Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


pro 06 09

AdSense v češtině

Datum a čas sobota 9. prosince 2006, 11:43
Tagy adsense google webdesign
Komentáře 11 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 9790×
Popis Bohužel to ale neznamená jen pozitiva – služba stále získává poměrně americká (měna, daně…) a pravděpodobně vznikne mnoho webů snažící se o SEO spam. Bude zajímavé sledovat, jestli na GAS brzo přejdou větší inzerenti, kteří doteď využívali eTarget.

Logo Google AdSense

Představovat reklamní systém Google AdSense asi nemá cenu, kdybyste náhodou přišli z vyhledávače a o GAS nikdy neslyšeli, je to reklamní systém, který zobrazuje reklamu podle obsahu stránky.

Kvalita reklamy

Je vidět, že Google má hodně zkušeností, podle mého názoru zobrazuje reklamu mnohem přesněji než třeba eTarget. Přesně to porovnat nemůžu, nikdy jsem na svém blogu reklamy eT něměl (ten je asi spíš pro větší inzerenty), ale už po pár minut po umístění JS kódu do stránek tohoto blogu se začaly zobrazovat reklamy a v češtině a přes noc už jsou poměrně přesné. Například v článku, kde se zmiňuji o programování se zobrazuje reklama na Visual Studio, v článku o PayPalu a ČSOB reklama na povinné ručení, u zmínky o hudební TV Óčku se zobrazila reklama na kabelovku od UPC.

Co mě příjemně překvapilo, je, že na AdSense jsou větší inzerenti, než jsem se původně domníval. Myslel jsem, že Google AdWords používají spíš firmy, které si víc hlídají náklady a musí se chovat rozumně, zatímco obři se složitými kampaněmi v GAW nezabývají, ale asi ano :) – ČSOB, UPC, Microsoft (na celosvětové úrovni jako konkurent Googlu docela vtipné). A taky eTarget :).

Všechno chodí přes USA

Google umí posílat peníze přímo na český účet, takže by vám jako inzerentovi němělo vadit, že to je v $, které se na koruny převedou, ale ještě je tu taková drobnost – jak to danit. Není to úplně neřešitelné, ale trochu to zavírá dveře každému bloggerovi , zatímco v USA mu příjdou na účet peníze, o které se nemusí vůbec nijak starat.

Řekl bych, že se teď vyrojí ____ (nechci napsat teenagerů, ale většina jich asi bude :)), kteří se pokusí vyrábět čistě Made For AdSense stránky (hezky popisuje Yuhů), které budou mít hlavně nadpis, budou se snažit to pomocí SEO spamu dostat nahoru do Seznamu. Navíc si budou klikat ze školy a z domova prokliky (protože si myslí, jak všemu rozumí, tak budou mazat cookies, aby byli za vodou). Pak se budou strašně divit, až jim Google zablokuje účet a budou v konferencích prudit, jak byli podvedeni.

V USA je takovýchto stránek hodně, často na mnohem profesionálnější úrovni – často to jsou třeba texty k písničkám, kde je vidět, jak je jeden překlep na všech serverech (pozor! český Lyricon obdivuji a reklamu bych jim naprosto přál). Navíc ty reklamy na USA webech jsou většinou hodně mimo a chytají se třeba slov v písničkách.

Reklama na podivném webu

To, že jsou AdSense v češtině, je samozřejmě dobrá zpráva, ale asi moc nemá cenu doufat, že si tím vyděláte hromady peněz – už třeba proto, že asi nedostanete za proklik 20 korun, což se vám u velmi zajímavých a konkurenčních slov na anglických webech může stát (ubytování…). (UPDATE: Tohle je jen můj odhad, možná to tak úplně není, viz komentáře.)

Odkazy:

pátek 9. prosince 2006, 11:43 - 9790× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: adsense google webdesign?>


Nepřehlédněte

Acci - sobota 9. prosince 2006, 13:07 - web - #

už třeba proto, že asi nedostanete za proklik 20 korun

Někdy ano, zrovna dneska jsem dostal za jeden proklik kolem 28 Kč, ale slyšel jsem i o mnohem větším čísle i na českých webech.

elfineer - sobota 9. prosince 2006, 13:08 - web - #

Aha, tak to diky za informaci, byl to jen muj odhad.

clovek55 - neděle 10. prosince 2006, 09:59 - web - #

Naozaj, v zahranici su tie ciastky ovela vyssie. Ja to viem teda najma z AdWords, z ktoreho Adsense cerpa reklamu, na slovicko Bwin(Najvacsia Europska stavkova kancelaria) je minimalna cena za jedno kliknutie na asi 380SK.

Retal - neděle 10. prosince 2006, 20:33 - web - #

2 clovek55: Jenže cena za proklik závisí na mnohem více proměnných, než jen na zvoleném klíčovém slově. Závisí mj. na Quality Score daného inzerátu, cílové stránky, skupiny inzerátů i celého inzerentova účtu, na zvoleném geotargetingu a konkurenci. A kdo ví na čem ještě.

Simon - pondělí 11. prosince 2006, 20:28 - web - #

380 SK je dobrý, ale jaká je provize z jednoho kliknutí?

Acci - pátek 15. prosince 2006, 22:04 - web - #

Simon: Pokaždé jiné, jak zde píše Retal, záleží na mnoha faktorech. Pokud myslíš, kolik dostaneš za jedno kliknutí ty a Google: to se také různých, někde jsem četl, že by jsi měl dostat kolem 80%.

Hannes - čtvrtek 28. prosince 2006, 20:16 - #

nechapu jak muzete rict ze cena za jeden klik je asi 380 sk – k teto castce nemuzete nikdy dojit. nahledem v adwords nikdy nezjistite presnou castku. samozrejme ze kdyz zadate 100 dolaru, tak budou vetsiny prumernych CPC hodne vysoko, ale v praxi se tak nikdy nestane…

http://www.us­pesnyblog.info/

Duk - sobota 30. prosince 2006, 18:20 - web - #

Ty peníze lze posílat i v korunách nebo ne?

elfineer - neděle 31. prosince 2006, 14:40 - web - #

Pokud si to necháš poslat na účet, tak dorazí rovnou v korunách. Pokud šekem, tak ten ti příjde v $ a banka ti dá nejspíš na výběr – pokud si to necháš poslat na účet, tak v Kč, pokud vybrat, tak můžeš i v $.

Zed - neděle 7. ledna 2007, 13:39 - web - #

Potvrzuji, ze jsem za jeden proklik dostal 1,05dolaru. Zajimalo by me, co to bylo za slovo.

Pavel - úterý 26. února 2008, 08:41 - web - #

Zdravím, u mě dělá 1 proklik v průměru 0,08 dolarů, někdy méně, někdy více. Záleží na nastavení inzerenta.

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz