Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 13 01

2012

Datum a čas úterý 1. ledna 2013, 23:15
Tagy rocenka
Komentáře 58 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 5661×
Popis Název ročenka si to nezaslouží.

Za tento rok se nic nestalo a blog chátral ještě více než jindy.

Ale vážně, tradice „shrnujícího článku“ (kterému jsem dal ve vší skromnosti zde na blogu název ročenka) se mi líbí, byť mě nenapadají ani tak žádné zajímavé události, ani zajímavé fotky z mobilu, natož odkazy na nejzajímavější články z loňska. To je také důvod, proč sem neodkazuji na Twitteru, ale uvidím, jestli se ještě můj blog drží v nějaké RSS čtečce.

Tak aspoň ve zkratce věci, o kterých jsem si říkal, že by byly zajímavé na blog, ale (zatím) nepřekonaly kombinaci „stejně to nikoho nezajímá“ a „to dá moc práce“.

  • Macbook – loni jsem sliboval, že napíšu článek o tom, jak se mi používá Macbook, když jsem na něj po letech slintání přešel. Článek nebyl, protože moc není o čem – používá se, jsem spokojený, jediné výtky jsou k tomu, že 128 GB disk byl chyba (málo) a instalace aplikací je podivný bordel, App Store pro normální aplikace se nechytl.
    Stejně tak ale většinu dne používám v práci Windows – 7ky (také nemám žádné výtky) a XPčka – zastaralá nepoužitelná kraksna a to říká někdo, kdo jezdí Formanem. Na něj bych ale asi taky nadával, kdyby ho někdo vytunil Officem 2010 jako zmiňovaná XP – u auta by tomu odpovídal asi tak svítící billboard na střeše na štorc.
  • Kindle – zatímco všichni normální lidi si Kindl už dávno koupili nebo ho dostali k Vánocům, já si ho pořídil sám po tom, co jsme ho dali tátovi – dřívější argumenty, že mám iPada a byla by to škoda peněz, se po chvíli zkoušení ztratily – hlavně když jsem zjistil, že nemá žádné problémy s jakýmkoliv PDF (nějaký můj předsudek). Koupil jsem si ale jen ten nejobyčejnější, Paperwhite vypadal na promovideu krásně, ale tak nějak ho nepotřebuju – po tmě mi „stačí“ ten iPad.
    Mimochodem z Nesbova Sněhuláka jsem si do Kindlu stáhnul ukázku a pak si knihu koupil normálně papírovou. To není typické „research online, buy offline“, ale spíš WTF?.
  • NAS – o tom článek nevylučuji. Po shlédnutí Digitu o zálohování jsem se jal prozkoumat, co znamená ten vykřičník u Time Machinu, co tam měsíc svítí a vzhledem k tomu, že se externí 1 TB disk ukázal jako read-only, pořídil jsem si radši Zyxel NAS
    Plánovaný článek by měl ukazovat ukázku, že nacpat disk do svítící krabičky a zapojit do sítě zvládne každý a také předvést všechny možnosti, které to má (ty mě opravdu ohromily – torrent klient, záloha Dropboxu, DLNA…). Zatím ale jediný bonus NASu u mně je, že se Time Machine zálohuje přes wifi (a je v něm zkopírovaný minulý disk). Tzn. vize, jak mě budou doma automaticky čekat nové díly seriálů a já si je rovnou přehraji na televizi nebo iPadu, je sice velmi pěkná a moderní, ale brání tomu spousta věcí – od blbé televize, příšerných free DLNA přehrávačů do iPadu až po nedostatek odvahy, abych nechával trvale běžet torrenty bez dozoru. Jo a tahat data přes wifi (jak jinak s Airem) trvá tak strašně dlouho, že ten článek hned tak nevidím.
  • Need for Speed: Most Wanted na iPad – zatímco před dvěma rokama jsem slušnou část Vánoc prohrál na iPadu NFS: Hot Pursuit, letos jsem využil výprodeje u EA, kde měly tuhle hru za dvacku. Zmínku si vysloužila perfektní grafikou a dobrou hratelností (a tou výhodnou cenou).

Dost ale o tom, jaké co jsem si loni pořídil. Loni jsem odkazoval na Šťastný blog (stále čtu), 1000 věcí, co mě serou (stejně tak, byť hlavně kvůli článkům od A., kterých je bohužel čím dál méně), Zuno (stále používám), Bookfan (pořád se mi ten server moc líbí, hlavně zpracováním) a hosting Wedos. K Wedosu až za chvíli – letos bych do tohoto seznamu „elfineer dává palec“ přidal perfektní aplikaci Pocket, kterou používám často.
Je to jedna těch služeb „označ pro čtení později“ (dřívější název byl „Read It Later“). V Chromu (na všech počítačích) mám tlačítko, které pošle stránku do této služby a rovnou zavře tab. Stránka je pak rovnou stažená do mobilu, tzn. bez žádných dalších synchronizací stačí v metru vytáhnout mobil z kapsy a není potřeba lovit signál ve stanici. Funguje také na iPadu, tam bohužel chybí to stahování na pozadí. Perfektní, když se vám nechce číst něco hned – ať už proto, že to je dlouhé, a nebo je vám to třeba v práci blbé - takle to nezapadne.

Ale k Wedosu – nyní jsem akcionářem (2K), takže bych na to měl v rámci objektivity upozornit :). S tímhle hostingem jsem spokojený, hlavně proto, že jejich nízké ceny a podivně vysoká kvalita služeb vypadají dlouhodobě udržitelně – TV program se dočkal lepšího VPS (virtuální privátní server), který má 2× více procesorů (tzn. dva), 4× více disku a snad i paměti a také 4× víc stojí :). Vyšší VPS to ale chtělo – bratrem napsaná aplikace pro Windows 8 ale počítá uživatele v tisících a všichni tahají data. Zatím je to ještě v pohodě, protože všichni stahují to samé, které jsou vygenerovány, ale až bude hotová nová verze, která bude používat osobní programy a každý bude pingat až do databáze, to se uvidí. Také jeden z důvodů, proč jsem si hrál s Apigee v cloudu (další zajímavá věc, která si možná do budoucna zaslouží článek – zjednodušeně něco jako proxy nebo load balancer před vaším serverem, speciálně pro API).

No a poslední bod – TV program. Kniha Webová analytika 2.0 (vánoční dárek pro bratra, ale stihnul jsem si ji celou přečíst do Štedrého dne – jako byste to vy nikdy neudělali:)) mě inspirovala, co všechno dělám špatně – Analytics jsou sice perfektně naimplentované (přeci jen mám GAIQ), ale když se zkoumání dat omezuje na to, odkud chodí traffic a jaký byl zájem Fandu či Smíchov, pak je něco špatně. Počet nových uživatelů sice stále roste (16640 ke včerejšku), ale míra zhnusení (ok, churn) je vyšší, než by se mi líbila a vůbec to chce menší čistku.
Přihazování nových funkcí sice přivede nové návštěvníky, ale i bez Analytics vidím, že mobilní verze by potřebovala předělat, HTML iPad je prakticky k ničemu a stále slušný zdroj trafficu, kvůli kterému vůbec celý web před 5 lety vzniknul – iGoogle gadget – Google letos zavře. Stejně tak pokus o vytvoření mobilní aplikace pomocí PhoneGapu byla cenná zkušenost (neboli jméno, které dáváme svým chybám) – PhoneGap neumožní to, co by taková aplikace měla umět a neovládá se to moc dobře.
Prvním pozitivním krokem letos je ode dneška běžící A/B test, zda se mají v programu vypisovat i popisky pořadů a nebo mají zůstat až v detailu pořadu po rozkliknutí. Vypadá to jako detail, ale může to výrazně zrychlit stahování a hlavně vykreslování stránky, naopak to může přinést prskání, že předtím bylo jasně vidět, o čem tento díl Simpsonů bude a nebo kdo bude hostem v Otázkách. Zatímco loňský Lukáš by patrně udělal autoritativně změnu a jen pak koukal v GA na změny v chování, Lukáš 2.0 na to jde vědecky.

Takže abych se vrátil na začátek a alespoň trochu dodal ročenkovitosti, zde je Google shrnutí roku:

Všem čtenářům blogu přeju pěkný rok 2013!

(Teď 1. ledna, ale večer, mi to zní trochu jako kdybych slyšel koledy, ale budiž/nu což.)

neděle 1. ledna 2013, 23:15 - 5661× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: rocenka



?>


Nepřehlédněte

Anakin - čtvrtek 3. ledna 2013, 13:29 - web - #

Tož všechno nejlepší do Nového roku!

rendl - pátek 18. ledna 2013, 14:18 - web - #

pěkné shrnutí, opožděně přeji do nového roku a více chuti do nových článků na blogu..

sadlos - středa 20. března 2013, 15:47 - web - #

Hezké schrnutí, jméno ročenka by si to možná i zasloužilo.

Kamil - středa 27. března 2013, 20:30 - web - #

Rok 2012 stál pěkně za h***o a vypadá, že ani rok 2013 nebude o nic lepší :D Jediné, v čem se daří je podnikání, což nepovažuji za nejdůležitější bod.

whatsapp extractor - středa 31. července 2013, 21:44 - web - #

Great inof… thanks for the effort in explaining all of this!including several hundred that are not available to the general public yet…Check out the new foreclosures and make offers before any other buyer!Please visit at our website:

Lipozene - pondělí 4. listopadu 2013, 12:30 - web - #

Been reading this site for awhile now, always has really good posts and topics please keep it up! loads of blogs are going under lately from lack of new posts etc

plumber dublin - úterý 5. listopadu 2013, 11:26 - web - #

I may as of late need to say a beast thank you for making this post to. I quite received a break in return, amazingly captivating. The film was typical to see.

Best Adjustable Dumbbells - čtvrtek 26. prosince 2013, 11:18 - web - #

I was verifying consistently this web blog and I’m impressed! Extremely details specifically the last part I care for such information and facts much. I was searching for this certain details for some time

Plumber dublin 4 - čtvrtek 23. ledna 2014, 08:34 - web - #

Thank you for the work you have put into your nice blog. We will bookmark to your blog because it is very informational. We love the site and will come back to see your new posts.

Plak Beha - pondělí 26. května 2014, 13:42 - web - #

I bookmarked this web. I will come back to continue learning about your web design.I’m glad Yahoo pointed me to it. I was able to get the know-how I was searching so badly for days now.Thank You very much for your really good web page. Have a good day.It’s very useful for everyone for sure.

verhuisbedrijf leiden - čtvrtek 29. května 2014, 10:58 - web - #

Very good stuff with good ideas and concepts, lots of great information and inspiration, both of which we all need, helpful iformation.

Diet Pills - pondělí 9. června 2014, 07:08 - web - #

http://www.da­ily12online.com

This website - úterý 10. června 2014, 12:28 - web - #

I get a lot of great information here and this is what I am searching for. Thank you for your sharing. I have bookmark this page for my future reference.

Diet Pills That Work - čtvrtek 26. června 2014, 10:00 - web - #

Outstanding blog post, I have marked your site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future.

plak bh - pátek 27. června 2014, 10:44 - web - #

I just read the regularly one particular subject material. Beautiful articles or reviews, thank you to suit downloading and sharing an article content with all of us.

plak bh - pátek 27. června 2014, 10:46 - web - #

Very informative post thanks for share this with us i highly appreciate you for this information thanks once again for sharing information like this Very informative post Thanks for sharing with you

SlimQuick Reviews - sobota 23. srpna 2014, 10:21 - web - #

I have been meaning to write something like this on my website and you have given me an idea. Cheers.

Porn Addiction - pátek 29. srpna 2014, 09:00 - web - #

Thank you for sharing with us. I found this site fascinating and educational to me to get her really useful and I think, know-how in the situation.

new jordan 11 - čtvrtek 4. září 2014, 04:40 - web - #

Magnificent beat ! I would like to apprentice although you amend your web-site, how can i subscribe for a blog internet site? The account helped me a acceptable deal. I had been slightly bit acquainted of this your broadcast presented bright clear idea

Lipozene Side Effects - středa 8. října 2014, 07:44 - web - #

Outstanding blog post, I have marked your site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future.

Lipozene Side Effects - středa 8. října 2014, 07:47 - web - #

Vynikající blogu, jsem označen vaše stránky, takže v ideálním případě uvidím mnohem více na toto téma v dohledné budoucnosti.

Mindfulness - čtvrtek 16. října 2014, 15:18 - web - #

This is a great inspiring article. I am pretty much pleased with your good work. You put really very helpful information. Keep it up. Keep blogging. Looking to reading your next post.

Phentermine Dangerous - pátek 24. října 2014, 10:22 - web - #

Another great post, I appreciate all the work you put into this site, helping out others with your fun and creative works.

Phentermine Prescription - pátek 24. října 2014, 10:23 - web - #

The first time I came here, less than 10 seconds the display is perfectly open, and the loading is completed less than 20 seconds and to open the article only took about 7 seconds. So I think this is very fast! Incredible! Trying to maintain!

Phentermine Dangerous - pátek 24. října 2014, 10:25 - web - #

Jsem velmi ohromen tím vaše myšlenky tohoto konkrétního příběhu.Více hlubší a postupné poznání by bylo dobré pro mě

babyliss pro perfect curl - středa 5. listopadu 2014, 04:07 - web - #

No matter what time, which can be regarded as a good article!

sam - pondělí 21. září 2015, 11:31 - #

Great content. I would like to offer you an information which include how to hack a fb account so get ready to hack fb account in just one click.

jenniferlupex - pátek 1. ledna 2016, 08:45 - web - #

Awesome!! Nice blog , this will be greatly helpful for buy necklace online thanks for share this post with us, I truly enjoy to read this blog, So keep it up for more posts in future, To know more about us onyx wholesale

jenniferlupex - pátek 1. ledna 2016, 09:01 - web - #

This is the first time I am visiting and now I am fan of your post and Thank you for this. jaipur delhi taxi

jenniferlupex - pátek 1. ledna 2016, 09:38 - web - #

Thanks for your effort for make this post.keep it up.Most useful information about IT learners. msc biotechnology

jenniferlupex - pátek 1. ledna 2016, 10:12 - web - #

Inter-caste marriage problems are the most prevalent and usual aspects in a country like India and many others alike. 

kundali matching online

jenniferlupex - pátek 1. ledna 2016, 10:28 - web - #

I like your post very much and appreciate your work in this. Thank you for sharing with us. black magic expert

sana - čtvrtek 21. ledna 2016, 03:54 - web - #

now, Trends and social media is a big thing, previously people wanted name and fame in the physical world now they wanted them in the computer world. jntuk fast updates

jimy - úterý 26. ledna 2016, 12:57 - #

That is an awesome site. Exceptionally useful material i found.. IVR Applications

agus - pátek 5. února 2016, 07:28 - #

Thanks for sharing this post. I really loved this post thanks Toko Mainan Surabaya

mike - středa 24. února 2016, 12:45 - #

There nice qualified post in it thanks for sharing such a kind and helpful material post i glad to see this post Keep it up. sports hoodies

free psn codes - pátek 11. března 2016, 18:47 - web - #

See what i found here: free playstation codes for playing unlimited and limitless gaming on your favorite playstation game.

buy back links - středa 16. března 2016, 02:01 - web - #

Great effort! i found this on first page of google.

buy back links - středa 16. března 2016, 02:02 - web - #

Great effort! i found this on first page of google. buy backlinks I am sure that someone already pointed out the following error in this but I will pointed it out as well.

jenniferlupex - pondělí 11. dubna 2016, 10:29 - #

all to build your own menu for any kind of events. We provide you best of the industry with professional care and personal touch. disco bars in jaipur

jenniferlupex - pondělí 11. dubna 2016, 10:29 - #

all to build your own menu for any kind of events. We provide you best of the industry with professional care and personal touch. disco bars in jaipur

Swapnil D Shah - pondělí 9. května 2016, 14:43 - #

Very good article, I must say this is very interesting and well manage article. I really enjoy this post while reading. Appreciate your work, keep sharing a good article like this. Thanks for shared. Eid Sale UK

Daniel sami - úterý 17. května 2016, 10:58 - #

This is my first visit to the website am i very happy to read post on this website. You are suel an amazing person. Who wrote this type of posts for us. I want to get more posts like from you here. sticker dependable printing company

Daniel sami - středa 18. května 2016, 10:26 - #

yes this is one of the best posts as compared to other posts because your way of conversation too good and please update some more great post. amazon & ebay online shopping in pakist

Daniel sami - středa 18. května 2016, 10:26 - #

yes this is one of the best posts as compared to other posts because your way of conversation too good and please update some more great post. amazon & ebay online shopping in pakist

link - pátek 20. května 2016, 09:25 - #

I love to attend these type of bike shows. There are also some bike shows that are going to held in my area. Thanks for your sharing. Online Printing

buybacklinks - úterý 24. května 2016, 10:08 - #

i need more comments to understand the buy backlinks
article, thank you so much.

Daniel sami - pátek 27. května 2016, 09:33 - #

Certainly a fantastic piece of work. It has relevant information. Thanks for posting this. your blog is so interesting and very informative. Definitely a great piece of work. Keep it up and share more post about that. buy amethyst earrings online

play Gmod Download - úterý 31. května 2016, 15:50 - web - #

Everyone loves what you guys are usually up too. This type of clever work and coverage! Keep up the wonderful works guys I’ve included you guys to blogroll.

age of war - pátek 3. června 2016, 07:38 - web - #

This is the best application on the drop today. There access to enjoy great moments of relaxation: age of war 2| age of war 5 Great! Thanks for sharing the information.Summon creatures to fight enemy units and demolish the opposing castle. Your castle is equipped with a crossbow, which you can use to shoot enemies age of war 6</br>. Make sure you upgrade skills to increase your chances of winning battles. The goal of Age of War is to survive longer than the computer and to outlast him you’ll need to train the right troops while balancing your offence and defence in this high paced, quick thinking flash game age of war 4
. Train troops of you own to combat the computers. As you kill off the computer troops, you will gain EXP and you will eventually advance to the next age. Choose a starter deck and prepare for an epic war!age of war 3
 Command your units in each battle to attack the enemy’s castle, while protecting your own base earn to die 2</br>. Earn and upgrade cards to help you conquer the land.age of war
happy wheels | tank trouble Thanks for the best blog.it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well.this was actually what i was looking for,and i am glad to came here! cubefield It contains a plethora of tools and objects for level building such as harpoon guns,blocks and vans. Users can upload their maps to a public server where they are accessible

Daniel sami - pátek 10. června 2016, 04:04 - #

Awesome!! Nice blog, I just read the regularly one particular subject material. Beautiful articles or reviews, thank you to suit downloading and sharing an article content with all of us. Thank you so much. Top car rental in karachi

Swapnil Shah - pondělí 13. června 2016, 07:56 - #

Shop the best Indian Ethnic Wear online at the lowest price with express shipping worldwide. We have huge collection of women sarees, salwar kameez, kurtis, gowns, lehengas and much more. Hurry order Now!!

duck life - čtvrtek 16. června 2016, 04:51 - web - #

Great! Thanks for sharing the information. That is very helpful for increasing my knowledge in this fiel Red Ball | | duck life | Slitherio Red Ball 2 | Red Ball 3 | Red Ball 4

seo services - pátek 17. června 2016, 04:41 - web - #

I think this is an incredible online journal post…!! A debt of gratitude is in order for the data.

Fossils - sobota 25. února, 11:09 - web - #

Fossil Energy Services Pty Ltd is a Geological Service supplier spend significant time in providing exceptionally talented and experienced well site Geologists for the Coal Seam Gas (CSG), Tight Gas Sands (TGS), Shale Gas and Coal Industry.

Indian Escorts in Dubai - sobota 22. dubna, 00:47 - web - #

Keep doing awesome. Welcome it. Your Site is incredible and excessively culture. I appreciated going to your site. You have made an in reality excellent Showing with regards to. Pleasant Work . . . !

Angelina Robert - čtvrtek 15. června, 17:46 - #

your site is so unique,i like this commenting style.no doubt you have done great effort to made this blog. please share more about this.شركات الاستثمار في البحرين

Saniya - pátek 21. července, 13:26 - web - #

I am completely different in working with the client, which remain to bring back the customer to spend weekend day with the great fun. http://escortsed­ge.com/…escor­ts.html

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz