Přeskočit na obsah

Hledej:


elfineer | blog

@PavelHoralik @ischiam tomu obyčejně hráblo, ne? :)
twitter.com/elfineer


led 13 01

2012

Datum a čas úterý 1. ledna 2013, 23:15
Tagy rocenka
Komentáře 61 (přejít na komentáře, přidat nový, sledovat pomocí RSS)
Přečteno 13980×
Popis Název ročenka si to nezaslouží.

Za tento rok se nic nestalo a blog chátral ještě více než jindy.

Ale vážně, tradice „shrnujícího článku“ (kterému jsem dal ve vší skromnosti zde na blogu název ročenka) se mi líbí, byť mě nenapadají ani tak žádné zajímavé události, ani zajímavé fotky z mobilu, natož odkazy na nejzajímavější články z loňska. To je také důvod, proč sem neodkazuji na Twitteru, ale uvidím, jestli se ještě můj blog drží v nějaké RSS čtečce.

Tak aspoň ve zkratce věci, o kterých jsem si říkal, že by byly zajímavé na blog, ale (zatím) nepřekonaly kombinaci „stejně to nikoho nezajímá“ a „to dá moc práce“.

  • Macbook – loni jsem sliboval, že napíšu článek o tom, jak se mi používá Macbook, když jsem na něj po letech slintání přešel. Článek nebyl, protože moc není o čem – používá se, jsem spokojený, jediné výtky jsou k tomu, že 128 GB disk byl chyba (málo) a instalace aplikací je podivný bordel, App Store pro normální aplikace se nechytl.
    Stejně tak ale většinu dne používám v práci Windows – 7ky (také nemám žádné výtky) a XPčka – zastaralá nepoužitelná kraksna a to říká někdo, kdo jezdí Formanem. Na něj bych ale asi taky nadával, kdyby ho někdo vytunil Officem 2010 jako zmiňovaná XP – u auta by tomu odpovídal asi tak svítící billboard na střeše na štorc.
  • Kindle – zatímco všichni normální lidi si Kindl už dávno koupili nebo ho dostali k Vánocům, já si ho pořídil sám po tom, co jsme ho dali tátovi – dřívější argumenty, že mám iPada a byla by to škoda peněz, se po chvíli zkoušení ztratily – hlavně když jsem zjistil, že nemá žádné problémy s jakýmkoliv PDF (nějaký můj předsudek). Koupil jsem si ale jen ten nejobyčejnější, Paperwhite vypadal na promovideu krásně, ale tak nějak ho nepotřebuju – po tmě mi „stačí“ ten iPad.
    Mimochodem z Nesbova Sněhuláka jsem si do Kindlu stáhnul ukázku a pak si knihu koupil normálně papírovou. To není typické „research online, buy offline“, ale spíš WTF?.
  • NAS – o tom článek nevylučuji. Po shlédnutí Digitu o zálohování jsem se jal prozkoumat, co znamená ten vykřičník u Time Machinu, co tam měsíc svítí a vzhledem k tomu, že se externí 1 TB disk ukázal jako read-only, pořídil jsem si radši Zyxel NAS
    Plánovaný článek by měl ukazovat ukázku, že nacpat disk do svítící krabičky a zapojit do sítě zvládne každý a také předvést všechny možnosti, které to má (ty mě opravdu ohromily – torrent klient, záloha Dropboxu, DLNA…). Zatím ale jediný bonus NASu u mně je, že se Time Machine zálohuje přes wifi (a je v něm zkopírovaný minulý disk). Tzn. vize, jak mě budou doma automaticky čekat nové díly seriálů a já si je rovnou přehraji na televizi nebo iPadu, je sice velmi pěkná a moderní, ale brání tomu spousta věcí – od blbé televize, příšerných free DLNA přehrávačů do iPadu až po nedostatek odvahy, abych nechával trvale běžet torrenty bez dozoru. Jo a tahat data přes wifi (jak jinak s Airem) trvá tak strašně dlouho, že ten článek hned tak nevidím.
  • Need for Speed: Most Wanted na iPad – zatímco před dvěma rokama jsem slušnou část Vánoc prohrál na iPadu NFS: Hot Pursuit, letos jsem využil výprodeje u EA, kde měly tuhle hru za dvacku. Zmínku si vysloužila perfektní grafikou a dobrou hratelností (a tou výhodnou cenou).

Dost ale o tom, jaké co jsem si loni pořídil. Loni jsem odkazoval na Šťastný blog (stále čtu), 1000 věcí, co mě serou (stejně tak, byť hlavně kvůli článkům od A., kterých je bohužel čím dál méně), Zuno (stále používám), Bookfan (pořád se mi ten server moc líbí, hlavně zpracováním) a hosting Wedos. K Wedosu až za chvíli – letos bych do tohoto seznamu „elfineer dává palec“ přidal perfektní aplikaci Pocket, kterou používám často.
Je to jedna těch služeb „označ pro čtení později“ (dřívější název byl „Read It Later“). V Chromu (na všech počítačích) mám tlačítko, které pošle stránku do této služby a rovnou zavře tab. Stránka je pak rovnou stažená do mobilu, tzn. bez žádných dalších synchronizací stačí v metru vytáhnout mobil z kapsy a není potřeba lovit signál ve stanici. Funguje také na iPadu, tam bohužel chybí to stahování na pozadí. Perfektní, když se vám nechce číst něco hned – ať už proto, že to je dlouhé, a nebo je vám to třeba v práci blbé - takle to nezapadne.

Ale k Wedosu – nyní jsem akcionářem (2K), takže bych na to měl v rámci objektivity upozornit :). S tímhle hostingem jsem spokojený, hlavně proto, že jejich nízké ceny a podivně vysoká kvalita služeb vypadají dlouhodobě udržitelně – TV program se dočkal lepšího VPS (virtuální privátní server), který má 2× více procesorů (tzn. dva), 4× více disku a snad i paměti a také 4× víc stojí :). Vyšší VPS to ale chtělo – bratrem napsaná aplikace pro Windows 8 ale počítá uživatele v tisících a všichni tahají data. Zatím je to ještě v pohodě, protože všichni stahují to samé, které jsou vygenerovány, ale až bude hotová nová verze, která bude používat osobní programy a každý bude pingat až do databáze, to se uvidí. Také jeden z důvodů, proč jsem si hrál s Apigee v cloudu (další zajímavá věc, která si možná do budoucna zaslouží článek – zjednodušeně něco jako proxy nebo load balancer před vaším serverem, speciálně pro API).

No a poslední bod – TV program. Kniha Webová analytika 2.0 (vánoční dárek pro bratra, ale stihnul jsem si ji celou přečíst do Štedrého dne – jako byste to vy nikdy neudělali:)) mě inspirovala, co všechno dělám špatně – Analytics jsou sice perfektně naimplentované (přeci jen mám GAIQ), ale když se zkoumání dat omezuje na to, odkud chodí traffic a jaký byl zájem Fandu či Smíchov, pak je něco špatně. Počet nových uživatelů sice stále roste (16640 ke včerejšku), ale míra zhnusení (ok, churn) je vyšší, než by se mi líbila a vůbec to chce menší čistku.
Přihazování nových funkcí sice přivede nové návštěvníky, ale i bez Analytics vidím, že mobilní verze by potřebovala předělat, HTML iPad je prakticky k ničemu a stále slušný zdroj trafficu, kvůli kterému vůbec celý web před 5 lety vzniknul – iGoogle gadget – Google letos zavře. Stejně tak pokus o vytvoření mobilní aplikace pomocí PhoneGapu byla cenná zkušenost (neboli jméno, které dáváme svým chybám) – PhoneGap neumožní to, co by taková aplikace měla umět a neovládá se to moc dobře.
Prvním pozitivním krokem letos je ode dneška běžící A/B test, zda se mají v programu vypisovat i popisky pořadů a nebo mají zůstat až v detailu pořadu po rozkliknutí. Vypadá to jako detail, ale může to výrazně zrychlit stahování a hlavně vykreslování stránky, naopak to může přinést prskání, že předtím bylo jasně vidět, o čem tento díl Simpsonů bude a nebo kdo bude hostem v Otázkách. Zatímco loňský Lukáš by patrně udělal autoritativně změnu a jen pak koukal v GA na změny v chování, Lukáš 2.0 na to jde vědecky.

Takže abych se vrátil na začátek a alespoň trochu dodal ročenkovitosti, zde je Google shrnutí roku:

Všem čtenářům blogu přeju pěkný rok 2013!

(Teď 1. ledna, ale večer, mi to zní trochu jako kdybych slyšel koledy, ale budiž/nu což.)

sobota 1. ledna 2013, 23:15 - 13980× shlédnuto - RSS komentářů - tagy: rocenka?>


Nepřehlédněte

Anakin - čtvrtek 3. ledna 2013, 13:29 - web - #

Tož všechno nejlepší do Nového roku!

rendl - pátek 18. ledna 2013, 14:18 - web - #

pěkné shrnutí, opožděně přeji do nového roku a více chuti do nových článků na blogu..

sadlos - středa 20. března 2013, 15:47 - web - #

Hezké schrnutí, jméno ročenka by si to možná i zasloužilo.

Kamil - středa 27. března 2013, 20:30 - web - #

Rok 2012 stál pěkně za h***o a vypadá, že ani rok 2013 nebude o nic lepší :D Jediné, v čem se daří je podnikání, což nepovažuji za nejdůležitější bod.

whatsapp extractor - středa 31. července 2013, 21:44 - web - #

Great inof… thanks for the effort in explaining all of this!including several hundred that are not available to the general public yet…Check out the new foreclosures and make offers before any other buyer!Please visit at our website:

Lipozene - pondělí 4. listopadu 2013, 12:30 - web - #

Been reading this site for awhile now, always has really good posts and topics please keep it up! loads of blogs are going under lately from lack of new posts etc

plumber dublin - úterý 5. listopadu 2013, 11:26 - web - #

I may as of late need to say a beast thank you for making this post to. I quite received a break in return, amazingly captivating. The film was typical to see.

Best Adjustable Dumbbells - čtvrtek 26. prosince 2013, 11:18 - web - #

I was verifying consistently this web blog and I’m impressed! Extremely details specifically the last part I care for such information and facts much. I was searching for this certain details for some time

Plumber dublin 4 - čtvrtek 23. ledna 2014, 08:34 - web - #

Thank you for the work you have put into your nice blog. We will bookmark to your blog because it is very informational. We love the site and will come back to see your new posts.

Plak Beha - pondělí 26. května 2014, 13:42 - web - #

I bookmarked this web. I will come back to continue learning about your web design.I’m glad Yahoo pointed me to it. I was able to get the know-how I was searching so badly for days now.Thank You very much for your really good web page. Have a good day.It’s very useful for everyone for sure.

verhuisbedrijf leiden - čtvrtek 29. května 2014, 10:58 - web - #

Very good stuff with good ideas and concepts, lots of great information and inspiration, both of which we all need, helpful iformation.

Diet Pills - pondělí 9. června 2014, 07:08 - web - #

http://www.da­ily12online.com

This website - úterý 10. června 2014, 12:28 - web - #

I get a lot of great information here and this is what I am searching for. Thank you for your sharing. I have bookmark this page for my future reference.

Diet Pills That Work - čtvrtek 26. června 2014, 10:00 - web - #

Outstanding blog post, I have marked your site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future.

plak bh - pátek 27. června 2014, 10:44 - web - #

I just read the regularly one particular subject material. Beautiful articles or reviews, thank you to suit downloading and sharing an article content with all of us.

plak bh - pátek 27. června 2014, 10:46 - web - #

Very informative post thanks for share this with us i highly appreciate you for this information thanks once again for sharing information like this Very informative post Thanks for sharing with you

memorialday - pondělí 7. května 2018, 12:15 - web - #

Happy Memorial Day 2018 Images is a federal holiday in the United States for remembering the people who died while serving in the countrys armed forces. Memorial Day Sayings which is observed every year on the last Monday of May, originated as Decoration Day after the American Civil War in 1868. Happy Memorial Day Wallpapers marks the start of the unofficial summer vacation season,[4] while Labor Day marks its end. On Memorial Day Thank You Quotes Many people visit cemeteries and memorials, particularly to honor those who have died in military service. Many volunteers place an American flag on each grave in national cemeteries. People also share or upload Memorial Day Status For Facebook.

quotes - čtvrtek 17. května 2018, 11:46 - web - #

Quotes For https://quotes123­.org

manojmk - pátek 13. července 2018, 09:37 - web - #

I wanted to thank you for this excellent read !! I loved every bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. https://frien­dshipdaypictu­res.com/…-day-quotes/

shivani - pondělí 3. září 2018, 11:48 - web - #

http://descar­garandroidapks­.com/…ayer-gratis/

Best Family Restaurants in Lombok - čtvrtek 10. ledna 2019, 09:59 - web - #

Thank You for sharing this. Welcome to Ekas Surf Resort and Restaurant in Lombok. Our restaurant offers an eclectic fusion of Indonesian and Western dishes, using only the freshest organic ingredients seasonably available. Our Super Awesome Surfers Breakfast is included in your room rate and is served from 7am-9.30pm. Visit Web https://www.e­kassurfresort­.com/restauran­t/

Piese Auto Ford - čtvrtek 10. ledna 2019, 12:45 - #

Vă mulțumim pentru a împărtăși acest minunat. Vreti sa cautati piese de schimb Ford pentru masina dumneavoastra, indiferent daca este vorba de Focus, Mondeo, Transit, Mustang, Edge, Galaxy, Connect, Fiesta, avem totul in stoc sau pentru comenzi! Piesele originale FORD livrează rapid. Cumpara online Piese Ford si Ford in Bucuresti. Accesul la baza de date originală a produselor Ford, filtre, distribuțiile originale ale Ford, pachetele de amortizoare, rulmenții Ford Motorcraft, jantele originale din aliaj Ford, jantele de bord, senzorii pieselor de mașină Ford care vin doar pe original. La AltgradAuto.com Puteți reduce prețul în funcție de volumul de cumpărături. https://www.al­tgradauto.ro/…e­iaj-Volanta

Cannabis Oil for Sale in South Africa - čtvrtek 31. ledna 2019, 11:30 - web - #

Thank You for sharing this. Buy Cannabis Oil Online South Africa. Cannabisoil-sa offers natural cannabis oil substance made up of Cannabinoids, such as THC and CBD. Cannabis Oil, Vaporizer, Cream and Soap for sale. Order Now!

Cataract Surgery in Palm Beach - čtvrtek 31. ledna 2019, 13:49 - web - #

Thanks for writing such a good article, I stumbled onto your blog and read a few posts. I like your style of writing. Mittlemaneye is the best eye care and laser surgery center in palm beach, Florida. We have over 38 years experience in laser surgery. Book Appointment Now!

Danny - sobota 2. února 2019, 06:34 - web - #

I am so happy that I found your blog. You Inspired me to write blogs.

2j11t - pátek 1. března 2019, 12:37 - web - #

2j11t

6jl60 - pátek 1. března 2019, 12:37 - web - #

6jl60

46ewu - pátek 1. března 2019, 12:40 - web - #

46ewu

4dtmh - pátek 1. března 2019, 12:40 - web - #

4dtmh

25gsk - pátek 1. března 2019, 12:41 - web - #

25gsk

634as - pátek 1. března 2019, 12:41 - web - #

634as

58iai - pátek 1. března 2019, 12:42 - web - #

58iai

52a2e - pátek 1. března 2019, 12:51 - web - #

52a2e

77e2s - pátek 1. března 2019, 12:52 - web - #

77e2s

5fp0y - pátek 1. března 2019, 12:52 - web - #

5fp0y

earthday posters 2019 - úterý 9. dubna 2019, 08:58 - web - #

http://earthda­yactivities.org

importance-of-earth-day-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:02 - web - #

http://dukaan­master.in/…-poems-2019/

earth-day-activities-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:02 - web - #

http://dukaan­master.in/…y-tips-2019/

earth-day-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:03 - web - #

http://dukaan­master.in/…-2019-theme/

earth-day-facts-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:03 - web - #

http://rorek.or­g/…th-day-2019/

earth-day-slogans-quotes-poems-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:04 - web - #

http://rorek.or­g/…vities-2019/

earth-day-tips-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:04 - web - #

http://rorek.or­g/…th-day-2019/

earth-day-2019-theme - úterý 9. dubna 2019, 09:04 - web - #

http://rorek.org/…-facts-2019/

importance-of-earth-day-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:05 - web - #

http://vidakfor­congress.com/…s-2019.html/

earth-day-activities-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:05 - web - #

http://vidakfor­congress.com/…s-2019.html/

earth-day-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:05 - web - #

http://vidakfor­congress.com/…-theme.html/

earth-day-facts-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:06 - web - #

http://earthday­posters.com/…-facts-2019/

earth-day-2019-theme - úterý 9. dubna 2019, 09:06 - web - #

http://earthday­posters.com/e­arth-day-2019/

earth-day-activities-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:07 - web - #

http://earthday­posters.com/…y-tips-2019/

earth-day-slogans-quotes-poems-2019 - úterý 9. dubna 2019, 09:07 - web - #

http://earthday­posters.com/…th-day-2019/

tour and travel company - čtvrtek 11. dubna 2019, 13:07 - web - #

Thanks for posting its really a informative blog and we are an Tour and travel company in Delhi and provides best and affordable tour packeges….

Kundali Bhagya - sobota 11. dubna 2020, 19:54 - web - #

Watch Kundali Bhagya Full Episodes Online, Kundali Bhagya is Zee Tv Indian Hindi Drama Serial, Kundali Bhagya Latest Episodes hd quality videos,

Bigg Boss 14 - neděle 12. dubna 2020, 09:59 - web - #

Watch Bigg Boss 14 Full Show episodes Online, Colors Tv show Bigg Boss Season 14 free videos Download, biggboss 14 Episodes Online In HD Quality Watch dailymotion Videos Bigg Boss 14

bigg boss 14 - úterý 18. srpna 2020, 00:45 - web - #

I read a article under the same title some time ago, but this articles quality is much, much better. How you do this..

llovelyrani99 - pondělí 12. října 2020, 07:35 - web - #

Delhi Escorts About Gallery Blog Friends Package Contact Us Patna Escorts Lokhandwala Escorts Vile Parle Escorts Juhu Escorts Andheri Escorts Marine Escorts Bandra Escorts Thane Escorts Churchgate Escorts Elphinstone Escorts Amritsar Escorts Ludhiana Escorts Jalandhar Escorts Dharamshala Escorts Mohali Escorts Panchkula Escorts Bathinda Escorts Srinagar Escorts kalka Escorts Patiala Escorts Zirakpur Escorts Banjara Hills Escorts Jubilee Hills Escorts Secunderabad Escorts Uppal Escorts Kukatpally Escorts Gachibowli Escorts Manikonda Escorts Miyapur Escorts Red-Hills Escorts Park-Street Escorts Park-Circus Escorts Sonarpur Escorts Dumdum Escorts Howrah Escorts Sealdah Escorts Newtown Escorts Gariahat Escorts Jadavpur Escorts Greater-Noida Escorts Noida Escorts Faridabad Escorts Ghaziabad Escorts Connaught-Place Escorts Gurgaon Escorts Anand-Vihar Escorts Mahipalpur Escorts Noida-City-Center Escorts Cyber-City Escorts Kashmiri Escorts New-Delhi Escorts Kalka-Je Escorts Vaishali Paschim-Vihar Escorts Meera-Bagh Escorts Shalimar-Bagh Escorts Indirapuram Escorts Pahar-Ganj Escorts Safdarjung Escorts Green-Park Escorts Chattarpur Escorts R-K-Puram Escorts Aerocity Escorts Pitampura Escorts Rohini Escorts Uttam-Nagar Escorts Chennai Escorts Partners Link Manali Escorts Bhopal Escorts Indore Escorts House-Wife Escorts Russian Escorts College Call Girls Model Escorts Celebrity Escorts Dehradun Escorts Pune Escorts Ahmedabad Escorts Jaipur Escorts Lucknow Escorts Chandigarh Escorts Kolkata Escorts Chandni-Chowk Escorts New-Friends-Colony Escorts Dwarka Escorts Vasant-Vihar Escorts Laxmi-Nagar Escorts Kirti-Nagar Escorts Nehru-Place Escorts Shahdara Escorts Dilshad-Garden Escorts Mayur-Vihar Escorts Vaishali Escorts Model-Town Escorts Patel-Nagar Escorts Rajouri-Garden Escorts

DesiTVSerial - středa 20. ledna 2021, 11:08 - web - #

DesiTVBox, Desi TV Box Watch Online All Indian TV Shows, Dramas, Serials, and Reality Shows.

johnansaz - úterý 19. dubna, 06:07 - web - #

http://imrdso­acha.gov.co/…a-120mg-qrms

skyman - úterý 24. května, 11:20 - #

Brilliant information here! Hopefully you won"t stop the flow of such magical material! ΜΑΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ Ταχυδακτυλουργός για Παιδικά Πάρτυ

https://parineetis.com/sasural-simar-ka/ - čtvrtek 9. června, 19:54 - web - #

Sasural Simar Ka Season 2: Stream popular tv show Sasural Simar Ka new season all latest episodes online

Komentáře používají Texy! syntaxi.

"odkaz":http://kam.vede.cz, *zdůrazněné (em)*, **zdůrazněnější (strong)**, citace


Hledání

Mikroblog

GOTO TWITTER
GOTO POSTEROUS

Reklama

Nejčtenější

Reklama

Kvalitní domény, levný webhosting
Vyzkoušejte spolehlivý Český hosting. www.cesky-hosting.cz

Facebook tipy

Moje weby

Napište mi vzkaz