nike shox

michael kors outlet online

yeezy boost 350

off white clothing

offwhite

birkin bag

nike max

links of london

air max 2019

kd 11

jordan 6

curry 5

adidas pure boost

ultra boost

kyrie 3

adidas ultra

off white shoes

ferragamo belts

goyard handbags

hermes handbags

calvin klein outlet

calvin klein outlet online

yeezy 500

adidas eqt

michael kors outlet store

balenciaga sneakers

nike sneakers

golden goose sneakers

curry 4

nike roshe

fitflops sale clearance

adidas shoes

pure boost

curry 5

adidas tubular

hermes belt

lebron 16 shoes

ferragamo belt

bape hoodie

russell westbrook shoes

christian louboutin

michael kors outlet

yeezy boost

adidas tubular

yeezy boost

nike shox for men

golden goose

fila

nhl jerseys

lacoste polo

coach outlet sale

tory burch outlet

coach factory outlet

hermes belt

chrome hearts online

kyrie 4

ralph lauren uk

nike cortez men

hogan outlet

fila shoes

kd shoes

fila

birkin bag

cheap nfl jerseys

harden shoes

goyard bag

yeezy boost 350

yeezy boost 350

replica rolex

adidas superstar

air force 1

kd shoes

rolex replica

yeezy boost 350 v2

jordan 12

balenciaga shoes

michael kors handbags

ysl

yeezy boost

nike polo shirts

michael kors handbags

adidas yeezy

kobe 11

goyard handbags

timberland outlet

canada goose

balenciaga

adidas gazelle

mbt shoes

jordans

lacoste outlet

golden goose outlet

longchamp outlet

moncler jacket

jordan retro

100% real jordans for cheap

air jordan

michael kors factory outlet

michael kors

lacoste polo shirts

kd 11

hermes online shop

balenciaga

nike air max 270

chrome hearts

adidas nmd

nike air max

fake rolex

lacoste outlet

nike air max

nike huarache

cheap nba jerseys

kobe shoes

hermes bags

off white

adidas tubular shadow

yeezy shoes

moncler outlet

ralph lauren uk

nba jerseys

golden goose outlet

yeezy boost 700

nike shoes

louboutin shoes uk

caterpillar boots

nike air max 90

coach outlet

fila sneakers

lebron 16

adidas shoes online

lebron 16

golden goose

red bottom heels

yeezy boost 350

yeezy boost 350 v2

michael kors handbags

yeezy boost 350 v2

fitflops

retro jordans

kobe byrant shoes

jordan shoes

gucci belts

air jordan 13

air max 270

off white nike

westbrook shoes

adidas tubular

adidas ultra boost uncaged

michael kors

goyard bags

nike react

yeezy shoes

nike hyperdunk

coach outlet

golden goose sneakers

curry 4 shoes

goyard bag

nike air max 2017

adidas zx flux

nike huarache

balenciaga triple s

michael kors handbags outlet

coach handbags

adidas eqt support

hermes outlet online

nike air max

nfl store

yeezy

air max

yeezy 700

jordans

asics shoes

adidas nmd

ferragamo belts

kobe 9

coach outlet

kobe 11

jordan shoes

supreme clothing

longchamp outlet

adidas shoes outlet

james harden shoes

pandora bracelet

nike sneakers for men

nmd

lebron james shoes

off white x jordan 1

off white shoes

balenciaga shoes

michael kors outlet online

kd 11 shoes

off white hoodie

supreme hoodie

lebron 16 shoes

goyard st louis tot

tory burch sandals

basketball shoes

golden goose

goyard handbags

kyrie 4 shoes

yeezy boost

fake rolex

stephen curry 5

longchamp bags

nike foamposite

golden goose

kate spade handbags

jordan sneakers

off white hoodie

michael kors outlet

nike air force 1

yeezy boost 350 v2

cat boots

adidas outlet online

yeezy shoes

jordan 11

nfl jerseys

adidas crazy explosive

michael kors outlet online

adidas yeezy

golden goose outlet

fake rolex watches

adidas stan smith shoes

michael kors handbags

baseball jerseys

Kanye West shoes

jordan shoes

jordan 13

cheap jordans

vapor max

michael kors outlet

kyrie shoes

yeezy boost 350 v2

fila shoes

golden goose sneakers

yeezy 500

red bottoms

adidas stan smith

vans shoes

hermes handbags

golden goose outlet

retro jordans

longchamp handbags

adidas nmd r1

valentino

goyard

air jordan 4

mbt shoes outlet

converse outlet store

tory burch

paul george shoes

crazy explosive

timberland boots

nike air max 2018

adidas superstars

kd 10

longchamp handbags

nike cortez

kobe 9

coach outlet online

nike kd 11

coach outlet

kobe shoes

nike air force

yeezy shoes

ysl handbags

fila

ferragamo belt

fila shoes

air max 2018

michael kors outlet online

jordan shoes

off white clothing

http://www.ko­beshoes.uk

yeezy boost 350

nike polo

lebron 16

longchamp

lebron shoes

lebron 11

yeezy shoes

cheap nba jerseys

chrome hearts

kakakaoo - středa 20. března 2019, 05:01 - #

nike shoes

costa sunglasses

moncler jackets

maui jim sunglasses

chargers jerseys

jordans

kate spade handbags

adidas superstar

coach outlet

air jordan 12

cheap jerseys

ugg outlet

christian louboutin shoes

ralph lauren outlet store

polo ralph lauren

pandora jewelry

coach outlet

true religion outlet

pandora jewelry

coach wallets

louboutin femme pas cher

canada goose outlet

adidas nmd

chicago cubs jerseys

adidas outlet

nfl jerseys

pandora jewelry

jordan 4

kobe shoes

michael kors outlet

coach factory outlet

parajumpers outlet

fitflop

snapback hats

coach outlet

coach factory outlet online

ugg boots

kate spade outlet

nike store

birkenstock sandals

new york yankees jerseys

chi flat iron

nobis jackets

coach outlet

gucci outlet

air jordan

ralph lauren outlet

nfl jerseys

prada outlet

air jordans

ed hardy

off white clothing

pandora outlet

canada goose jackets

true religion jeans

tampa bay devil rays jerseys

michael kors outlet store

cincinnati reds jerseys

air max 2017

polo outlet

pandora jewelry

new orleans saints jerseys

coach factory outlet online

ralph lauren pas cher

manolo blahnik

soccer jerseys

louis vuitton outlet

philipp plein shirt

coach outlet

kate spade outlet

nike free flyknit

coach outlet store

coach factory outlet

juicy couture outlet

coach bags

converse

minnesota vikings jersey

fitflops sale clearance

coach outlet

nike roshe

michael kors outlet

cheap jordans for sale

cheap oakley sunglasses

coach outlet

oakley sunglasses

cheap jordan shoes

kate spade

jordan shoes

michael kors outlet

david yurman bracelet

rolex watches

hermes birkin

fjallraven outlet

coach outlet store

lebron 13

jimmy choo

coach factory outlet

nike air max

qqq

johnansaz - úterý 19. dubna, 03:21 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz